Do skleněného krystalu budou moci návštěvníci od 20. června

26.05.2020 09:31:51 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Do skleněného krystalu budou moci návštěvníci od 20. června

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravuje skleněnou přístavbu k otevření pro veřejnost včetně zrevitalizovaného parku. Prvním návštěvníkům se její část otevře od soboty 20. června.

V uplynulých měsících muzeum konečně od stavební firmy převzalo dokončenou přístavbu včetně revitalizovaného parku. Nyní běží zkušební provoz, který bude zakončen kolaudací. „Stavební práce trvaly téměř dva roky. Generálním zhotovitelem byla Energie stavební a báňská s.r.o. Kladno a celkové náklady stavební části dosáhly 57 milionů korun," uvedl technický náměstek muzea Jan Pleštil. Zhotovitel postupoval podle projektu pražské společnosti Hlaváček architekti, která se svou studií v roce 2014 nadchla komisi vyzvané architektonické soutěže. Tvar krystalu, nebo bižuterního kamene, zvolili autoři nejen jako symbol rozkvětu zdejšího regionu, ale také toho, co návštěvník může očekávat uvnitř.

„Naším záměrem bylo nejen získat nové prostory, ale přispět celým řešením ke zlepšení atraktivity muzea a jeho nejbližšího okolí. Proto jsme do realizace zahrnuli také celý muzejní park, který by se měl stát relaxační zónou a postupně též skleněnou galerií pod širým nebem," vysvětluje koncept řešení ředitelka muzea Milada Valečková. V té souvislosti v muzeu doufají, že se uskuteční také plánovaná výstavba dopravního terminálu, která by k celkovému vyznění těchto úprav významně přispěla.

V sobotu 20. června se trvale otevřou prostory 3. podlaží, kdy zde bude umístěna prezentace svítidel, jako součást výstavy TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie. Tento prostor bude sloužit jako rozšíření stávajícího vestibulu a bude tudíž součástí neplacené zóny muzea.

Interiéry 2. podlaží zůstanou ještě uzavřeny z důvodu přípravy nové stálé expozice vánočních ozdob s názvem Svět zázraků. Nebo chcete-li WoW (World of Wonders). Autorem návrhu je známý designér Jakub Berdych, dodavatelem je po opakovaném výběrovém řízení společnost Design By Hy z Prahy. „Rádi bychom novou expozici nabídli před letošními Vánocemi, to však bude záležet na prodlení dodavatele z důvodu omezení výroby v minulých měsících," uvedla ředitelka muzea Milada Valečková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Jablonecké muzeum se opět těší na návštěvníky
Mezinárodní trienále JABLONEC 2020 – sklo ve všech podobách!
Rok Křišťálového údolí: desetitisíce turistů i zmínka v New York Times
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
FOTO: Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
23.01.: Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
24.01.: Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn