Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

20.01.2019 11:44:29 | Autor: Michaela Kubíčková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Od pondělí 14. ledna může veřejnost svým hlasem poprvé podpořit nápady dětí na zlepšení sedmi jabloneckých základních škol. Posaďte se, prosím, Laboratoř na kolečkách, Lepší místo pro kola, Pohoda či V každém je kus dítěte, to jsou některé z nápadů dětí na zlepšení svých základních škol zapojených do zdejšího pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou.

Děti ze sedmi ZŠ zaslaly celkem 389 nápadů na zlepšení. Na každé škole pak vedení školy spolu s žáky vybralo s přihlédnutím k doporučení organizátorů z Lepšího místa jeden nejlepší nápad, který bude soutěžit ve finále. A které dva nápady vyhrají a získají tak každý 50 000 korun na realizaci? O tom rozhodne veřejnost a porota!

Soutěžící projekty:
ZŠ Antonína Bratršovského - Laboratoř na kolečkách
ZŠ Arbesova - V každém je kus dítěte
ZŠ Kokonín - Posaďte se, prosím
ZŠ Liberecká - Meeting point - Pohoda v atriu
ZŠ Šumava - POHODA
ZŠ Pasířská - Pasklub
ZŠ Rýnovice - Lepší místo pro kola

Své hlasy získávají jednotlivé žákovské nápady během veřejného hlasování, které probíhá od 14. 1. do 25. 1. na www.lepsimisto.cz/jablonec, a to prostřednictvím ankety vytvořené technologií Mobilního rozhlasu, s nímž organizátor projektu Lepší místo úzce spolupracuje. Kdokoli z veřejnosti může podpořit svého favorita, k čemuž má k dispozici tři kladné hlasy, jenž může dát pouze jednomu žákovskému projektu, nebo je rozdělit mezi více projektů. Děti v tuto chvíli zpracovávají své prezentace, které při velkém finále, tzv. Dni D, jenž je čeká 30. ledna v Eurocentru Jablonec n. N., představí porotě složené z partnerů a podporovatelů projektu.

„Děti se učí dovednostem, které jsou pro jejich budoucnost klíčové, přicházejí s mnoha inspirativními nápady, baví je přemýšlet o tom, jak by mohly své školy vylepšit. A pro nás je důležité podpořit mladou generaci v rozhodování a participaci v místě, kde studují, žijí. Budeme rádi, když veřejnost děti a jejich aktivitu podpoří svým hlasem, a bude se tak podílet na volbě dvou nejlepších nápadů a jejich vítězství," doplnil Vladimír Stanislav, člen správní rady Nadace Jablotron.

Organizaci jabloneckého kola projektu i dva vítězné nápady financuje Nadace Jablotron, díky které tento projekt rezonuje a hýbe Jabloncem. Na konci tohoto školního roku tak budou dvě zdejší základní školy o něco lepším místem k životu!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo
Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT