Doležalovo k.o. Olomouci

08.02.2019 23:36:26 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Doležalovo k.o. Olomouci

Tak FORTUNA:LIGA je konečně tady, fotbaloví fandové už byli natěšení a my jsme byli zvědavi na jabloneckou premiéru v Olomouci. Favoritem byl Radův tým, ale znáte to.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:2 (0:0)

Oba trenéři Jílek s Radou poslali do zápasu tyto hráče:

• SK Sigma Olomouc: M. Buchta - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek (81. Lalkovič) - Pilař, Kalvach, Plšek (70. P. Dvořák), Houska, Falta - Nešpor (63. Yunis). Náhradníci: Reichl - Sladký, Polom, Texl.

• FK Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovović (87. R. Acosta), Kratochvíl (54. V. Kubista), Považanec, Vatajelu (90+1. Pleštil) - Doležal. Náhradníci: Hanuš - Chramosta, Peřina, Fábry.

Od první minuty to bylo opatrné přeopatrné, byť si Jablonečtí vypracovali po nádherné kombinaci tutovku již v 8. minutě, ale Kratochvílovi se nepovedlo míč zvednout a „čaroděj" Buchta míč vyrazil. To bylo na dlouhé minuty před brankami dost, až ve 28. minutě slabě hrající Vepřek nechtěně přihrál Jovovičovi, ale Vladimír si s příležitostí neporadil.

Vstup do druhé půle měla lepší Sigma, byť ve 49. minutě měl po Doležalově presinku svoji druhou velkou šanci Kratochvíl. Zazmatkoval, neviděl vlevo osamoceně stojícího Vatajela a míč napálil vedle brány. Z protiútoku Faltův roh skončil u Kalvacha, jehož střelu houštinou vápna Hrubý kryl. V 51. si Břečka nakopl míč do ruky, domácí reklamovali penaltu, ale tu jim sudí Houdek nedal. Sigma byla ve druhé půli aktivnější, ale spíše se čekalo, co se po nějaké standardce ujme.

Ale závěr zápasu byl strhující: v 78. Holeš po centru přistrčil míč na penaltě osamoceného Kubistu a Vojta napálil míč do sítě na 0:1. Sigma šturmovala, Jablonečtí se příliš zaměřili na obranu a to se nevyplatilo - v 87. minutě, když po Houskově centru exjablonecký Vít Beneš přetlačil Sobola a akrobaticky překonal hlavou Hrubého na 1:1. Ale Radovi chlapíci se nesložili a nezasloužený stav ještě zvrátili na svou stranu. U finální přihrávky byl výborný Vatajelu a Doležal neměl problém Buchtu překonat a vstřelit vítězný gól! Diváci na svého někdejšího oblíbence často pískali, tak se jim odvděčil dokonalým k.o.

Branky: 87. Beneš (Houska) - 78. V. Kubista (Holeš), 88. Doležal (Vatajelu).
Karty: 28. Zahradníček (OLO), 61. Nešpor (OLO), 80. Kalvach (OLO) - 17. Hovorka (JAB), 61. Doležal (JAB), 67. Považanec (JAB), 71. Hübschman (JAB).
Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. Diváci: 2 459.

Jarní ligu zahájili Jablonečtí výborně. Hra sice nesla všechny znaky premiéry, nepřesností bylo nad poměry, hlavně při ofenzivní činnosti. Výborní byli cizinci, Sobol, Jovovič a hlavně Vatajelu, ten má předpoklady být výtečným nabíječem hlavně pro Doležala.

Další ligový zápas sehraje Radův tým v neděli 17. února na Střelnici v 15 hodin s Opavou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vedení FK Jablonec dementuje nepřesné informace o hostováních hráčů
Na závěr soustředění se generálka vydařila
S Dány si FK Jablonec poradil
Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem
Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT