Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

04.06.2020 20:02:01 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

V tomto týdnu se mohly děti ze základních škol setkat u vybraných přechodů s policisty, krajskou koordinátorkou BESIP a zástupci Týmu silniční bezpečnosti v rámci dopravní akce. Chodci a obzvlášť děti patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu, proto je jejich bezpečnost pro nás velmi důležitá.

Během prvních čtyřech měsíců v letošním roce došlo v Libereckém kraji ke 40 dopravním nehodám s účastí chodců, z toho v 9 případech šlo o děti. V roce 2019 to bylo za stejné období 41 dopravních nehod, kdy v 10 případech byly účastníky děti. Nejvíce dopravních nehod s účastí chodců řešili policisté na Liberecku. Bylo jich celkem 16, o 4 méně než za stejné období v loňském roce.

Děti na prvním stupni základních škol se po více jak dvouměsíční pauze z důvodu pandemie koronaviru vrátily 25. května 2020 opět do škol a usedly tak zpět do školních lavic.

A protože se děti vrátily do škol po dlouhé pauze, je důležité, abychom jim připomněli znovu základní pravidla bezpečného chování na ulicích. Děti, které byly doposud převážně doma nebo někde na hřišti či v přírodě, odvykly získaným návykům, jsou mnohdy nepozorné, nesoustředěné a nedokážou předvídat a správně vyhodnocovat situace.

Děti se mohly setkat u přechodů s policisty, koordinátorkou BESIP a Týmem silniční bezpečnosti<br />Autor: Archiv Policie ČR Nejen pro děti je to opět velká změna, ale obdobně to platí i pro řidiče, kteří si změnu mnohdy neuvědomí.

Celkem na šesti vybraných přechodech pro chodce - na třech místech u základních škol v Liberci a u dalších třech základních škol v Jablonci nad Nisou se mohly děti v tomto týdnu v ranních hodinách setkat s dopravními policisty a s policistkami z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, dále krajskou koordinátorkou BESIP Markétou Novotnou a zástupci Týmu silniční bezpečnosti.

Ti nejenže dohlíželi na jejich bezpečnost v silničním provozu, ale zároveň s nimi i diskutovali o pravidlech správného chování v silničním provozu a správném přecházení. Dětem je důležité znovu připomínat správné návyky a základní pravidla a doplňovat jejich znalosti. Rovněž byly děti upozorňovány, že ne vždy mají jako chodci absolutní přednost.

Oslovené děti obdržely od policistů a zástupců BESIP a Týmu silniční bezpečnosti kromě důležitých rad i drobné dárky v podobě úkolníčků, omalovánek a pracovních sešitů s tematikou dopravní výchovy.

Rodiče, ale i řidiči by si měli uvědomit, že i sebelépe vychované dítě, se může zachovat zcela nepředvídatelně.

Proto je dobré, aby si děti vybudovaly správné návyky již od útlého dětství a již od malička jim byli jejich rodiče dobrým vzorem. Je dobré mít na paměti, že to, co udělá rodič špatně, s největší pravděpodobností zopakuje po něm dítě.

„Děti jsou v silničním provozu nejčastěji samostatně v roli chodce. Je nezbytné jim neustále opakovat, jak se správně rozhlédnout a přejít komunikaci. Nicméně je důležité neopomíjet další role účastníků - cyklisté, spolucestující. Proto doporučujeme nejen pedagogům, ale i rodičům sledovat, jaké materiály k usnadnění výchovy v této oblasti jsou aktuálně dostupné. Některé materiály obdrželi žáci právě na vybraných přechodech," upozornila Markéta Novotná, krajská koordinátorka BESIP pro Liberecký kraj.

„Všechny materiály, které vznikají v rámci projektu Markétina dopravní výchova, jsou dostupné na webu www.dopravnivychova.cz. Projekt je oblíbený v řadách pedagogů i rodičů. Kdo tedy nedostal dáreček u přechodu, může si ho stáhnout na webu," doplnila Markéta Novotná, současně metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Desátý ročník projektu Na kole jen s přilbou odstartoval v Bedřichově
Policisté z Lomnice a Mimoně pomohli díky AED zachránit životy
Policisté dohlíželi o prodlouženém víkendu na mimořádná opatření

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn