Do nového rozpočtu město Jablonec hospodaří v rozpočtovém provizoriu

14.12.2019 16:51:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do nového rozpočtu město Jablonec hospodaří v rozpočtovém provizoriu

Zastupitelé města Jablonce nad Nisou už tradičně schválili rozpočtové provizorium, podle kterého se bude řídit hospodaření města do schválení nového rozpočtu pro rok 2020. Ten budou zastupitelé projednávat v únoru příštího roku, do té doby bude město hospodařit dle pravidel rozpočtového provizoria.

„Do doby schválení rozpočtu na rok 2020 budou maximální měsíční neinvestiční výdaje jednotlivých odborů ve stanovené výši, investiční se budou čerpat dle uzavřených smluv a do schválení rozpočtu se nebudou zahajovat nové investiční akce. Limit na čerpání neinvestičních výdajů je odvozený od zhruba jedné dvanáctiny upraveného rozpočtu na rok 2019," konstatoval náměstek primátora pro ekonomiku Milan Kouřil.

Pokud nebude rozpočet schválený do konce roku předcházejícího, řídí se hospodaření města pravidly rozpočtového provizoria. V těchto pravidlech jsou přesně stanovené maximální limity měsíčních neinvestičních výdajů pro jednotlivé odbory magistrátu, příspěvkových organizací a dalších právnických osob financovaných z rozpočtu města. Tato praxe platí v Jablonci už 26 let. „Magistrát a městská policie tak po dobu rozpočtového provizoria mohou celkem utratit maximálně 75 milionů na neinvestiční výdaje měsíčně. Tento limit vychází z upraveného rozpočtu roku 2019 a ze skutečného čerpání v lednu a únoru roku 2018 a 2019," uvedl vedoucí odboru ekonomiky Renata Vítová.

Poslední rozpočtová opatření letošního roku

Zastupitelé schválili IX. rozpočtová opatření v tomto roce. Výše rozpočtu se vyšplhala na necelých 1,5 miliardy korun. Zároveň zastupitelé schválili výši rezerv města, které by měly v souhrnu čítat 53,5 milionu korun, přičemž rezerva města bude ve výši necelých 44 milionů korun.

V rezervě na opravy památek oproti původnímu milionu zůstalo nevyčerpáno 0,5 milionu korun, v rezervě na spolufinancování bylo z původního 1,5 milionu korun vyčerpáno necelých půl milionu a z původní 35 milionů výše rezervy na opravy zůstalo milionů sedm. V nezměněné výši zůstal v rezervě jeden milion určený na participativní rozpočet, který se bude převádět do příštího roku a zvětší se o částku na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn