Do IPRM už oficiálně patří i Mšeno a okolí

01.07.2013 16:55:50 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do IPRM už oficiálně patří i Mšeno a okolí

Jablonečtí zastupitelé schválili žádost o rozšíření IPRM Jablonec nad Nisou o oblast Mšeno a okolí v listopadu loňského roku. Město pak požádalo o potvrzení svého rozhodnutí Ministerstvo místního rozvoje ČR, které tak učinilo 21. června.

Podle slov Ivety Habadové, vedoucí oddělení dotací a manažerky IPRM, toto ministerské rozhodnutí znamená, že: žadatelé, kteří plánují realizovat projekt v zóně IPRM (ve stávající zóně „Žižkův Vrch a okolí" platí od poloviny roku 2009 a nyní nově v zóně „Mšeno a okolí") a budou předkládat své žádosti o dotace do Operačních programů (dotace z EU a ČR) u příslušných dotačních orgánů, tak si budou moci právě u ní na magistrátě požádat o potvrzení, které jim pomůže při takzvané bonifikaci, neboli bodovému zvýhodnění žádosti.

Původním podnětem k rozšíření IPRM o zónu Mšeno a okolí byl fakt, že pokud ministerstvo žádost schválí, otevře se tak přibližně od poloviny roku 2013 majitelům bytových domů z přesně vymezené oblasti „Mšeno a okolí" možnost čerpat zvýhodněné úvěry JESSICA na jejich rekonstrukce.

 „MMR vyhlásilo v červenci roku 2012 výzvu na předkládání nových či rozšiřování stávajících integrovaných plánů pro města s 20 000 a více obyvateli mimo hlavní město Praha. Tato výzva umožní majitelům bytových domů žádat o zvýhodněné úvěry JESSICA ve výši úrokové sazby od 1,72%," říká náměstek primátora Petr Vobořil.

Uplatnění FN JESSICA i v původní zóně „Žižkův Vrch a okolí" schválilo ministerstvo dne 18. 4. 2013 po předchozím projednání na březnovém ZM. Jenže Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) dosud nevybral ve veřejné soutěži bankovní instituci, jež bude správcem fondu měst. Jakmile tak SFRB učiní, zahájí se příjem žádostí o úvěry v rámci finančního nástroje JESSICA.

Žádat budou moci majitelé bytových domů z celé zóny IPRM (původní a rozšířené), žádosti budou předkládat u příslušné bankovní instituce a na magistrátě jim manažerka IPRM Iveta Habadová vystaví potvrzení na přesně daném formuláři MMR, že se jejich bytový dům nachází ve schválené zóně IPRM. „Tyto žádosti o úvěry se na městě hodnotit a schvalovat nebudou. Finanční nástroj JESSICA má zpoždění, ale měl by být zahájen nejpozději na podzim tohoto roku," uzavírá Iveta Habadová.

Rozšíření zóny „Žižkův Vrch a okolí" o část „Mšeno a okolí" schválil Řídící výbor IPRM, v říjnu 2012 proběhl seminář pro potenciální žadatele o zvýhodněné úvěry a zároveň i dotazníkové šetření ve vytipované zóně.

Zvýhodněné úvěry JESSICA je možné čerpat na:

  • zateplování obvodového pláště domu (zateplení fasády, výměna oken apod.)
  • práce na bytovém domě prováděné k odstranění statických poruch nosných konstrukcí a opravy konstrukčních nebo funkčních vad konstrukce domu,
  • sanace základů a opravy hydroizolace spodní stavby,
  • rekonstrukce technického vybavení domů (např. modernizace otopné soustavy, výměna rozvodů tepla, plynu a vody, modernizace vzduchotechniky, výtahů),
  • rekonstrukce či modernizace lodžií, balkonů vč. zábradlí apod.

 

JESSICA (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) je nový nástroj regionální politiky a finančního inženýrství. Společná evropská podpora udržitelných investic do městských oblastí JESSICA je iniciativa Evropské komise ve spolupráci s Evropskou investiční bankou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj na podporu investic s dlouhodobým přínosem do městských oblastí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Mapa IPRM celková

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn