Dopravní výchova v Jablonci funguje, průkaz cyklisty dostalo 727 dětí

07.12.2018 16:01:13 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dopravní výchova v Jablonci funguje, průkaz cyklisty dostalo 727 dětí

Za dopravní výchovu žáků 4. ročníků základních škol z Jablonce i celého Jablonecka získala Městská policie Jablonec nad Nisou dotaci ve výši 80 tisíc korun. Na Dětském dopravním hřišti ve školním roce 2017/18 úspěšně složilo průkaz cyklisty 727 dětí.

Dopravní hřiště spravuje Městská policie Jablonec nad Nisou. Zatímco o letních prázdninách je otevřené pro veřejnost a slouží spíš pro zábavu, během školního roku tu probíhá dopravní výchova žáků 3. a 4. tříd základních škol z Jablonce a okolních obcí.

„Výuka probíhá dle Tematického plánu dopravní výchovy pro žáky 4. tříd základních škol vydaného Ministerstvem dopravy - BESIP," konstatoval ředitel městské policie Luboš Raisner a dodává, že ve školním roce 2017/18 průkaz cyklisty úspěšně složilo 727 dětí z Jablonecka. Dotace z Libereckého kraje činí 100 Kč na žáka 4. čtvrté třídy a výukovou hodinu a vyplácí se do maximální výše 80 tisíc korun. Další dotace přímo na výuku dopravní výchovy poskytuje Centrum služeb pro silniční dopravu, což je příspěvková organizace Ministerstva dopravy. Výše této dotace činí 200 Kč na žáka a výukovou hodinu.

Z krajské dotace městská policie pořídila další vybavení dopravního hřiště. „Zakoupili jsme osm koloběžek, které využíváme jednak k praktické výuce dopravní výchovy a jednak v době letních prázdnin i pro veřejnost. Koloběžky jsou na silnicích k vidění stále častěji a je potřeba znát pravidla bezpečnosti silničního provozu," řekla vedoucí dětského dopravního hřiště Ivana Bohuslavová. „Kromě koloběžek jsme zakoupili i tři odrážedla pro naše nejmenší návštěvníky a peníze z dotace jsme využili i k nákupu reflexních prvků, které slouží především jako odměny a drobné dárky při preventivních akcích," dodala Bohuslavová. Dopravní hřiště v Jablonci nad Nisou ročně navštíví téměř 7 tisíc dětí, přičemž o letošních prázdninách sem zavítalo 773 dětí a 417 dospělých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dopravní hřiště v Jablonci navštívilo v létě 773 dětí a 417 dospělých
Děti se strážníky opět apelovali na řidiče, aby jezdili bezpečně
Proškolením na dopravním hřišti prošlo celkem 762 malých cyklistů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT