Dorostenky LIAZU překonaly český rekord

08.03.2018 11:24:11 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dorostenky LIAZU překonaly český rekord

Ve čtyřech kategoriích bojovali nejlepší atleti a atletky o předminulém víkendu na mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v halové atletice v Ostravě. Těchto závodů se letos zúčastnilo 679 závodníků ze 108 oddílů, kteří absolvovali 1008 startů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. O tituly mistrů bojovali junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky, celkem bylo rozdáno 52 sad medailí.

Letošní výprava jabloneckých atletů byla nejmenší za posledních několik let. Přesto byli jablonečtí závodníci vidět. Získali celkem pět medailí z toho tři zlaté a dvě bronzové k tomu ještě přidali dvě čtvrtá místa. Vrcholem celých závodů byl v neděli závod na 4x 200 metrů dorostenek, ve kterém zvítězila štafeta LIAZU Jablonec v novém českém rekordu 1:41.78. Skvělého úspěchu dosáhly Adéla Novotná na prvním úseku, druhý úsek sbíhala Františka Rappová na prvním místě, třetí členka štafety Natálie Kopecká udržela první pozici. Barbora Hůlková již nikoho před sebe nepustila a byl z toho nový rekord!

Druhé zlato vybojovala Leona Vokálová z LIAZU v trojskoku když svedla vyrovnaný boj, ve kterém rozhodly čtvrté pokusy Leona dosáhla 11.87 a druhou závodnici z Poruby porazila o dva centimetry. Je to její první titul a veliký osobní rekord, kterým se zařadila na první místo průběžných tabulek.

Třetí zlato vybojovala skvělým finišem a s velkou převahou ve finále na 800m Denisa Folková z AC Jablonec časem 2:12.01, což je její osobní rekord, který je rekordem mistrovství a také znamená průběžné vedení v letošních tabulkách. Svou vynikající formu potvrdila také v běhu na 400m, když vyhrála rozběh časem 57.14, což je její osobní rekord - ve finále, ale závod nedokončila. Bronz získal ve skoku o tyči v osobním rekordu 414 cm dorostenec Daniel Petrželka, který je členem téhož oddílu.

Pátou medaili a to bronzovou vybojovala Barbora Hůlková, členka LIAZ v běhu na 200 metrů časem 25.11, v rozběhu běžela čas 25.06, čímž se přiblížila svému osobnímu rekordu.

Dalším závodníkům LIAZU chybělo k dosažení bronzu velmi málo. V kategorii juniorů Tadeáši Vojtěchovi Hacušovi to byl jeden nezdařený pokus na výšce 200cm,a tak skončil stejným výkonem čtvrtý. Stejně dopadla dorostenka Anna Rydvalová ve skoku o tyči, když jí bronzová medaile unikla také o jeden nezdařený pokus a skončila také čtvrtá, ale tento výkon je jejím osobním rekordem. Více se očekávalo ve skoku dalekém dorostenek, obě se probojovaly do finále, ale Barbora Hůlková výkonem 568 cm skončila pátá a na sedmé místo dosáhla výkonem 559 cm Leona Vokálová. Do finále v běhu na 60m překážek postoupila ještě Barbora Hůlková a tam obsadila sedmé místo výkonem 8.75.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Královnou mistrovství byla Adéla Novotná
Obrazem: Sedmá atletická halová středa
Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Projekt Fauna Krkonoš můžete podpořit v celoevropském finále!

Česko-polský projekt Fauna Krkonoš, který v letech 2011-2015 mapoval na české i polské straně hor krkonošské motýly, ptáky, netopýry a jeleny, se dostal mezi 25 nejlepších projektů na ochranu lokalit soustavy Natura 2000 v celé Evropě. Podpořit tento projekt teď můžete i vy. Veřejné hlasování končí v neděli 22. dubna. Více podrobností

Trofeje ze zimního turnaje v Lomnici získali Přepeře a střelec Řeháček

Posledními dohrávanými zápasy byl v minulém týdnu zakončen zimní fotbalový turnaj na umělé trávě v Lomnici nad Popelkou. Jasno už bylo o celkovém vítězství Přepeř, které navíc rozstřílely 11:0 Železný Brod, druhá skončila domácí Lomnice, která zvládla vítězně zápas se Sedmihorkami. Železný Brod skončil bez bodu na posledním šestém místě. Podrobnosti o turnaji


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Talich s Jiříkovským nabídli přítomným schody do nebe
Úspěchy žáků jablonecké ZUŠ v krajských kolech
Kvůli kácení dojde k výluce na vlakové trati Železný Brod – Malá Skála
Páté ligové vítězství Jabloneckých v řadě
Město Jablonec vyhlásilo výzvu k registraci subjektů pro letní tábory

Nejčtenější články

17.03.: Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
16.03.: V Tanvaldě započali s demolicí domu hrůzy
17.03.: Z místa nehody v Tanvaldě řidička ujela, policisté ji brzy vypátrali

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT