Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

20.09.2019 11:58:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

Když Voskovec s Werichem uvedli ´hru se zpěvy´ poprvé, byla sice jiná doba, ale společnost trápily takřka stejné problémy jako dnes. Není tedy divu, že si pohádkový muzikál nejen o hledání štěstí (jak praví divadelní bulletin) vybralo liberecké Divadlo F. X. Šaldy.

Pod režijním vedením Olřicha Kříže a v hudebním nastudování Dalibora Tuže se jim podařilo vytvořit atmosféru a zábavu, za niž by jim dvojice V + W rozhodně zatleskala. Dramaturgie, jíž má na svědomí Linda Keprtová, vsadila na vypiplané vtipné dialogy, výbornou choreografii (Petra Parvoničová) a zajímavou scénu Jana Kříže.

„Víte, co je Brno? Nic, ale stojí se na to fronty už od Humpolce," deklamoval z jeviště Maršálek (Vladimír Kratina) a vysvětlil své dceři Káče (Veronika Mičjarová), že v Americe je milionářem každý Trump. Podobných vtípků byla hra plná, a když k tomu přidáme úžasné herecké, pěvecké a taneční výkony, dokonalou scénu a živý orchestr včele s dirigentem Daliborem Tužem, není divu, že se protagonisté dočkali dlouhotrvajícího potlesku bezmála zaplněného kulturního stánku.

„Tamhle vidím kamarádku z baletu," šeptala zhruba osmiletá holčička vedle sedící mamince a pokračovala: „Jsou tu samé známé tváře, to jsem ráda. Ti baleťáci byli parádní, doufám, že mi to taky jednou takhle půjde," usmála se a jemným pohybem pozdravila kamarádku. Zahřálo mě u srdce, jak se děti, které žijí uměním a kulturou od malička, umí už v nízkém věku chovat A když tatáž holčička v závěru povstala a tleskala vestoje, v duchu jsem zalitovala, že není o půlmetru větší, aby byla lépe vidět. Ale potlesk, jak jsem již říkala, si odnesli liberečtí obrovský a pokud přemýšlíte, čím zahájit počínající divadelní sezónu pro sebe, či své děti, je právě jejich Divotvorný hrnec tím pravým ořechovým.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn