Dotace za skvělé výsledky míří i do Gymnázia U Balvanu Jablonec

09.04.2016 13:50:50 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dotace za skvělé výsledky míří i do Gymnázia U Balvanu Jablonec

Za vynikající výsledky ve vybraných soutěžích v roce 2015 si rozdělí dvacet středních škol z Libereckého kraje dotaci v celkové výši 1 410 216 korun. Částku převyšující 100 tisíc korun obdrží i jablonecké Gymnázium U Balvanu.

Odměněny budou školy za svou účast v rozvojovém programu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2015 - Excelence středních škol 2015.

Finanční prostředky z rozpočtu České republiky jsou určeny na nenárokové složky platů pedagogických pracovníků středních škol, kteří se podíleli na vzdělávání talentovaného žáka v hodnoceném oboru. Program bodově hodnotí úspěšnost žáků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech vybraných soutěží a na základě toho školy v následujícím roce obdrží peníze do fondu mzdových prostředků na odměny pedagogů, kteří se podílejí se na odborné přípravě žáků.

Nejúspěšnějšími ze zúčastněných škol Libereckého kraje byla trojice - Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec (obě tyto školy obdrží více než 200 000 Kč) a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, která dostane částku 197 219 Kč. Gymnázium Česká Lípa a Gymnázium U Balvanu Jablonec nad Nisou pak obdrží finanční prostředky převyšující 100 000 Kč.

Základním cílem programu Excelence je především podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o nadané žáky na středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků.

V návaznosti na Dlouhodobý záměr rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy na léta 2014 - 2020 vyhlašuje MŠMT i letos (již pošesté) rozvojový program Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2016 - Excelence středních škol 2016, do kterého se mohou zapojit všechny střední školy. V letošním roce se poprvé do tohoto programu mohou přihlásit i školy základní.

„Výsledky středních škol v loňské Excelenci jsou opravdu excelentní a dokazují, že máme v kraji nejen dostatek talentovaných žáků, ale i kvalitních pedagogů, kteří dokáží jejich nadání podporovat a dále rozvíjet. Obdržené finanční prostředky jsou tak poděkováním všem pedagogům, kteří se nadaným dětem ochotně věnují - často i nad rámec svých povinností a ve volném čase," dodává Alena Losová, radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žáci jabloneckého Gymnázia U Balvanu zazářili v soutěži o fungování EU
Podaří se zachránit Gymnázium U Balvanu?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn