Divadlo rozvlnil ples a stálo to za to

07.03.2018 18:34:51 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Dalešice

Divadlo rozvlnil ples a stálo to za to

Doplněny fotografie: Událostí sezony by se, bez přehánění, dal na Jablonecku nazvat ples, který již podvanácté přivítalo jablonecké divadlo, tedy XII. Reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou 2018 s podtitulem - právě letí století.

Zájemce o tento vskutku jedinečný zážitek čekal v úvodu welcome drink z rukou ředitele divadla, Mgr. Pavla Žura, který hosty po milém přivítání nasměroval do sálu. Za ten se pro tuto noc proměnilo hlediště a taneční parket vznikl přímo na jevišti nádherně vyzdobeného, a už tak krásného secesního kulturního stánku.

Úderem osmé hodiny večerní se ze zákulisí ozval hlas moderátorky večera, Lucie Peterkové, která takto netradičně uvedla prvního hosta v, vítěze soutěže Hvězdy nad Ještědem 2017, teprve desetiletého Jakuba Regnera, který vystřihl píseň od Tublatanky. A pak to začalo naplno. Za zvuků Hudby z Libuše se objevila Lucie Peterková v šatech v barvách trikolóry a za účasti ředitele Žura připomněla všechna významná data, která končí i letošní magickou osmičkou.

XII. Reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec nad Nisou Krom poučných, ovšem každému snad známých dat, nechyběla ani vtipná konverzace s Pavlem Žurem, která se týkala jeho nedávného zážitku s Hankou Kynychovou. V kuloárech se šuškalo, že Hanka na ples dorazí, to se však nakonec nestalo.

Ovšem nabídka účinkujících byla velkolepá, zazpíval nám uznávaný český operní pěvec Jakub Pustina, mladý zpěvák a textař Michal Kindl, úžasná a vždy skvělá Dasha s Janem Smigmatorem, viděli jsme precizně ztvárněné mimické divadlo Radima Vizváryho a k tomu nám po celý večer hrál Big O´Band Marka Ottla. Všechna vystoupení se setkala s nadšeným ohlasem a oddělovaly je chvíle, kdy sloužilo jeviště pouze jako taneční parket. Taneční a kulturní část však byly v dokonalé rovnováze a tak měla akce po celou dobu švih a spád.

K tradičním akcím každého plesu patří tombola a tak samozřejmě nechyběla ani tady. Losovalo se devět hlavních cen a zbytek si ještě šťastlivci vyzvedli mimo jeviště. Úsměvným okamžikem se stala dvojnásobná výhra rodiny Pletichových v hlavních cenách. Lukáš Pleticha si totiž krom obrazu domů odnášel i telefon, který získala jeho manželka. Ale nejen zábavou živ je člověk a tak se musíme zmínit i o bohaté nabídce teplého i studeného rautu, který připravil ve foyer divadla Hotel Bílý Mlýn Liberec a který se již tradičně těší značné oblibě.

XII. Reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec nad Nisou Interprety večera jsme sice vyjmenovali, ale jednoho jsme si nechali na závěr, a to zcela záměrně. Tím interpretem je zpěvák, jehož hvězda v poslední době opět stoupá, Bohuš Matuš Bohuš Matuš by totiž neměl na žádné podobné akci chybět. Dokáže publikum (v tomto případě i tanečníky) pořádně rozparádit, je s nimi v kontaktu a absolutně navozuje atmosféru bujaré párty. To se povedlo i v jabloneckém divadle, kdy se zpěvák přidával k tanečníkům, zpíval jim ´do ouška´a všichni společně se na jednom jevišti cítili jako ryba ve vodě.

„Opravdu jsme s partnerkou překvapeni, jak povedená a dotažená je tahle akce. Jsme tu poprvé a musíme jen chválit. Nádherné prostředí i organizace, žádná slabá místa a všude jen pohoda a dobrá zábava," pochvaloval si Pavel Patřičný z Rychnova svoji účast na plese a prozradil, že krom kultury ho dostal i ananas plněný mascarpone z chuťovek Bílého Mlýna.

Prostředí divadla v Jablonci jsme již zmiňovali, je krásné a důstojné, ples v těchto místech je netradičním zážitkem, když k tomu přidáme našňořené dámy v krásných róbách ve společnosti neméně vyfiknutých pánů, skvělou zábavu, výbornou hudbu a kulinářské požitky, dostaneme jediné- dokonale vyvedený XII. Reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou. Dámy byly při odchodu obdarovány kytičkou a pánové odznáčkem s trikolorou, tolik příznačnou pro tento rok. Kdyby mělo publikum večer hodnotit typickým divadelním způsobem, jsem si jistá, že by zvolilo standing ovation.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březnové plesy a karnevaly zakončí taneční sezonu
Program Městského divadla Jablonec v březnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT