Dračí lodě brázdily jabloneckou přehradu

18.06.2011 19:33:36 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dračí lodě brázdily jabloneckou přehradu

Už podruhé bojovaly o Jizerského draka amatérské posádky v sobotu 18. června na jablonecké přehradě.

„Soupeří jedenáct posádek dračích lodí z našeho regionu, jde o amatérský a firemní závod,” informoval Jaroslav Sova, místopředseda pořádajícího oddílu TJ Jizerský drak. Do každé lodi se napěchuje dvacet pádlujících, kormidelník a bubeník. „Jde o otevřené závody, kde není určen počet mužů a žen v jedné posádce,” upozornil. „Atmosféra je perfektní, lidí přišlo hodně. Závody se povedly,” ohodnotil.

Tělovýchovná jednota Jizerský drak působí na jablonecké přehradě druhým rokem. „Trénujeme tady a chceme v Jablonci zavést tradici tohoto moderního týmového sportu. Přijímáme nové zájemce o dračí pádlování, kterým se budeme věnovat,” upozornil. Plánují vytvořit závodní tým. „Dát dohromady posádku s dvaceti lidmi není jednoduché, musíme vytvořit širokou základnu, abychom měli z čeho vybírat,” konstatoval Sova.

Na konci léta, 3. září, uspořádají další souboje dračích lodí, Memoriál Jaroslava Poslta. „Tam jsou dvě kategorie, amatérská i sportovní,” upřesnil. Poprvé se konal už vloni na počest zakladatele oddílu, který v tomtéž roce prohrál svůj životní boj se zákeřnou nemocí. „Rozhodli jsme se ze závodu udělat tradici a přilákat co nejvíce sportovních posádek na jabloneckou přehradu. Vzdáváme tím čest významnému sportovci, který dračí lodě přivedl do Jablonce,” uzavřel Sova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT