Domov důchodců ve Velkých Hamrech bude mít novou přístavbu

03.12.2020 11:26:19 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Velké Hamry,Liberecký kraj

Domov důchodců ve Velkých Hamrech bude mít novou přístavbu

Celkem 8 011 320,35 korun navíc vyčlení Liberecký kraj na vybudování přístavby domova se zvláštním režimem při Domově důchodců Velké Hamry, p. o. Zvýší se tím o 41 míst kapacita dosavadních prostor. Celkové náklady projektu činí 73 milionů korun, dokončen by měl být nejpozději na sklonku roku 2022.

Kapacita přístavby bude 41 lůžek pro cílovou skupinu osob s chronickým onemocněním, osob s demencí a lehkým duševním onemocněním. Přístup do ní bude zcela bezbariérový. „Pokračujeme v navyšování kapacity krajské sítě sociálních služeb pro seniory. Cílem projektu je navýšit lůžkovou kapacitu, zmodernizovat prostředí celého objektu a zajistit kvalitní služby pro klienty. Ve Velkých Hamrech vznikne také prostor, kde mohou klienti trávit aktivně svůj volný čas. V příštích letech chceme navýšit kapacitu sítě sociálních služeb o 400 lůžek. Vedle investice kraje chceme do sítě zapojit kapacity budované soukromými investory," uvedl hejtman Martin Půta.

„Navýšení je vzhledem k současné složité ekonomické situaci jediné, které si Liberecký kraj bude moci z krajského rozpočtu jako investor během několika let dovolit. Nicméně stále musíme vzhledem ke stárnutí populace počítat a počítáme ve Střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb s navýšením kapacity právě pobytových služeb," dodal Petr Tulpa, náměstek pro resort sociálních věcí.

V horizontu čtyř let by se mohlo jednat o zvýšení kapacity až o zmíněných 400 lůžek, konkrétně například v lokalitě Vratislavice na Nisou či v Jablonném v Podještědí. Naposled rozšířil Liberecký kraj jako objednavatel novou kapacitu o pobytové služby Domova seniorů Sychrov.

Liberecký kraj získá na výstavbu dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 36.279.464 korun. „Jedná se o projekt financovaný po jeho dokončení. Jeho celkový rozpočet činí 73 milionů korun. Rada kraje nyní schválila přesunutí více než osmi milionů korun z rezerv a nedočerpaných provozních příspěvků některých příspěvkových organizací," vysvětlil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

„Domov důchodců Velké Hamry má již dokončenou projektovou dokumentaci. Můžeme zahájit přípravu výběrového řízení a připravit se na složité vybudování nástavby objektu v příštím roce bez omezení provozu služeb. Kraj získal dotační finanční prostředky z programu Ministerstva práce a sociálních věcí. Vše musíme dokončit nejpozději do 30. listopadu 2022," upřesnil náměstek pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seniory v domovech důchodců zabaví videohovory i vlastní TV kanál
Domov důchodců v Hamrech slaví výročí republiky celý týden
Obrazem: Růžičkový ples v Domově důchodců ve Velkých Hamrech
Senioři soutěžili na Hamrovském kolotoči
Senioři z Domova důchodců Velké Hamry mají novou kavárnu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
23.01.: Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
24.01.: Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn