Dny lidové architektury se konají i na Bělišti

24.07.2020 13:03:36 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Dny lidové architektury se konají i na Bělišti

V letošním roce se uskuteční 8. ročník celorepublikové akce Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska. Roubený dům Běliště bude v těchto dnech přístupný pro návštěvníky zdarma a navíc se stane hlavním objektem Dnů lidové architektury Libereckého kraje.

Národopisná expozice bude pro návštěvníky otevřena v sobotu a v neděli v čase od 9 do 17 hodin. Komentované prohlídky expozice s průvodcem proběhnou v sobotu i v neděli v čase od 10 a 15 hodin. Pro zapálené zájemce o lidovou architekturu je připraven komentovaný okruh po památkové rezervaci Trávníky, který odstartuje od Běliště v sobotu i v neděli ve 13 hodin. Rodiče s dětmi spolu mohou strávit hezký čas u hry Život na Bělišti, při které po nálezu 12 šifer odhalí záhadu starého nápisu na záklopovém prkně domu.

Nejen rodiny s dětmi se mohou těšit na odpolední pohádky od 14 hodin. V sobotu sehraje loutkový soubor Vozichet z Jablonce nad Nisou příběh o hledání ženicha Malý, hubený a jednooký a v neděli divadlo Rolnička z Liberce Barevnou pohádku. Děti se budou moct v čase 13-16 hodin zapojit do výtvarné dílny, kterou si pro ně připraví Lenka Hřibová ze Semínka země, a vyrobit si z přírodních materiálů tyčkovou loutku.

V sobotu od 10 do 17 hodin budou moct návštěvníci obdivovat zručnost paní Ivety Dandové, která se zabývá pletením košíků z orobince a řezbářský um pana Břetislava Jansy, který předvede výrobu originálních dřevěných lžic. Pár kroků od Běliště se nachází Minimuzeum skleněných betlémů, které bude možné navštívit oba víkendové dny od 9 do 17 hodin. Milovníci skla a bižuterie zde budou mít příležitost vyrobit si vlastní šperk v korálkové dílně nebo si zakoupit výrobek firmy Kortan v prodejně Minimuzea.

Kompletní přehled objektů zahrnutých do Dnů lidové architektury

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vydejte se za strašidly na Kristiánov!
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě
Hledání pravdy učení ve zmatené době

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn