Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů

19.09.2019 14:33:10 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů

V letošním rozpočtu vyhradil Jablonec nad Nisou milion korun na participativní rozpočet a zároveň vyzval občany, aby zasílali náměty na zlepšení kvality veřejného prostranství v okolí jejich bydliště. Na radnici se sešlo 26 návrhů za celkem 1,8 milionu korun.

Milionová položka participativního rozpočtu je dále rozdělená do jednotlivých lokalit podle území osadních výborů. Podle tohoto klíče mají na realizaci návrhů vzešlých od veřejnosti Rýnovice a Lukášov 54 tisíc, Mšeno nad Nisou 195 tisíc, Proseč nad Nisou 41 tisíc, Paseky a Šumava 168 tisíc, Centrum 264 tisíc, Žižkův Vrch 77 tisíc, Novoveská 50 tisíc, Vrkoslavice a Dolina 108 tisíc a Kokonín 43 tisíc korun.

„Do konce června 2019 mohli už patnáctiletí občané s trvalým bydlištěm v Jablonci nad Nisou navrhnout konkrétní úpravy, projekty či akce v jejich čtvrtích. Podmínkou bylo, že musí jít o úpravy pouze na městských pozemcích, například umístění nové lavičky, altánu, vylepšení hřiště, nebo o nekomerční akce, jako jsou třeba dětský den, oslavy slavného rodáka a podobně," vysvětlila specialistka na strategické plánování jabloneckého magistrátu Iva Jirmanová a dodává, že minimální částka na jeden projekt je 10 tisíc korun, maximální se rovná částce přidělené dané čtvrti nebo nejvýše 100 tisíci korunám.

Do června se na radnici sešlo 26 návrhů v celkové částce 1 774 tisíc korun. Ty během prázdnin pracovníci magistrátu kontrolovali, u některých upravili rozpočty na reálnou hodnotu. „Kvůli nesplněným podmínkám nebyl vyřazen ani jeden projekt, chybějící podpisový arch byl u jednoho projektu doplněn. Přesto jich do dalšího kola postupuje třiadvacet," řekla Jirmanová a upřesnila, že jednu a tutéž věc navrhly nezávisle na sobě dvě skupiny.

Jde o úpravu vyšlapané zkratky ze sídliště u nemocnice k Brandlu, kterou se chodí na tramvaj. Z toho je zřejmé, že úprava nezpevněné cesty je pro místní velmi důležitá. Potřeba obyvatel se však v tomto případě kryje s úmysly města. Na nezpevněnou cestu už má připravený projekt oddělení investiční výstavby, náklady se odhadují na 1,7 milionu korun. Stejně tak z hlasování vypadl návrh infobrány v Kokoníně, což by také řešilo město jako celek v celém Jablonci, nejen v Kokoníně.

Do hlasování, které proběhne v listopadu a prosinci, postoupilo tedy 23 projektů v celkové hodnotě 1,5 milionu korun. Místní budou vybírat v každé čtvrti ty nejlepší a vítězné návrhy město v příštím roce zrealizuje. „Platí, že hlasovat mohou občané jen v lokalitách, kde bydlí - když mám trvalé bydliště ve Mšeně, hlasuji pouze o „mšenských" projektech," doplnila Iva Jirmanová. Způsob prezentace projektů a začátek hlasování město oznámí prostřednictvím webových stránek a v dalších médiích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů
Participativní rozpočet umožní Jablonečanům ovlivnit další rozvoj města

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče Krátce po 19. hodině v sobotu 14. prosince byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár přístřešku rodinného domu v Turnově. Krajské operační a informační středisko na místo vyslalo sedm jednotek hasičů. Zděný objekt zasažený požárem o velikosti 5x5m sloužil jako dílna, kotelna a sklad uhlí. Hasiči pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy a zasahovali v dýchací technice. Na místě nebylo možné ustavit výškovou techniku, proto byly použity k přístupu na střechu nastavovací žebříky. Více podrobností na Našem Pojizeří

Advent na Valdštejně byl důstojně zahájen

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se na Valdštejně navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu. Liberecký pěvecký soubor A my taky v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 12. do 25. prosince
Balkon zasedacího sálu na jablonecké radnici má nový kabát
Trojice nových obecně závazných vyhlášek v Jablonci
Muzeum v Poniklé zve na místnost faráře i módu první republiky
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
13.12.: Obrazem: V Tanvaldě to o Adventu žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn