Dopravní výchova v Jablonci funguje, průkaz cyklisty dostalo 727 dětí

07.12.2018 16:01:13 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dopravní výchova v Jablonci funguje, průkaz cyklisty dostalo 727 dětí

Za dopravní výchovu žáků 4. ročníků základních škol z Jablonce i celého Jablonecka získala Městská policie Jablonec nad Nisou dotaci ve výši 80 tisíc korun. Na Dětském dopravním hřišti ve školním roce 2017/18 úspěšně složilo průkaz cyklisty 727 dětí.

Dopravní hřiště spravuje Městská policie Jablonec nad Nisou. Zatímco o letních prázdninách je otevřené pro veřejnost a slouží spíš pro zábavu, během školního roku tu probíhá dopravní výchova žáků 3. a 4. tříd základních škol z Jablonce a okolních obcí.

„Výuka probíhá dle Tematického plánu dopravní výchovy pro žáky 4. tříd základních škol vydaného Ministerstvem dopravy - BESIP," konstatoval ředitel městské policie Luboš Raisner a dodává, že ve školním roce 2017/18 průkaz cyklisty úspěšně složilo 727 dětí z Jablonecka. Dotace z Libereckého kraje činí 100 Kč na žáka 4. čtvrté třídy a výukovou hodinu a vyplácí se do maximální výše 80 tisíc korun. Další dotace přímo na výuku dopravní výchovy poskytuje Centrum služeb pro silniční dopravu, což je příspěvková organizace Ministerstva dopravy. Výše této dotace činí 200 Kč na žáka a výukovou hodinu.

Z krajské dotace městská policie pořídila další vybavení dopravního hřiště. „Zakoupili jsme osm koloběžek, které využíváme jednak k praktické výuce dopravní výchovy a jednak v době letních prázdnin i pro veřejnost. Koloběžky jsou na silnicích k vidění stále častěji a je potřeba znát pravidla bezpečnosti silničního provozu," řekla vedoucí dětského dopravního hřiště Ivana Bohuslavová. „Kromě koloběžek jsme zakoupili i tři odrážedla pro naše nejmenší návštěvníky a peníze z dotace jsme využili i k nákupu reflexních prvků, které slouží především jako odměny a drobné dárky při preventivních akcích," dodala Bohuslavová. Dopravní hřiště v Jablonci nad Nisou ročně navštíví téměř 7 tisíc dětí, přičemž o letošních prázdninách sem zavítalo 773 dětí a 417 dospělých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dopravní hřiště v Jablonci navštívilo v létě 773 dětí a 417 dospělých
Děti se strážníky opět apelovali na řidiče, aby jezdili bezpečně
Proškolením na dopravním hřišti prošlo celkem 762 malých cyklistů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn