Do provozu uvedli nový technický vůz pro jablonecké hasiče

09.01.2020 20:51:27 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Do provozu uvedli nový technický vůz pro jablonecké hasiče

Jablonečtí hasiči v pondělí 6. ledna slavnostně uvedli do provozu nový technický automobil v chemickém provedení pro zdolávání mimořádných událostí s výskytem nebezpečných látek TA-L1CH v barevném provedení RAL 3024.

Slavnostní události se zúčastnil primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský, kterému byla nová chlouba jabloneckých profíků detailně představena ředitelem Hasičské záchranného sboru plk. Ing. Luďkem Prudilem a náměstkem ředitele pro úsek IZS a operačního řízení plk. Mgr. Josefem Málkem.

Jako podvozek byl zvolen dvounápravový Iveco Daily 70C18 H New s celkovou hmotností 7200 kg. Obě nápravy jsou osazeny kotoučovými brzdami, zadní je dále osazena uzávěrkou diferenciálu. Motor o výkonu 132 kW splňuje emisní normu Euro 6 d, převodovka je manuální šestistupňová. Kabina je dvoumístná, vybavená klimatizací. Ke spojení slouží analogová radiostanice a digitální terminál, v dobíjecích úchytech je dvojice ručních svítilen do výbušného prostředí. V kabině je namontována kamera pro sledování prostoru před vozidlem a monitor kamery pro sledování prostoru za vozidlem.

 Nástavba

Úložné prostory jsou vyrobeny z materiálů s hladkým povrchem a upraveny pro samovolný odtok vody. Konstruovány jsou tak, aby je bylo možné dekontaminovat, zároveň byly pro výrobu použity materiály, které nezadržují chemické látky. Nástavbu tvoří prostor s dvěma roletami na každé straně a roletou v zadní části vozidla. Nástavba je vybavena výsuvnými prvky pro snadnější přístup k požárnímu příslušenství.

Další úložné prostory jsou na střeše nástavby, kde jsou umístěny dvě hliníkové schrány a čtyřdílný nastavovací žebřík. Všechny výsuvné, výklopné a otočné prvky, které při používání přesahují obrys vozidla, jsou olepeny retro-reflexní­mi pruhy. O osvětlení bezprostředního okolí automobilu se starají LED světlomety na bocích a v zadní části nástavby.

Výbava

Vozidlo je vybaveno požárním příslušenstvím pro zdolávání mimořádných událostí s výskytem nebezpečných látek. Například nafukovací dekontaminační sprchou, protichemickými přetlakovými obleky, pneumatickými ucpávkami potrubí, záchytnými plastovými nádobami, nářadím v nejiskřivém provedení, světlometem v provedení do výbušného prostředí, čerpadlem na nebezpečné látky, průmyslovým vysavačem, vysokotlakým mycím zařízením, elektrocentrálou a další výbavou.

TA-L1CH byl pořízen v rámci projektu bezpečné pohraničí (Registrační číslo projektu: CZ.11.1.23/0.0/0.0/15_001/0000006), jehož cílem je zlepšení přeshraniční připravenosti k provádění činností při řešení krizových situací prostřednictvím posílení spolupráce všech služeb zodpovědných za bezpečnost v pohraniční oblasti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Někteří hasiči nastoupili v závěru roku na svou poslední směnu
Nová hasičská cisterna je v Loužnici
Obrazem: Tanvaldští hasiči převzali novou cisternu
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn