Dobrý anděl podpořil 7 000 rodin s těžkým osudem, 67 z Jablonecka

01.10.2019 20:58:29 | Autor: Markéta Křížová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dobrý anděl podpořil 7 000 rodin s těžkým osudem, 67 z Jablonecka

Vážné onemocnění dítěte či nečekaná onkologická diagnóza změní život od základů. K velké psychické zátěži a strachu o zdraví svých blízkých se přidávají i problémy finanční. A v tu chvíli podávají pomocnou ruku desetitisíce dárců po celé České republice, kteří již osmým rokem rodinám pomáhají prostřednictvím nadace Dobrý anděl.

„Od vzniku nadace v roce 2011 Dobří andělé pomohli už 7000 rodinám, 67 z nich pochází z Jablonecka. Aktuálně příspěvky každý měsíc rozdělujeme mezi více než 3,5 tisíce rodin, které zasáhla vážná nemoc," vysvětlila Šárka Procházková, ředitelka nadace. „U většiny rodin nemůže jeden z rodičů docházet do zaměstnání - ať už kvůli tomu, že onemocněl on sám, nebo kvůli péči o nemocné dítě. Pravidelná finanční podpora rodinám částečně umožňuje pokrýt chybějící příjem i náklady spojené s léčbou - speciální stravu, zdravotní pomůcky, doplňky stravy, rehabilitace, ale také například dopravu do nemocnice," dodala. Veškeré příspěvky dárců nadace odevzdává do posledního haléře rodinám.

Dobří andělé pomáhají i na Jablonecku

Paní Kamila z Jablonce nad Nisou je maminkou dvou synů - patnáctiletého Petra a sedmnáctiletého Adama. Před třemi lety lékaři diagnostikovali mladšímu Petrovi nervosvalové onemocnění - kongenitální myopatii. Ta je navíc komplikována chronickým respiračním selháním, skoliózou páteře a řídnutím kostí. „Péťa byl od narození sledován odbornými lékaři kvůli opožděnému motorickému vývoji, k finálnímu stanovení diagnózy došlo až nedávno. Nyní chodí o berlích a v noci musí být napojen na přístroj, který mu pomáhá s dýcháním. Všude jezdíme autem, sám zvládne ujít jen pár kroků kolem domu," vysvětlila Kamila.

Dobří andělé rodině pomáhají již druhým rokem. Jejich příspěvky plynou jak na výdaje spojené s léčbou, tak i na běžný chod domácnosti. „V době, kdy Péťa podstoupil první operaci šlach a následně další operaci páteře, jsem díky Dobrým andělům mohla být s oběma syny. Každý den jsem dojížděla do nemocnice v Praze za Péťou a večer se vracela za Adamem. Z příspěvků jsem hradila benzín. A také jsem si mohla dovolit nechodit na chvíli do zaměstnání, když byl Péťa v domácí rekonvalescenci. Pomoc od dárců nám pomáhá také s úhradou doplatků při pobytu v lázních a zajištěním dalších rehabilitací. Všem Dobrým andělům bych chtěla moc poděkovat nejen za Péťu a naši rodinu, ale za všechny nemocné děti, kterým pomáhají. Vážíme si, že v dnešní uspěchané době se najde tolik dobrých lidí, kterým není lhostejný osud nemocných dětí. Někdy to není jednoduché a na člověka dopadají deprese, Dobří andělé jsou pro nás povzbuzením a oporou," řekla s vděčností Kamila.

Každý měsíc dalších 100 rodin

Nadace Dobrý anděl přijme průměrně 107 nových rodin měsíčně. Rodinám pomoc Dobrých andělů doporučují lékaři, sociální pracovníci, ale i lidé z jejich okolí. Hlavní podmínkou pro přijetí je fakt, že se jedná o rodinu s nezaopatřenými dětmi, v níž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, nebo kde dítě trpí jinou vážnou nemocí. Žádost, kterou rodina vyplňuje, musí vždy potvrdit lékař. Přijetí do systému pomoci, a tedy i odeslání příspěvku, pak trvá pouhých pár dnů. „Snažíme se vše co nejvíce urychlit tak, abychom mohli rodině hned první pracovní den měsíce následujícího po podání žádosti, poslat první příspěvek," vysvětlila Šárka Procházková a dodala: „Čím dříve začneme pomáhat, tím více rodině můžeme v těžké situaci ulehčit."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dobří andělé podpořili již 126 dětí a 101 rodičů z jabloneckých rodin
Skákání v louži i koupání v rybníku je pro našeho syna nemožné
Mezi obyvateli Jablonecka už je přes 600 Dobrých andělů
Nadace Dobrý anděl pomáhá i lidem na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecký úřad můžete zajít i v sobotu 6. června

První červnovou sobotu, 6. 6., bude otevřená budova jabloneckého magistrátu v ulici Komenského 8. Zájemci si od 8 do 12 hodin mohou vyřídit občanské průkazy, cestovní pasy, otevřené budou i přepážky evidence obyvatel, registr řidičů a vozidel.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
KAM ZA SPORTEM: 6. 6. – 12. 6. 2020
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn