Dopravní hřiště v Jablonci má rozšířenou prázdninovou provozní dobu

12.07.2019 21:01:48 | Autor: Adéla Říhová a Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Dopravní hřiště v Jablonci má rozšířenou prázdninovou provozní dobu

Aktualizováno: Novinku na prázdniny připravila jablonecká městská policie (MP) společně s DDM Vikýř. Každý čtvrtek odpoledne a každou sobotu dopoledne se Dětské dopravní hřiště v ulici Pod Skalkou otevře široké veřejnosti. Vstupné se platit nebude.

„Rozšíření provozu Dětského dopravního hřiště Jablonec nad Nisou pro veřejnost chceme o prázdninách otestovat ve zkušebním režimu, a to vždy ve čtvrtek od 15 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin," řekl ředitel MP Roman Šípek a dodal, že podmínkou je samozřejmě příznivé počasí. Protože hřiště nemůže být otevřené bez dozoru, dohodly se organizace, jako jsou Bublina, Centrum Kašpar, Centrum Generace, Jablíčko, které běžně nabízí program pro rodiny s dětmi, že se podělí o služby na něm - otevřou a zavřou areál, pomohou radou i prakticky. Koordinátorem těchto služeb bude po dohodě s městskou policií vždy DDM Vikýř.

„Vítaní budou všichni rodiče s dětmi, případně samotné děti, na vlastních dopravních prostředcích, jako jsou koloběžka, kolo, tříkolka, šlapací autíčko, výjimku tvoří inline či jiné druhy bruslí, ty na dopravní hřiště nepatří," upřesnil Šípek s tím, že v omezené míře bude možné si nějaké z dopravních prostředků vypůjčit i na hřišti. „Všechny děti by měly mít rovněž bezpečnostní a ochranné prvky, tedy přilbu a chrániče," zdůraznil ředitel městských strážníků.

Výhodou rozšířené služby umístěné právě na dopravním hřišti je sociální zařízení i základní prostředky na ošetření drobných ran a bolístek. Protože chybí občerstvení, je třeba se vyzbrojit svačinou z domova. „Pokud bude o novou službu zájem, bude odpolední a víkendový provoz Dětského dopravního hřiště v Jablonci nad Nisou pro veřejnost pokračovat i po prázdninách. O tom však budeme včas informovat," uzavřel Roman Šípek.

Aktuální doplnění 12. 7. 2019:

„Druhý prázdninový týden se již naplno rozjíždí rozšířený provoz jabloneckého Dětského dopravního hřiště. Nad rámec standardní otvírací doby bude vždy ve čtvrtek od 15 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin dopravní hřiště otevřeno," informuje zástupce ředitele městské policie Michal Švarc s tím, že tento rozšířený provoz bude fungovat do konce letních prázdnin.

Prázdninový provoz Dětského dopravního hřiště:
• pondělí, úterý, středa, pátek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00 hodin
• čtvrtek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 19:00 hodin
• sobota 10:00 - 16:00 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnový program ve Vikýři
Děti se učily bezpečnému chování na silnici
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn