Dorostenky LIAZU překonaly český rekord

08.03.2018 11:24:11 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dorostenky LIAZU překonaly český rekord

Ve čtyřech kategoriích bojovali nejlepší atleti a atletky o předminulém víkendu na mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v halové atletice v Ostravě. Těchto závodů se letos zúčastnilo 679 závodníků ze 108 oddílů, kteří absolvovali 1008 startů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. O tituly mistrů bojovali junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky, celkem bylo rozdáno 52 sad medailí.

Letošní výprava jabloneckých atletů byla nejmenší za posledních několik let. Přesto byli jablonečtí závodníci vidět. Získali celkem pět medailí z toho tři zlaté a dvě bronzové k tomu ještě přidali dvě čtvrtá místa. Vrcholem celých závodů byl v neděli závod na 4x 200 metrů dorostenek, ve kterém zvítězila štafeta LIAZU Jablonec v novém českém rekordu 1:41.78. Skvělého úspěchu dosáhly Adéla Novotná na prvním úseku, druhý úsek sbíhala Františka Rappová na prvním místě, třetí členka štafety Natálie Kopecká udržela první pozici. Barbora Hůlková již nikoho před sebe nepustila a byl z toho nový rekord!

Druhé zlato vybojovala Leona Vokálová z LIAZU v trojskoku když svedla vyrovnaný boj, ve kterém rozhodly čtvrté pokusy Leona dosáhla 11.87 a druhou závodnici z Poruby porazila o dva centimetry. Je to její první titul a veliký osobní rekord, kterým se zařadila na první místo průběžných tabulek.

Třetí zlato vybojovala skvělým finišem a s velkou převahou ve finále na 800m Denisa Folková z AC Jablonec časem 2:12.01, což je její osobní rekord, který je rekordem mistrovství a také znamená průběžné vedení v letošních tabulkách. Svou vynikající formu potvrdila také v běhu na 400m, když vyhrála rozběh časem 57.14, což je její osobní rekord - ve finále, ale závod nedokončila. Bronz získal ve skoku o tyči v osobním rekordu 414 cm dorostenec Daniel Petrželka, který je členem téhož oddílu.

Pátou medaili a to bronzovou vybojovala Barbora Hůlková, členka LIAZ v běhu na 200 metrů časem 25.11, v rozběhu běžela čas 25.06, čímž se přiblížila svému osobnímu rekordu.

Dalším závodníkům LIAZU chybělo k dosažení bronzu velmi málo. V kategorii juniorů Tadeáši Vojtěchovi Hacušovi to byl jeden nezdařený pokus na výšce 200cm,a tak skončil stejným výkonem čtvrtý. Stejně dopadla dorostenka Anna Rydvalová ve skoku o tyči, když jí bronzová medaile unikla také o jeden nezdařený pokus a skončila také čtvrtá, ale tento výkon je jejím osobním rekordem. Více se očekávalo ve skoku dalekém dorostenek, obě se probojovaly do finále, ale Barbora Hůlková výkonem 568 cm skončila pátá a na sedmé místo dosáhla výkonem 559 cm Leona Vokálová. Do finále v běhu na 60m překážek postoupila ještě Barbora Hůlková a tam obsadila sedmé místo výkonem 8.75.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Královnou mistrovství byla Adéla Novotná
Obrazem: Sedmá atletická halová středa
Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT