Dračí lodě brázdily jabloneckou přehradu

18.06.2011 19:33:36 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dračí lodě brázdily jabloneckou přehradu

Už podruhé bojovaly o Jizerského draka amatérské posádky v sobotu 18. června na jablonecké přehradě.

„Soupeří jedenáct posádek dračích lodí z našeho regionu, jde o amatérský a firemní závod,” informoval Jaroslav Sova, místopředseda pořádajícího oddílu TJ Jizerský drak. Do každé lodi se napěchuje dvacet pádlujících, kormidelník a bubeník. „Jde o otevřené závody, kde není určen počet mužů a žen v jedné posádce,” upozornil. „Atmosféra je perfektní, lidí přišlo hodně. Závody se povedly,” ohodnotil.

Tělovýchovná jednota Jizerský drak působí na jablonecké přehradě druhým rokem. „Trénujeme tady a chceme v Jablonci zavést tradici tohoto moderního týmového sportu. Přijímáme nové zájemce o dračí pádlování, kterým se budeme věnovat,” upozornil. Plánují vytvořit závodní tým. „Dát dohromady posádku s dvaceti lidmi není jednoduché, musíme vytvořit širokou základnu, abychom měli z čeho vybírat,” konstatoval Sova.

Na konci léta, 3. září, uspořádají další souboje dračích lodí, Memoriál Jaroslava Poslta. „Tam jsou dvě kategorie, amatérská i sportovní,” upřesnil. Poprvé se konal už vloni na počest zakladatele oddílu, který v tomtéž roce prohrál svůj životní boj se zákeřnou nemocí. „Rozhodli jsme se ze závodu udělat tradici a přilákat co nejvíce sportovních posádek na jabloneckou přehradu. Vzdáváme tím čest významnému sportovci, který dračí lodě přivedl do Jablonce,” uzavřel Sova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Provoz nemocniční lékárny o Velikonocích a květnových svátcích

V sobotu 20. 4. a pondělí 22. 4. je provoz lékárny v jablonecké nemocnici zajištěn od 8 do 16 hodin. Zavřeno bude v pátek 19. 4. a neděli 21. 4. V květnových státních svátcích, středy 1. a 8. 5., bude lékárna v provozu od 8 do 16 hodin. Nemocniční lékárnu najdete nedaleko hlavního vchodu, stačí jít po zelené či červené barvě. Informace k běžné otevírací době a sortimentu včetně prodejny zdravotnických potřeb jsou zveřejněny na www.nemjbc.cz.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě vysoké prohry jabloneckých házenkářů s Mostem
Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Aneta Langerová rozezpívala i stydlíny

Nejčtenější články

18.04.: Škoda Felicie skončila na Smržovce pod strání v kolejišti
19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
17.04.: Tanvaldská sportovka vybojovala postup do krajského finále ve vybíjené

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT