Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář

14.01.2020 20:01:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář

Jablonec nad Nisou zrekonstruuje ulici V Aleji. Opravená bude komunikace i chodníky, přibudou parkovací místa i veřejné osvětlení. O realizaci zakázky přesahující 19 milionů korun rozhodla rada města, hotovo bude na podzim roku 2021.

„Město vyhlásí výběrové řízení na zakázku, která je věcně a časově koordinována s projekty jiných investorů, a to na rekonstrukci plynu i rekonstrukci kanalizace a vodovodu," říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že součástí stavebních prací budou také úpravy zeleně a především výsadba nové stromové aleje.

„Součástí zakázky v předpokládané hodnotě 19,4 mil. Kč bez DPH je rekonstrukce komunikace, chodníků a veřejného osvětlení, výstavba nových parkovacích stání, vodorovné a svislé dopravní značení i úprava napojení rekonstruovaných uličních vpustí v celé délce ulice V Aleji s úpravami křižovatek postranních ulic," popsal projekt Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu a dodal, že stavba bude rozdělená do dvou částí.

Ty budou navazovat na stavbu správců sítí, proto je domluvený společný harmonogram. Pokud bude přát počasí, pak od začátku února by se měla dokončovat rekonstrukce kanalizace a vodovodu v části od ulice Pivovarská směrem vzhůru až po ulici Pražskou, pak se stavba vrátí směrem dolů a od křižovatky U Remíze budou postupovat nahoru ulicí V Aleji až po koleje s předpokládaným termínem dokončení do července 2020. „Město by mělo zahájit rekonstrukci ulice letos v dubnu, a to úsekem Souběžná - Pivovarská s předběžným termínem ukončení prací v polovině října," nastínil harmonogram náměstek Roubíček.

V roce 2021 by podle harmonogramu měl být dokončený horní úsek ulice V Aleji od ulice Pivovarská až po ulici Pražskou a dále město započne s rekonstrukcí dolní části ulice od křižovatky U Remízy po koleje. „Dokončení by mělo připadnout na polovinu října 2021 a do poloviny listopadu 2021 by se pak měla upravovat zeleň, především vysazovat nová stromová alej," uzavřel náměstek Petr Roubíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z Turnova do Ohrazenic projedete bez omezení, po zimě práce pokračují
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Jablonným v Podještědí projedou řidiči po novém, průtah je dokončen
Město Jablonec plánuje rekonstrukci ulice V Aleji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn