Dobrovolníci budou budou 16. května uklízet Skiareál Ještěd

14.05.2019 15:59:42 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Liberecký kraj

Dobrovolníci budou budou 16. května uklízet Skiareál Ještěd

Akce Zelený Ještěd se koná již podruhé. Skiareál Ještěd se nechal inspirovat obdobnou tradiční akcí na slovenském Chopku. Ve čtvrtek 16. května proběhne dobrovolný úklid sjezdových tratí a přilehlých lesů. Všechny nadšence vyveze lanovka Skalka na hřeben a procházkou dolů se budou sbírat odpadky, které do přírody nepatří. Každý obdrží jako odměnu jednodenní skipas a guláš k obědu.

Cílem akce je zapojit občany města do čištění ještědských sjezdovek před letní sezonou. „Registrace dobrovolníků bude od 8 do 9 hodin u dolní stanice Skalka, která je na konečné tramvaje a centrálního parkoviště P1. Každý od nás dostane rukavice a pytel na odpadky. V 9 hodin pojede lanovka a poté se již po skupinách projdou sjezdovky zpátky směrem dolů, kde se bude k obědu podávat skvělý guláš zdarma a k tomu každý dobrovolník dostane skipas na jednodenní lyžování na Ještědu," uvedla Renata Balašová, zástupce TMR Ještěd. Dobrovolníci z řad veřejnosti, ale i třeba celé školní třídy se mohou přihlašovat na emailové adrese info@skijested.cz.

Akce Zelený Ještěd se uskuteční také za podpory společností Lesy ČR, s.p. a Městské lesy Liberec. Hlavním organizátorem je provozovatel skiareálu Ještěd společnost TMR Ještěd a.s. Záštitu nad akci převzal pan primátor Jaroslav Zámečník, který řekl: „Mám rád takové dobrovolné akce, kde se spojí dobrá věc se zábavou. Kombinace úklidu Ještědu, výletu lanovkou, procházky v přírodě, a to vše zakončené dobrým obědem a odměnou v podobě skipasu, je skvěle strávené dopoledne. Věřím, že přijde jak veřejnost, tak děti ze škol. Účastníkům přeji krásné počasí."

Patronem celého dne se opět stal náměstek primátora Jiří Němeček: „Vloni jsem na prvním ročníku Zeleného Ještědu šel trasu s jednou školní skupinou a měl jsem radost, jak se k tomu děti postavily. Běhaly v rukavicích a do pytlů házely obaly nebo igelity, které našly na sjezdovkách. Věřím, že letos přijde ještě více dobrovolníků a doufám, že akce přinese nejen čistý les, ale všem i příjemně strávený den."

Lanová dráha Skalka nabízí svezení na Ještědský hřeben již od 19. dubna, v květnu a červnu jezdí lanovka od středy do neděle, v půlhodinových intervalech od 9 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skiareál Ještěd představil plány na novou sjezdovku veřejnosti
Akce S rodinou na Ještěd nabídla lyžování, zábavu i zájezd k moři
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn