Do Olympiády dětí a mládeže se zapojí Liberec, Jablonec i Bedřichov

10.01.2019 15:56:52 | Autor: TZ KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Do Olympiády dětí a mládeže se zapojí Liberec, Jablonec i Bedřichov

Liberecký kraj bude od 23. do 28. června letošního roku pořádat Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci možnost soutěžit také v letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně - street art.

Souběžně s letní Olympiádou dětí a mládeže (ODM) se budou konat také Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků. Slavnostní zahájení obou akcí, na které je zvána i veřejnost, se uskuteční 23. června v liberecké Home Credit Areně.

V rámci letní olympiády budou děti soutěžit v osmnácti sportovních disciplínách a v jedné doprovodné umělecké soutěži. Neslyšící žáci základních škol se utkají ve čtyřech sportovních disciplínách. Účastníci obou akcí se potkají na slavnostním zahájení, medailových ceremoniálech a při doprovodném programu.

„Olympiáda dětí a mládeže je pro Český olympijský výbor nejvýznamnější akcí pro mládež. Díky své jedinečné atmosféře dokáže účastníky ve sportu dále motivovat. Krásným příkladem byla v říjnu 2018 letní olympiáda mládeže v Buenos Aires, kde českou výpravu tvořili z poloviny bývalí účastníci ODM. Mám radost, kam se za svou šestnáctiletou historii akce posunula a těším se na další ročník ve spolupráci s Libereckým krajem," řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Kraj spolupracuje s dvěma městy i obcí

Na největší sportovní akci roku spolupracuje Liberecký kraj se statutárními městy Liberec, Jablonec nad Nisou, obcí Bedřichov a Jizerskou o.p.s. „Bylo logické obrátit se s nabídkou partnerství na obě města a obec, na jejichž území se bude akce konat. Jejich zástupci souhlasili, a tak jsme mohli začít konkrétně jednat o tom, v čem všem bude spolupořadatelství spočívat. Nakonec jsme se domluvili na tom, že nám pomohou se zajištěním a financováním sportovišť a lokalit, které jsou v jejich majetku a které při pořádání Her budou využity. Touto cestou bych jim všem rád poděkoval," řekl hejtman Martin Půta.

Náměstek hejtmana pro řízení resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Petr Tulpa, který je předsedou organizačního výboru Her, popsal aktuální stav příprav. „Všechny práce jsou v plném proudu. Finišujeme v základních oblastech, a to v ubytování, stravování a dopravě. Pro všech osmnáct sportovních disciplín jsou vybráni pořadatelé, kteří v daném sportu disponují potřebnými zkušenostmi a budou schopni pro děti uspořádat závody na nejvyšší možné úrovni a na nejlepších sportovištích, která Liberec, Jablonec nad Nisou a Bedřichov mají. Prostřednictvím veřejné zakázky byl vybrán dodavatel, který zajistí po technicko-produkční stránce slavnostní zahájení a zakončení Her a medailové ceremoniály. Děláme vše proto, aby si děti své olympijské hry užily a odnesly si spoustu nezapomenutelných zážitků," uvedl náměstek Tulpa.

Místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman dodal, že i příprava živého vysílání České televize je již několik měsíců v běhu. „Předchozí dva ročníky ODM získaly díky živým přenosům České televize mnohem větší pozornost veřejnosti, kterou si mládežnický sport rozhodně zaslouží. Proto i nadále ve spolupráci pokračujeme, aby si atmosféru a výkony mladých sportovců na ODM 2019 mohli rodiče, kamarádi i sportovní fanoušci užít i u televizních obrazovek," řekl Šuman.

Města poskytnou pro akci svá sportoviště i další plochy

Statutární město Jablonec nad Nisou v rámci spolupořadatelství uhradí náklady spojené s využitím Areálu Střelnice, kde se bude na atletickém stadionu konat soutěž v atletice. V tamní atletické hale se uskuteční soutěž ve skocích na trampolíně a na stadionu FK Jablonec bude finále fotbalu chlapců. Město také poskytlo své pozemky k uspořádání medailového ceremoniálu a kulturního programu, který proběhne 26. června 2019 u Jablonecké přehrady na Tajvanu a bude volně přístupný veřejnosti.

Statutární město Liberec uhradí nájmy související s využitím sportovišť a prostor pro kulturní programy. Jedním ze sportovišť je Sport Park Liberec. V tomto multisportovním areálu bude slavnostní zahájení a zakončení Her a olympijský dům. Návštěvníci zde budou moci podporovat závodníky při klání v následujících sportech: florbal, judo, sportovní gymnastika, fotbal, basketbal chlapců a atletika sluchově postižených žáků. V Rekreačním a sportovním areálu Vesec, který Liberec rovněž poskytl k využití pro Hry, se uskuteční závody v silniční cyklistice a soutěž v orientačním běhu. Další lokalitou pro orientační běh bude okolí Lesního koupaliště v Lidových sadech. Pro basketbal sluchově postižených bude k dispozici sportovní hala Základní školy Liberec Dobiášova. V Bazénu Liberec se budou konat plavecké závody pro obě pořádané akce. Město rovněž poskytne náměstí Dr. E. Beneše, kde se bude 24. a 25. června konat medailový ceremoniál a doprovodný program pro všechny sportující děti a veřejnost.

Obec Bedřichov a Jizerská o.p.s. byly pro spolupořádání osloveni z důvodu pořádání soutěže horských kol, kterou mladí závodníci pojedou na tamní homologované trati, kde se pravidelně pořádají závody Českého poháru horských kol. Děti tak budou mít jedinečnou příležitost zazávodit si na tratích, kde závodí jejich sportovní vzory. Obec, společně s Jizerskou o.p.s., poskytne pozemky, po nichž trať vede a veškeré další plochy potřebné pro zázemí závodu.

ODM podpoří finančně šest hlavních partnerů

Generální partneři Českého olympijského výboru společnost Sazka a automobilka Toyota podpoří v roce 2019 kromě olympijských aktivit českého týmu také sportování mládeže. „Je více než zřejmé, jak je v dnešní době podpora dětí ve sportu důležitá. Zejména pro jejich zdravý vývoj, všestrannost, připravenost na budoucí život i smysl pro hodnoty fair play," říká Martin Peleška, šéf českého zastoupení značky Toyota. „Sazka dlouhodobě podporuje rozhýbávání dětí na školách i ve volném čase. Od letošního roku více podpoříme i mladé sportovce na Olympiádě dětí a mládeže při jejich cestě za olympijským snem," doplnil Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

V pořadí již čtvrtý ročník podporuje společnost Ferrero se svou značkou Kinder. „Těší nás, že opět můžeme být partnerem Olympiády dětí a mládeže a podpořit další generaci dětí v pohybu. Spolu s organizátory připravujeme zajímavé aktivity nad rámec programu akce, kterými chceme nadchnout všechny účastníky," komentovala partnerství Diana Daňková, brand manažerka značky Kinder. Mezi dlouhodobé partnery ODM patří také státní podniky Lesy ČR a ČEPS.

Nově se na organizaci největší multisportovní akce podílí Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, jejímž cílem je kromě jiného i edukace veřejnosti v oblasti péče o zdraví. „Česká republika patří k zemím, kde v posledních letech závažně vzrůstá podíl dětí trpících nadváhou a obezitou. Efektivní prevencí je přitom v první řade dostatek zdravého pohybu, který je doplněn o vhodné stravovací návyky. Proto, když můžeme podpořit aktivitu, která mladé lidi ke sportování motivuje, uděláme to," uvedla ředitelka marketingu ZP 211 Denisa Kalousková.

Liberecký kraj je pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019, největší sportovní akce letošního roku na území České republiky. Svou účast na Hrách potvrdilo všech čtrnáct krajů, které vyšlou celkem 4133 reprezentantů. Souběžně s letní Olympiádou dětí a mládeže se budou konat v Liberci Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků, kterých se zúčastní 280 osob ze základních škol pro takto hendikepované. V rámci obou akcí navštíví území našeho regionu 4413 sportujících dětí a jejich doprovodů. Liberecký kraj naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi Olympiády dětí a mládeže.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 hledají dobrovolníky
Letní olympiáda dětí a mládeže v Libereckém kraji odhalila své logo
Liberecký kraj opět opanoval olympiádu dětí a mládeže
Liberecký kraj vyhlásil soutěž o logo olympiády dětí a mládeže 2019
Liberecký kraj bude pořádat letní Olympiádu dětí a mládeže 2019

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT