Do IPRM už oficiálně patří i Mšeno a okolí

01.07.2013 16:55:50 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do IPRM už oficiálně patří i Mšeno a okolí

Jablonečtí zastupitelé schválili žádost o rozšíření IPRM Jablonec nad Nisou o oblast Mšeno a okolí v listopadu loňského roku. Město pak požádalo o potvrzení svého rozhodnutí Ministerstvo místního rozvoje ČR, které tak učinilo 21. června.

Podle slov Ivety Habadové, vedoucí oddělení dotací a manažerky IPRM, toto ministerské rozhodnutí znamená, že: žadatelé, kteří plánují realizovat projekt v zóně IPRM (ve stávající zóně „Žižkův Vrch a okolí" platí od poloviny roku 2009 a nyní nově v zóně „Mšeno a okolí") a budou předkládat své žádosti o dotace do Operačních programů (dotace z EU a ČR) u příslušných dotačních orgánů, tak si budou moci právě u ní na magistrátě požádat o potvrzení, které jim pomůže při takzvané bonifikaci, neboli bodovému zvýhodnění žádosti.

Původním podnětem k rozšíření IPRM o zónu Mšeno a okolí byl fakt, že pokud ministerstvo žádost schválí, otevře se tak přibližně od poloviny roku 2013 majitelům bytových domů z přesně vymezené oblasti „Mšeno a okolí" možnost čerpat zvýhodněné úvěry JESSICA na jejich rekonstrukce.

 „MMR vyhlásilo v červenci roku 2012 výzvu na předkládání nových či rozšiřování stávajících integrovaných plánů pro města s 20 000 a více obyvateli mimo hlavní město Praha. Tato výzva umožní majitelům bytových domů žádat o zvýhodněné úvěry JESSICA ve výši úrokové sazby od 1,72%," říká náměstek primátora Petr Vobořil.

Uplatnění FN JESSICA i v původní zóně „Žižkův Vrch a okolí" schválilo ministerstvo dne 18. 4. 2013 po předchozím projednání na březnovém ZM. Jenže Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) dosud nevybral ve veřejné soutěži bankovní instituci, jež bude správcem fondu měst. Jakmile tak SFRB učiní, zahájí se příjem žádostí o úvěry v rámci finančního nástroje JESSICA.

Žádat budou moci majitelé bytových domů z celé zóny IPRM (původní a rozšířené), žádosti budou předkládat u příslušné bankovní instituce a na magistrátě jim manažerka IPRM Iveta Habadová vystaví potvrzení na přesně daném formuláři MMR, že se jejich bytový dům nachází ve schválené zóně IPRM. „Tyto žádosti o úvěry se na městě hodnotit a schvalovat nebudou. Finanční nástroj JESSICA má zpoždění, ale měl by být zahájen nejpozději na podzim tohoto roku," uzavírá Iveta Habadová.

Rozšíření zóny „Žižkův Vrch a okolí" o část „Mšeno a okolí" schválil Řídící výbor IPRM, v říjnu 2012 proběhl seminář pro potenciální žadatele o zvýhodněné úvěry a zároveň i dotazníkové šetření ve vytipované zóně.

Zvýhodněné úvěry JESSICA je možné čerpat na:

  • zateplování obvodového pláště domu (zateplení fasády, výměna oken apod.)
  • práce na bytovém domě prováděné k odstranění statických poruch nosných konstrukcí a opravy konstrukčních nebo funkčních vad konstrukce domu,
  • sanace základů a opravy hydroizolace spodní stavby,
  • rekonstrukce technického vybavení domů (např. modernizace otopné soustavy, výměna rozvodů tepla, plynu a vody, modernizace vzduchotechniky, výtahů),
  • rekonstrukce či modernizace lodžií, balkonů vč. zábradlí apod.

 

JESSICA (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) je nový nástroj regionální politiky a finančního inženýrství. Společná evropská podpora udržitelných investic do městských oblastí JESSICA je iniciativa Evropské komise ve spolupráci s Evropskou investiční bankou a Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj na podporu investic s dlouhodobým přínosem do městských oblastí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Mapa IPRM celková

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Populární Mapy kolem nás začínají v liberecké krajské knihovně
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Den stromů v jabloneckém ekocentru oslaví 18. října
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Nejčtenější články

14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn