Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

20.01.2019 11:44:29 | Autor: Michaela Kubíčková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Od pondělí 14. ledna může veřejnost svým hlasem poprvé podpořit nápady dětí na zlepšení sedmi jabloneckých základních škol. Posaďte se, prosím, Laboratoř na kolečkách, Lepší místo pro kola, Pohoda či V každém je kus dítěte, to jsou některé z nápadů dětí na zlepšení svých základních škol zapojených do zdejšího pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou.

Děti ze sedmi ZŠ zaslaly celkem 389 nápadů na zlepšení. Na každé škole pak vedení školy spolu s žáky vybralo s přihlédnutím k doporučení organizátorů z Lepšího místa jeden nejlepší nápad, který bude soutěžit ve finále. A které dva nápady vyhrají a získají tak každý 50 000 korun na realizaci? O tom rozhodne veřejnost a porota!

Soutěžící projekty:
ZŠ Antonína Bratršovského - Laboratoř na kolečkách
ZŠ Arbesova - V každém je kus dítěte
ZŠ Kokonín - Posaďte se, prosím
ZŠ Liberecká - Meeting point - Pohoda v atriu
ZŠ Šumava - POHODA
ZŠ Pasířská - Pasklub
ZŠ Rýnovice - Lepší místo pro kola

Své hlasy získávají jednotlivé žákovské nápady během veřejného hlasování, které probíhá od 14. 1. do 25. 1. na www.lepsimisto.cz/jablonec, a to prostřednictvím ankety vytvořené technologií Mobilního rozhlasu, s nímž organizátor projektu Lepší místo úzce spolupracuje. Kdokoli z veřejnosti může podpořit svého favorita, k čemuž má k dispozici tři kladné hlasy, jenž může dát pouze jednomu žákovskému projektu, nebo je rozdělit mezi více projektů. Děti v tuto chvíli zpracovávají své prezentace, které při velkém finále, tzv. Dni D, jenž je čeká 30. ledna v Eurocentru Jablonec n. N., představí porotě složené z partnerů a podporovatelů projektu.

„Děti se učí dovednostem, které jsou pro jejich budoucnost klíčové, přicházejí s mnoha inspirativními nápady, baví je přemýšlet o tom, jak by mohly své školy vylepšit. A pro nás je důležité podpořit mladou generaci v rozhodování a participaci v místě, kde studují, žijí. Budeme rádi, když veřejnost děti a jejich aktivitu podpoří svým hlasem, a bude se tak podílet na volbě dvou nejlepších nápadů a jejich vítězství," doplnil Vladimír Stanislav, člen správní rady Nadace Jablotron.

Organizaci jabloneckého kola projektu i dva vítězné nápady financuje Nadace Jablotron, díky které tento projekt rezonuje a hýbe Jabloncem. Na konci tohoto školního roku tak budou dvě zdejší základní školy o něco lepším místem k životu!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo
Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT