Dračí lodě v Praze zahájily sezonu

12.04.2016 13:07:00 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dračí lodě v Praze zahájily sezonu

RK Dragons Jablonec se uplynulý víkend zúčastnil již 5. ročníku dračích závodů Dračí Pop - el 2016 v pražské KVS loděnici a dvakrát se umístily jejich lodě na druhém místě.

O své dojmy se s námi podělil člen posádky jabloneckých Dragons Jablonec Roman Kocman:

A je to tady! První závody za námi a jako již tradičně jimi byl Dračí Popel v režii Pražského výběru a loděnice KVS. Předpověď nás bohužel příliš optimisticky nenaladila, takže jsme už od rána věděli, že nás čeká boj nejen s vlastními silami, ale také s ledovým větrem a občasnými přeháňkami. Naštěstí jsme my seveřané na toto „tréninkové" počasí zvyklí, takže nás pár kapek a sotva 10°C nemohlo vyvést z míry. Rozhodli jsme se Pop-el pojmout spíš tréninkovější formou, ale závodní duch se v nás opět probudil a donutil nás vydat ze svých zad a pádel maximum.

Letos jsme se na Pop-el prezentovali rovnou ve třech posádkách. Základ tvořila naše skvělá MIX sestava na klasické dvacítkové lodi. No co si budeme povídat, dlouhé tratě nám prostě sedí jako, ehm, zadnice na hrnec. A proto jsme se na trať dlouhou zhruba 1 míli vydali s náležitým optimismem. První rozjížďku jsme vyhráli o lán, který by ostatní posádky (konkrétně Velký holky, Kanoistika Kojetín, Palm Bitch a Převážně Neškodný) nestáhly, ani kdyby měli místo dračího ocasu dieselový motor a s časem 8:45,4 jsme se probojovali do finále A. V boji o vítězství jsme podlehli jediné posádce a tou byla Průtrž Dračen - jedna z nejsilnějších posádek na dračí scéně. Finálový čas byl 8:53,4 a za sebou jsme nechali dalších 8 posádek.

Tomuto hlavnímu závodu předcházely také závody na malých desítkových lodích. Zde jsme se prezentovali pod vlajkou RK Dragons Jablonec v ryze ženské a ryze mužské posádce. RK ženštiny si tak vyzkoušely úplně první závod na malé dračí lodi. Dle pravidel se do finále dostaly jen tři posádky s nejlepším časem. Do první rozjížďky, ve které naše posádka obdržela jako konkurentky silný výběr z Wild of Prague a Velký holky. Nakonec dojela v báječném čase 9:58 na druhém místě. Po nervy drásajícím čekání na ostatní časy se nakonec ženská posádka probojovala do finále s celkem druhým nejlepším časem vůbec a tuto pozici si udržela, a to s finálovým časem 10:23,5. RK muži si na půl lodi nevedli špatně, ale po drobné kolizi a následné 10s penalizaci obsadili 10. místo. První výsledek z desítkové lodi tak není nikterak valný, ale sílu a odhodlání to chlapům určitě nevezme.

Byly tedy nasbírány první body do celkového počtu jak v Národní lize, tak v ČP. Příští víkend si nasbíráme další v již pohárovém závodě v Kojetíně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn