Děti se učily bezpečnému chování na silnici

31.05.2019 08:37:48 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Děti se učily bezpečnému chování na silnici

Dny s dopravou opět obsadily dětské dopravní hřiště. Čtyři dny trávili žáci pátých a šestých tříd základních škol z Jablonecka tím, že se učili, jak se správně chovat v dopravních situacích, ale také poznávali některé složky Integrovaného záchranného systému. Dny organizuje jablonecká městská policie společně s Týmem silniční bezpečnosti, zúčastnilo se jich 624 dětí.

„Dny s dopravou pořádá městská policie společně s Týmem silniční bezpečnosti na dětském dopravním hřišti každý rok, letos nabídku rozšířili zástupci některých složek IZS, jejichž činnost se váže k tématu dopravy. Takže se dětem představili dobrovolní hasiči z Maršovic, Vězeňská služba ČR a Oblastní spolek Českého červeného kříže," řekl preventista MP Miloslav Lejsek s tím, že preventivní program je primárně zaměřený na děti z pátých a šestých tříd základních škol.

„Dorazily nejen třídy ze škol jabloneckých, ale měli jsme tu také děti z Velkých Hamrů, Tanvaldu, Desné, Josefova Dolu, Janova či Zásady, celkem jich bylo 624," vypočítala vedoucí dětského dopravního hřiště Ivana Bohuslavová, která dodává, že kromě výuky správného a bezpečného chování v silniční dopravě se děti mohly seznámit s činností jednotlivých složek IZS, používanou výstrojí a výzbrojí, ale také například s ochrannými pomůckami a donucovacími prostředky, které policisté nebo vězeňská služba v práci někdy potřebuje.

Strážník Pepík a Panda Fanda byli k vidění u bazénu

Stánky Policie ČR, hasičů, vězeňské služby, městské policie, záchranné služby i Českého červeného kříže se objevily u jabloneckého městského bazénu. Konal se tu Den s Tadeáškovými jesličkami. O dobrou náladu se staraly také mažoretky Jablonecká jablíčka z Vikýře.

„Jde opět o tradiční akci, na které spolupracuje městská policie. Městská policie připravila pro účastníky Dne s Tadeáškovými jesličkami dopravní kvíz a ukázala služební vozidlo. Zájemci se mohli vyfotografovat s postavou strážníka Pepíka a na dění u stánku dohlížel také maskot MP, medvídek Panda Fanda," komentuje odpoledne u bazénu Miloslav Lejsek. Když děti odpovídaly správně, mohly si odnést omalovánky a pexesa s dopravní tématikou, tužky nebo reflexní pásky, které zvyšují jejich bezpečnost v dopravním provoze. „Stanovištěm městských strážníků prošlo okolo 250 dětí a městská policie se určitě bude účastnit Dnes Tadeáškovými jesličkami i příští rok," slíbil za všechny Lejsek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
Jablonečtí strážníci se školí v poskytování první pomoci
Panda Fanda nadále pomáhá strážníkům v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn