Do Příbrami přijela zájezdová jedenáctka

25.08.2019 08:49:55 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Výborný vstup do ligy měl pro jablonecký tým jedno společné: ani v jednom utkání nebyl v poli lepší, než jeho soupeř. Tento trend pokračoval i v Příbrami a ta si jabloneckého favorita dokonale vychutnala.

1.FK Příbram - FK Jablonec 4:0 (2:0)

Do zápasu nastoupily oba celky v těchto sestavách:

• 1.FK Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanović (88. Dramé) - Alvir (90. Hájek), Jan Rezek, Soldát, Zeman - Polidar - Mi. Škoda (78. Voltr). Náhradníci: Kočí - Slepička, T. Jablonský, Antwi.

• FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Krob - Jovović (57. Chramosta), Hübschman, Považanec (25. Kratochvíl), Sýkora - Matoušek (81. Pilík), Doležal. Náhradníci: Hanuš - Petrović, Plechatý.

Jablonečtí hráči byli duchem ještě v autobuse, domácí na ně vzorově vletěli a už ve 2. minutě po rohovém kopu přišla velká minela, kdy vyplaval zcela volný Soldát a Hrubý lovil. Rozdíl ve výkonu obou celků, to byl rozdíl třídy ve prospěch domácích. Domácí dominovali především rychlostí, ne Matoušek, ale Polidar, Alvir a ostatní proti jabloneckým pěšákům sprintovali jako F1. Není divu a ve 31. minutě se prosadil mladší Škoda, když jako jediný dobíhal nešťastně vyražený míč Hrubým a do kabin se šlo za stavu 2:0. Trenér Rada to asi těžko zvládal, již ve 25. minutě poslal do sprch Považance, přišel Kratochvíl.

Po změně stran se hosté zlepšili, ze zájezdové jedenáctky povýšili svůj výkon na divizní, ale euforicky hrající domácí už zápas pustit nehodlali. Neuvěřitelně špatná defenziva umožnila Janu Rezkovi v 70. a Michalu Škodovi v 75. minutě vstřelit neuvěřitelně krásné góly, ty levačky byly skutečně skvostné. Odveta za 0:6 se Příbrami nepovedla, ale i tak to byl pěkný jablonecký debakl. Domácí měli na soupeře chuť a porazili ho navíc po pěti letech. Na Střelnici bude asi chvíli dusno...

Branky: 31. a 75. Škoda, 2. Soldát, 70. Rezek.
Karty: 55. Jan Rezek (PRI) - 8. Považanec (JAB), 20. Hübschman (JAB).
Střely na branku:
10:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:5.
Rozhodčí: Jiří Houdek. Diváci: 2872

K zápasu řekl trenér Petr Rada:

„Odehráli jsme nejhorší utkání, co jsem v Jablonci. Z naší strany tam nebylo vůbec nic. Hlavně v prvním poločase. Prakticky ve třetí minutě se nám zhroutil celý náš plán. Inkasovali jsme branku ze standardní situace, na které jsme byli připraveni a věděli jsme o tom, že standardky jsou silná zbraň domácích. Ve 30. minutě jsme dostali z trestného kopu na 2:0, tam naši hráči zaspali a nedobíhali. Bylo to zasloužené poločasové vedení domácích, my jsme neměli nic."

Svatá slova, teď jaká budou „nápravná" opatření, protože takhle odfláknout zápas, to se opravdu jen tak nevidí.