Dorostenci v prvním zápase remizovali s Ostravou

27.07.2014 19:30:42 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký starší dorost zahájil v sobotu novou soutěžní sezonu Dorostenecké ligy 2014/2015 remízou 4:4 (3:2) s FC Baník Ostrava. Jablonec v zápase třikrát vedl o dva góly, ale ani to nestačilo k zisku tří bodů. Soupeř vždy dokázal snížit a nakonec srovnat a zařídit tak dělbu bodů.

Domácí měli skvělý vstup do zápasu a v 10. minutě už vedli 2:0 brankami Palatického. V 8. minutě po autovém vhazování z levé strany se k němu dostal míč a on pohotově z otočky napálil levou tyč a síť branky hostů. V 10. minutě zahrával Breda z pravé strany rohový kop a Palatický ve vápně patičkou poslal podruhé míč do sítě. Ve 22. minutě v dobré pozici Mihálik hlavou branku netrefil. Ostrava se dostala ke slovu prakticky až ve 24. minutě a hned skórovala. Zahrávala z pravé strany první rohový kop, na zadní tyči soupeř hlavou trefil břevno a odražený míč Marek hlavou už do branky umístil. Ve 25. minutě se Mihálikova střela neujala, stejně jako na druhé straně v další minutě střela ostravských z trestného kopu. V 30. minutě prudce vypálil Soukup a jeho střelu soupeř srazil na roh. Ve 33. minutě ve středu hřiště získal Breda míč, ideálně vysunul Mihálika, který střelou po zemi podél vybíhajícího gólmana poslal míč potřetí do branky - 3:1. Ve 40. minutě chvilka jablonecké nepozornosti a hosté znovu snížili, když po centru z pravé strany zblízka skóroval Grote. Ve 41. minutě zakombinovali Palatický a Mihálik, jehož finální střela branku minula. Ve 42. minutě oblouček Marka skončil za břevnem domácí branky.

Po obrátce ve 48. minutě po přihrávce Palatického znovu pálil Mihálik, tentokrát jeho střelu zlikvidoval gólman Chmiel. A Palatický za dvě minuty našel Malého, ale ten zase střílel vedle. V 56. minutě Jablonec opět zvýšil vedení. Zasloužil se o to Štěpánek, který za překonaným gólmanem z levého úhlu přes dva soupeře zavěsil. Ostrava však přesto nepolevila a snažila se vývoj skóre změnit. V 62. minutě svou šanci ještě nevyužila, domácím se podařilo míč odvrátit. V 70. minutě po rohovém kopu střelu Marka pod břevno Repáň dokázal vyrazit nad branku a po následném dalším rohovém kopu Malý snížil na 3:4. V 75. minutě si Marek pohrál ve vápně se soupeři a prudkou křižnou střelou vyrovnal. V 78. minutě vypálil Pelta, gólman byl však na místě. V 87. minutě měl vítězný gól na kopačce Nesládek. Böhm ho ideálně vysunul a Nesládek sám v úniku prudkou střelou trefil jen do brankáře. V 90. minutě pak měl ještě možnost Houser, který ale pálil těsně nad branku.

FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 4:4 (3:2)

Branky: 8., 10. Palatický, 33. Mihálik, 56. Štěpánek - 24., 75. Marek, 40. Grote, 70. Malý. Rozhodčí: Brož, Řeháček, Ginzel. ŽK: 2:0 (26. Haitl, 87. Böhm).

FK Baumit Jablonec: Repáň - Malý (89. Morc), Drozd, Šedý, Haitl - Štěpánek (77. Pelta), Breda (86. Munzar), Houser, Soukup - Mihálik (77. Böhm), Palatický (55. Nesládek). Trenéři: Oulehla, Zábojník

FC Baník Ostrava: Chmiel - Strakoš, Metzner (14. Malý), Plesník, Karčmář - Grote, Ožvolda, Švehlík, Novák (60. Kaliský) - Kapusta (33. Kania), Marek.