Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář

14.01.2020 20:01:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář

Jablonec nad Nisou zrekonstruuje ulici V Aleji. Opravená bude komunikace i chodníky, přibudou parkovací místa i veřejné osvětlení. O realizaci zakázky přesahující 19 milionů korun rozhodla rada města, hotovo bude na podzim roku 2021.

„Město vyhlásí výběrové řízení na zakázku, která je věcně a časově koordinována s projekty jiných investorů, a to na rekonstrukci plynu i rekonstrukci kanalizace a vodovodu," říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že součástí stavebních prací budou také úpravy zeleně a především výsadba nové stromové aleje.

„Součástí zakázky v předpokládané hodnotě 19,4 mil. Kč bez DPH je rekonstrukce komunikace, chodníků a veřejného osvětlení, výstavba nových parkovacích stání, vodorovné a svislé dopravní značení i úprava napojení rekonstruovaných uličních vpustí v celé délce ulice V Aleji s úpravami křižovatek postranních ulic," popsal projekt Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu a dodal, že stavba bude rozdělená do dvou částí.

Ty budou navazovat na stavbu správců sítí, proto je domluvený společný harmonogram. Pokud bude přát počasí, pak od začátku února by se měla dokončovat rekonstrukce kanalizace a vodovodu v části od ulice Pivovarská směrem vzhůru až po ulici Pražskou, pak se stavba vrátí směrem dolů a od křižovatky U Remíze budou postupovat nahoru ulicí V Aleji až po koleje s předpokládaným termínem dokončení do července 2020. „Město by mělo zahájit rekonstrukci ulice letos v dubnu, a to úsekem Souběžná - Pivovarská s předběžným termínem ukončení prací v polovině října," nastínil harmonogram náměstek Roubíček.

V roce 2021 by podle harmonogramu měl být dokončený horní úsek ulice V Aleji od ulice Pivovarská až po ulici Pražskou a dále město započne s rekonstrukcí dolní části ulice od křižovatky U Remízy po koleje. „Dokončení by mělo připadnout na polovinu října 2021 a do poloviny listopadu 2021 by se pak měla upravovat zeleň, především vysazovat nová stromová alej," uzavřel náměstek Petr Roubíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z Turnova do Ohrazenic projedete bez omezení, po zimě práce pokračují
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Jablonným v Podještědí projedou řidiči po novém, průtah je dokončen
Město Jablonec plánuje rekonstrukci ulice V Aleji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn