Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů

19.09.2019 14:33:10 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů

V letošním rozpočtu vyhradil Jablonec nad Nisou milion korun na participativní rozpočet a zároveň vyzval občany, aby zasílali náměty na zlepšení kvality veřejného prostranství v okolí jejich bydliště. Na radnici se sešlo 26 návrhů za celkem 1,8 milionu korun.

Milionová položka participativního rozpočtu je dále rozdělená do jednotlivých lokalit podle území osadních výborů. Podle tohoto klíče mají na realizaci návrhů vzešlých od veřejnosti Rýnovice a Lukášov 54 tisíc, Mšeno nad Nisou 195 tisíc, Proseč nad Nisou 41 tisíc, Paseky a Šumava 168 tisíc, Centrum 264 tisíc, Žižkův Vrch 77 tisíc, Novoveská 50 tisíc, Vrkoslavice a Dolina 108 tisíc a Kokonín 43 tisíc korun.

„Do konce června 2019 mohli už patnáctiletí občané s trvalým bydlištěm v Jablonci nad Nisou navrhnout konkrétní úpravy, projekty či akce v jejich čtvrtích. Podmínkou bylo, že musí jít o úpravy pouze na městských pozemcích, například umístění nové lavičky, altánu, vylepšení hřiště, nebo o nekomerční akce, jako jsou třeba dětský den, oslavy slavného rodáka a podobně," vysvětlila specialistka na strategické plánování jabloneckého magistrátu Iva Jirmanová a dodává, že minimální částka na jeden projekt je 10 tisíc korun, maximální se rovná částce přidělené dané čtvrti nebo nejvýše 100 tisíci korunám.

Do června se na radnici sešlo 26 návrhů v celkové částce 1 774 tisíc korun. Ty během prázdnin pracovníci magistrátu kontrolovali, u některých upravili rozpočty na reálnou hodnotu. „Kvůli nesplněným podmínkám nebyl vyřazen ani jeden projekt, chybějící podpisový arch byl u jednoho projektu doplněn. Přesto jich do dalšího kola postupuje třiadvacet," řekla Jirmanová a upřesnila, že jednu a tutéž věc navrhly nezávisle na sobě dvě skupiny.

Jde o úpravu vyšlapané zkratky ze sídliště u nemocnice k Brandlu, kterou se chodí na tramvaj. Z toho je zřejmé, že úprava nezpevněné cesty je pro místní velmi důležitá. Potřeba obyvatel se však v tomto případě kryje s úmysly města. Na nezpevněnou cestu už má připravený projekt oddělení investiční výstavby, náklady se odhadují na 1,7 milionu korun. Stejně tak z hlasování vypadl návrh infobrány v Kokoníně, což by také řešilo město jako celek v celém Jablonci, nejen v Kokoníně.

Do hlasování, které proběhne v listopadu a prosinci, postoupilo tedy 23 projektů v celkové hodnotě 1,5 milionu korun. Místní budou vybírat v každé čtvrti ty nejlepší a vítězné návrhy město v příštím roce zrealizuje. „Platí, že hlasovat mohou občané jen v lokalitách, kde bydlí - když mám trvalé bydliště ve Mšeně, hlasuji pouze o „mšenských" projektech," doplnila Iva Jirmanová. Způsob prezentace projektů a začátek hlasování město oznámí prostřednictvím webových stránek a v dalších médiích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů
Participativní rozpočet umožní Jablonečanům ovlivnit další rozvoj města

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn