Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

04.06.2020 20:02:01 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

V tomto týdnu se mohly děti ze základních škol setkat u vybraných přechodů s policisty, krajskou koordinátorkou BESIP a zástupci Týmu silniční bezpečnosti v rámci dopravní akce. Chodci a obzvlášť děti patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu, proto je jejich bezpečnost pro nás velmi důležitá.

Během prvních čtyřech měsíců v letošním roce došlo v Libereckém kraji ke 40 dopravním nehodám s účastí chodců, z toho v 9 případech šlo o děti. V roce 2019 to bylo za stejné období 41 dopravních nehod, kdy v 10 případech byly účastníky děti. Nejvíce dopravních nehod s účastí chodců řešili policisté na Liberecku. Bylo jich celkem 16, o 4 méně než za stejné období v loňském roce.

Děti na prvním stupni základních škol se po více jak dvouměsíční pauze z důvodu pandemie koronaviru vrátily 25. května 2020 opět do škol a usedly tak zpět do školních lavic.

A protože se děti vrátily do škol po dlouhé pauze, je důležité, abychom jim připomněli znovu základní pravidla bezpečného chování na ulicích. Děti, které byly doposud převážně doma nebo někde na hřišti či v přírodě, odvykly získaným návykům, jsou mnohdy nepozorné, nesoustředěné a nedokážou předvídat a správně vyhodnocovat situace.

Děti se mohly setkat u přechodů s policisty, koordinátorkou BESIP a Týmem silniční bezpečnosti<br />Autor: Archiv Policie ČR Nejen pro děti je to opět velká změna, ale obdobně to platí i pro řidiče, kteří si změnu mnohdy neuvědomí.

Celkem na šesti vybraných přechodech pro chodce - na třech místech u základních škol v Liberci a u dalších třech základních škol v Jablonci nad Nisou se mohly děti v tomto týdnu v ranních hodinách setkat s dopravními policisty a s policistkami z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, dále krajskou koordinátorkou BESIP Markétou Novotnou a zástupci Týmu silniční bezpečnosti.

Ti nejenže dohlíželi na jejich bezpečnost v silničním provozu, ale zároveň s nimi i diskutovali o pravidlech správného chování v silničním provozu a správném přecházení. Dětem je důležité znovu připomínat správné návyky a základní pravidla a doplňovat jejich znalosti. Rovněž byly děti upozorňovány, že ne vždy mají jako chodci absolutní přednost.

Oslovené děti obdržely od policistů a zástupců BESIP a Týmu silniční bezpečnosti kromě důležitých rad i drobné dárky v podobě úkolníčků, omalovánek a pracovních sešitů s tematikou dopravní výchovy.

Rodiče, ale i řidiči by si měli uvědomit, že i sebelépe vychované dítě, se může zachovat zcela nepředvídatelně.

Proto je dobré, aby si děti vybudovaly správné návyky již od útlého dětství a již od malička jim byli jejich rodiče dobrým vzorem. Je dobré mít na paměti, že to, co udělá rodič špatně, s největší pravděpodobností zopakuje po něm dítě.

„Děti jsou v silničním provozu nejčastěji samostatně v roli chodce. Je nezbytné jim neustále opakovat, jak se správně rozhlédnout a přejít komunikaci. Nicméně je důležité neopomíjet další role účastníků - cyklisté, spolucestující. Proto doporučujeme nejen pedagogům, ale i rodičům sledovat, jaké materiály k usnadnění výchovy v této oblasti jsou aktuálně dostupné. Některé materiály obdrželi žáci právě na vybraných přechodech," upozornila Markéta Novotná, krajská koordinátorka BESIP pro Liberecký kraj.

„Všechny materiály, které vznikají v rámci projektu Markétina dopravní výchova, jsou dostupné na webu www.dopravnivychova.cz. Projekt je oblíbený v řadách pedagogů i rodičů. Kdo tedy nedostal dáreček u přechodu, může si ho stáhnout na webu," doplnila Markéta Novotná, současně metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Desátý ročník projektu Na kole jen s přilbou odstartoval v Bedřichově
Policisté z Lomnice a Mimoně pomohli díky AED zachránit životy
Policisté dohlíželi o prodlouženém víkendu na mimořádná opatření

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn