Do nového rozpočtu město Jablonec hospodaří v rozpočtovém provizoriu

14.12.2019 16:51:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do nového rozpočtu město Jablonec hospodaří v rozpočtovém provizoriu

Zastupitelé města Jablonce nad Nisou už tradičně schválili rozpočtové provizorium, podle kterého se bude řídit hospodaření města do schválení nového rozpočtu pro rok 2020. Ten budou zastupitelé projednávat v únoru příštího roku, do té doby bude město hospodařit dle pravidel rozpočtového provizoria.

„Do doby schválení rozpočtu na rok 2020 budou maximální měsíční neinvestiční výdaje jednotlivých odborů ve stanovené výši, investiční se budou čerpat dle uzavřených smluv a do schválení rozpočtu se nebudou zahajovat nové investiční akce. Limit na čerpání neinvestičních výdajů je odvozený od zhruba jedné dvanáctiny upraveného rozpočtu na rok 2019," konstatoval náměstek primátora pro ekonomiku Milan Kouřil.

Pokud nebude rozpočet schválený do konce roku předcházejícího, řídí se hospodaření města pravidly rozpočtového provizoria. V těchto pravidlech jsou přesně stanovené maximální limity měsíčních neinvestičních výdajů pro jednotlivé odbory magistrátu, příspěvkových organizací a dalších právnických osob financovaných z rozpočtu města. Tato praxe platí v Jablonci už 26 let. „Magistrát a městská policie tak po dobu rozpočtového provizoria mohou celkem utratit maximálně 75 milionů na neinvestiční výdaje měsíčně. Tento limit vychází z upraveného rozpočtu roku 2019 a ze skutečného čerpání v lednu a únoru roku 2018 a 2019," uvedl vedoucí odboru ekonomiky Renata Vítová.

Poslední rozpočtová opatření letošního roku

Zastupitelé schválili IX. rozpočtová opatření v tomto roce. Výše rozpočtu se vyšplhala na necelých 1,5 miliardy korun. Zároveň zastupitelé schválili výši rezerv města, které by měly v souhrnu čítat 53,5 milionu korun, přičemž rezerva města bude ve výši necelých 44 milionů korun.

V rezervě na opravy památek oproti původnímu milionu zůstalo nevyčerpáno 0,5 milionu korun, v rezervě na spolufinancování bylo z původního 1,5 milionu korun vyčerpáno necelých půl milionu a z původní 35 milionů výše rezervy na opravy zůstalo milionů sedm. V nezměněné výši zůstal v rezervě jeden milion určený na participativní rozpočet, který se bude převádět do příštího roku a zvětší se o částku na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn