Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

20.09.2019 11:58:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

Když Voskovec s Werichem uvedli ´hru se zpěvy´ poprvé, byla sice jiná doba, ale společnost trápily takřka stejné problémy jako dnes. Není tedy divu, že si pohádkový muzikál nejen o hledání štěstí (jak praví divadelní bulletin) vybralo liberecké Divadlo F. X. Šaldy.

Pod režijním vedením Olřicha Kříže a v hudebním nastudování Dalibora Tuže se jim podařilo vytvořit atmosféru a zábavu, za niž by jim dvojice V + W rozhodně zatleskala. Dramaturgie, jíž má na svědomí Linda Keprtová, vsadila na vypiplané vtipné dialogy, výbornou choreografii (Petra Parvoničová) a zajímavou scénu Jana Kříže.

„Víte, co je Brno? Nic, ale stojí se na to fronty už od Humpolce," deklamoval z jeviště Maršálek (Vladimír Kratina) a vysvětlil své dceři Káče (Veronika Mičjarová), že v Americe je milionářem každý Trump. Podobných vtípků byla hra plná, a když k tomu přidáme úžasné herecké, pěvecké a taneční výkony, dokonalou scénu a živý orchestr včele s dirigentem Daliborem Tužem, není divu, že se protagonisté dočkali dlouhotrvajícího potlesku bezmála zaplněného kulturního stánku.

„Tamhle vidím kamarádku z baletu," šeptala zhruba osmiletá holčička vedle sedící mamince a pokračovala: „Jsou tu samé známé tváře, to jsem ráda. Ti baleťáci byli parádní, doufám, že mi to taky jednou takhle půjde," usmála se a jemným pohybem pozdravila kamarádku. Zahřálo mě u srdce, jak se děti, které žijí uměním a kulturou od malička, umí už v nízkém věku chovat A když tatáž holčička v závěru povstala a tleskala vestoje, v duchu jsem zalitovala, že není o půlmetru větší, aby byla lépe vidět. Ale potlesk, jak jsem již říkala, si odnesli liberečtí obrovský a pokud přemýšlíte, čím zahájit počínající divadelní sezónu pro sebe, či své děti, je právě jejich Divotvorný hrnec tím pravým ořechovým.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
19.11.: Pozvánka na již devátý ročník Charitativního zumba maratonu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn