Děti v Plavech předvedly divákům cirkusové představení

11.06.2016 17:37:52 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Plavy

Děti v Plavech předvedly divákům cirkusové představení

Krásný týden plný cirkusové atmosféry si na konci května užili žáci a pedagogové z malotřídní školy v Plavech. Circus Happy Kids, který se začal věnovat práci se školami v Německu, nyní funguje také v České republice.

Jelikož je škola velmi malá a provoz cirkusového projektu, včetně skutečného šapitó je nákladný, zkusila škola svoje štěstí v crowdfundingovém projektu www.nakopni.me. „Zdánlivě nemožné se podařilo. Firmy Incentrum, Levels spol. s.r.o., Kümpers Textil s.r.o., Titan Metalplast s.r.o. i jednotliví dárci darovali škole a žákům celkem 30 400 korun od 40 investorů. Manželé Faifrovi poskytli pozemek pro šapitó, pan Martínek připojil elektrický proud a příspěvek rodičům na slevu ze vstupného poskytla obec Plavy," shrnula za pořadatelský tým Lenka Rothová.

Pak už se mohlo začít. Žáci se pod vedením profesionálních cirkusových trenérů během jednoho týdne naučili kousky pro dvouhodinové představení. Na středeční generálku dorazili starostové v čele se starostkou Plavů Věrou Mužíčkovou a žáci ze ZŠ Velké Hamry. Jak závěrečná secvičná zkouška, tak i samotná premiéra měla pro žáky slavnostní atmosféru. Diváci viděli vystoupení malých fakírů, akrobatů, žonglérů, artistů, provazochodců, klaunů i černé divadlo. Vše obstarali žáci mateřské a základní školy z Plavů a několika spřátelených škol z Harrachova, Kořenova, Tanvaldu a Kladna.


„Žáci během neobvyklého cirkusového týdne dostali možnost otestovat své hranice. Měli opravdovou odvahu pustit se do těžkých úkolů. V mnohých případech se dokonce podařilo odhalit skryté talenty. Všichni do jednoho museli překonávat obavy o výsledek a trému. Reakce plného šapitó těm malým v manéži dávala najevo, že vytvořili úchvatné představení. Rozhodně se naplnil původní záměr, tedy dopomoci dětem zažít tolik potřebný pocit důležitosti a jedinečnosti," dodala Rothová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Plavech děti a rodiče postaví šapitó a poté se předvedou veřejnosti
Projekt Malotřídky pospolu pokračuje i v roce 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 80 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
Hrad Houska bude mít v zelené světnici nové malby, přispěl na to i kraj
Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn