Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků

02.09.2019 17:56:22 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků

Školní rok 2019-2020 je nástupním rokem pro více jak 470 jablonecký dětí. Je to o skoro 40 žáčků více než v uplynulém školním roce 2018-2019. Děti přivítali ve školních lavicích i představitelé města.

„Město Jablonec nad Nisou je zřizovatelem devíti základních škol, ve kterých se otevřelo dvacet prvních tříd, do jejichž lavic usedlo 473 dětí," řekl náměstek primátora David Mánek, který přivítal prvňáčky v budově ZŠ 5. května v Sokolí ulici, s tím, že přesné počty prvňáčků se budou ještě upřesňovat. „Přeji dětem, aby se jim ve škole líbilo. A zároveň bych rád zdůraznil, že vzdělávání není pouze o školních známkách. Škola může dětem nabídnout mnohem víc," dodal David Mánek.

Zahájení školního roku v ZŠ Pasířská Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Primátor Milan Kroupa zašel do dvou prvních tříd základní školy v Pasířské ulici. Svůj první školní den si prvňáčci užili ještě za doprovodu rodičů i prarodičů.

„Nástup dítěte do první třídy základní školy přináší zásadní změny nejen do života dítěte, ale klade zvýšené nároky také na nás rodiče. Vím, o čem mluvím, prožil jsem si tento důležitý milník pětkrát. Dnes jsem v očích dětí, které jsem přivítal v jejich první školní den, viděl radost, očekávání, ale i drobné obavy z nového prostředí a z nové role žáků," uvedl primátor Milan Kroupa.

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začíná v pondělí 2. září 2019. Výjimkou je ZŠ Liberecká, která přivítá své žáky dle plánu o 14 dní poději. „Základní škola Liberecká zahájí školní rok až v pondělí 16. září. Ve škole probíhají dokončovací práce spojené s rekonstrukcí učeben a kabinetů přírodopisu, fyziky a chemie a také dílen. Zcela nová bude třída pro výuku cizích jazyků," sdělil náměstek primátora Jakub Chuchlík, který přivítal prvňáčky v jablonecké ZŠ Šumava.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie
V Jablonci kvůli bezpečnosti dětí opravují zábradlí u škol a školek
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Vybrané školy v regionu zvýší svoji ochranu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn