Děti se učily bezpečnému chování na silnici

31.05.2019 08:37:48 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Děti se učily bezpečnému chování na silnici

Dny s dopravou opět obsadily dětské dopravní hřiště. Čtyři dny trávili žáci pátých a šestých tříd základních škol z Jablonecka tím, že se učili, jak se správně chovat v dopravních situacích, ale také poznávali některé složky Integrovaného záchranného systému. Dny organizuje jablonecká městská policie společně s Týmem silniční bezpečnosti, zúčastnilo se jich 624 dětí.

„Dny s dopravou pořádá městská policie společně s Týmem silniční bezpečnosti na dětském dopravním hřišti každý rok, letos nabídku rozšířili zástupci některých složek IZS, jejichž činnost se váže k tématu dopravy. Takže se dětem představili dobrovolní hasiči z Maršovic, Vězeňská služba ČR a Oblastní spolek Českého červeného kříže," řekl preventista MP Miloslav Lejsek s tím, že preventivní program je primárně zaměřený na děti z pátých a šestých tříd základních škol.

„Dorazily nejen třídy ze škol jabloneckých, ale měli jsme tu také děti z Velkých Hamrů, Tanvaldu, Desné, Josefova Dolu, Janova či Zásady, celkem jich bylo 624," vypočítala vedoucí dětského dopravního hřiště Ivana Bohuslavová, která dodává, že kromě výuky správného a bezpečného chování v silniční dopravě se děti mohly seznámit s činností jednotlivých složek IZS, používanou výstrojí a výzbrojí, ale také například s ochrannými pomůckami a donucovacími prostředky, které policisté nebo vězeňská služba v práci někdy potřebuje.

Strážník Pepík a Panda Fanda byli k vidění u bazénu

Stánky Policie ČR, hasičů, vězeňské služby, městské policie, záchranné služby i Českého červeného kříže se objevily u jabloneckého městského bazénu. Konal se tu Den s Tadeáškovými jesličkami. O dobrou náladu se staraly také mažoretky Jablonecká jablíčka z Vikýře.

„Jde opět o tradiční akci, na které spolupracuje městská policie. Městská policie připravila pro účastníky Dne s Tadeáškovými jesličkami dopravní kvíz a ukázala služební vozidlo. Zájemci se mohli vyfotografovat s postavou strážníka Pepíka a na dění u stánku dohlížel také maskot MP, medvídek Panda Fanda," komentuje odpoledne u bazénu Miloslav Lejsek. Když děti odpovídaly správně, mohly si odnést omalovánky a pexesa s dopravní tématikou, tužky nebo reflexní pásky, které zvyšují jejich bezpečnost v dopravním provoze. „Stanovištěm městských strážníků prošlo okolo 250 dětí a městská policie se určitě bude účastnit Dnes Tadeáškovými jesličkami i příští rok," slíbil za všechny Lejsek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
Jablonečtí strážníci se školí v poskytování první pomoci
Panda Fanda nadále pomáhá strážníkům v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do divadla A do pyžam
Jak jsme žili před listopadem 1989 si připomene i Jablonec
Jablonec pokračuje v opravách i svěcení drobných památek
Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora
Sociální pracovníci z Jablonce diskutovali ve sněmovně

Nejčtenější články

11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
11.10.: Obrazem: Tanvaldští žáci na Šumburku mají novou podlahu v tělocvičně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn