Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků

02.09.2019 17:56:22 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků

Školní rok 2019-2020 je nástupním rokem pro více jak 470 jablonecký dětí. Je to o skoro 40 žáčků více než v uplynulém školním roce 2018-2019. Děti přivítali ve školních lavicích i představitelé města.

„Město Jablonec nad Nisou je zřizovatelem devíti základních škol, ve kterých se otevřelo dvacet prvních tříd, do jejichž lavic usedlo 473 dětí," řekl náměstek primátora David Mánek, který přivítal prvňáčky v budově ZŠ 5. května v Sokolí ulici, s tím, že přesné počty prvňáčků se budou ještě upřesňovat. „Přeji dětem, aby se jim ve škole líbilo. A zároveň bych rád zdůraznil, že vzdělávání není pouze o školních známkách. Škola může dětem nabídnout mnohem víc," dodal David Mánek.

Zahájení školního roku v ZŠ Pasířská Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Primátor Milan Kroupa zašel do dvou prvních tříd základní školy v Pasířské ulici. Svůj první školní den si prvňáčci užili ještě za doprovodu rodičů i prarodičů.

„Nástup dítěte do první třídy základní školy přináší zásadní změny nejen do života dítěte, ale klade zvýšené nároky také na nás rodiče. Vím, o čem mluvím, prožil jsem si tento důležitý milník pětkrát. Dnes jsem v očích dětí, které jsem přivítal v jejich první školní den, viděl radost, očekávání, ale i drobné obavy z nového prostředí a z nové role žáků," uvedl primátor Milan Kroupa.

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začíná v pondělí 2. září 2019. Výjimkou je ZŠ Liberecká, která přivítá své žáky dle plánu o 14 dní poději. „Základní škola Liberecká zahájí školní rok až v pondělí 16. září. Ve škole probíhají dokončovací práce spojené s rekonstrukcí učeben a kabinetů přírodopisu, fyziky a chemie a také dílen. Zcela nová bude třída pro výuku cizích jazyků," sdělil náměstek primátora Jakub Chuchlík, který přivítal prvňáčky v jablonecké ZŠ Šumava.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie
V Jablonci kvůli bezpečnosti dětí opravují zábradlí u škol a školek
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Vybrané školy v regionu zvýší svoji ochranu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Holokaust si připomněli i v Jablonci
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám
Zajímavosti okolo gólů jablonecké ligové historie
Od února bude možné v jablonecké MHD platit kartou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella

Nejčtenější články

26.01.: Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
25.01.: Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
25.01.: Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn