Dobrý anděl podpořil 7 000 rodin s těžkým osudem, 67 z Jablonecka

01.10.2019 20:58:29 | Autor: Markéta Křížová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dobrý anděl podpořil 7 000 rodin s těžkým osudem, 67 z Jablonecka

Vážné onemocnění dítěte či nečekaná onkologická diagnóza změní život od základů. K velké psychické zátěži a strachu o zdraví svých blízkých se přidávají i problémy finanční. A v tu chvíli podávají pomocnou ruku desetitisíce dárců po celé České republice, kteří již osmým rokem rodinám pomáhají prostřednictvím nadace Dobrý anděl.

„Od vzniku nadace v roce 2011 Dobří andělé pomohli už 7000 rodinám, 67 z nich pochází z Jablonecka. Aktuálně příspěvky každý měsíc rozdělujeme mezi více než 3,5 tisíce rodin, které zasáhla vážná nemoc," vysvětlila Šárka Procházková, ředitelka nadace. „U většiny rodin nemůže jeden z rodičů docházet do zaměstnání - ať už kvůli tomu, že onemocněl on sám, nebo kvůli péči o nemocné dítě. Pravidelná finanční podpora rodinám částečně umožňuje pokrýt chybějící příjem i náklady spojené s léčbou - speciální stravu, zdravotní pomůcky, doplňky stravy, rehabilitace, ale také například dopravu do nemocnice," dodala. Veškeré příspěvky dárců nadace odevzdává do posledního haléře rodinám.

Dobří andělé pomáhají i na Jablonecku

Paní Kamila z Jablonce nad Nisou je maminkou dvou synů - patnáctiletého Petra a sedmnáctiletého Adama. Před třemi lety lékaři diagnostikovali mladšímu Petrovi nervosvalové onemocnění - kongenitální myopatii. Ta je navíc komplikována chronickým respiračním selháním, skoliózou páteře a řídnutím kostí. „Péťa byl od narození sledován odbornými lékaři kvůli opožděnému motorickému vývoji, k finálnímu stanovení diagnózy došlo až nedávno. Nyní chodí o berlích a v noci musí být napojen na přístroj, který mu pomáhá s dýcháním. Všude jezdíme autem, sám zvládne ujít jen pár kroků kolem domu," vysvětlila Kamila.

Dobří andělé rodině pomáhají již druhým rokem. Jejich příspěvky plynou jak na výdaje spojené s léčbou, tak i na běžný chod domácnosti. „V době, kdy Péťa podstoupil první operaci šlach a následně další operaci páteře, jsem díky Dobrým andělům mohla být s oběma syny. Každý den jsem dojížděla do nemocnice v Praze za Péťou a večer se vracela za Adamem. Z příspěvků jsem hradila benzín. A také jsem si mohla dovolit nechodit na chvíli do zaměstnání, když byl Péťa v domácí rekonvalescenci. Pomoc od dárců nám pomáhá také s úhradou doplatků při pobytu v lázních a zajištěním dalších rehabilitací. Všem Dobrým andělům bych chtěla moc poděkovat nejen za Péťu a naši rodinu, ale za všechny nemocné děti, kterým pomáhají. Vážíme si, že v dnešní uspěchané době se najde tolik dobrých lidí, kterým není lhostejný osud nemocných dětí. Někdy to není jednoduché a na člověka dopadají deprese, Dobří andělé jsou pro nás povzbuzením a oporou," řekla s vděčností Kamila.

Každý měsíc dalších 100 rodin

Nadace Dobrý anděl přijme průměrně 107 nových rodin měsíčně. Rodinám pomoc Dobrých andělů doporučují lékaři, sociální pracovníci, ale i lidé z jejich okolí. Hlavní podmínkou pro přijetí je fakt, že se jedná o rodinu s nezaopatřenými dětmi, v níž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, nebo kde dítě trpí jinou vážnou nemocí. Žádost, kterou rodina vyplňuje, musí vždy potvrdit lékař. Přijetí do systému pomoci, a tedy i odeslání příspěvku, pak trvá pouhých pár dnů. „Snažíme se vše co nejvíce urychlit tak, abychom mohli rodině hned první pracovní den měsíce následujícího po podání žádosti, poslat první příspěvek," vysvětlila Šárka Procházková a dodala: „Čím dříve začneme pomáhat, tím více rodině můžeme v těžké situaci ulehčit."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dobří andělé podpořili již 126 dětí a 101 rodičů z jabloneckých rodin
Skákání v louži i koupání v rybníku je pro našeho syna nemožné
Mezi obyvateli Jablonecka už je přes 600 Dobrých andělů
Nadace Dobrý anděl pomáhá i lidem na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn