Desná nedokázala zvítězit ani v Hejnicích

16.05.2018 10:28:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Ve fotbalové I.A třídě se stále nedaří TJ Desná, která prohrála i v Hejnicích, které jsou ve spodní části tabulky. Naopak rezerva divizního Mšena pokračovala ve kvalitních výkonech a už je na třetím místě se ztrátou 4 bodů na vedoucí Rynoltice. Pěnčín po neúspěšném týdnu si napravil sebevědomí vysokou výhrou nad posledním Cvikovem, béčko Hamrů k záchraně bude muset přidat.

FC Pěnčín - FK Cvikov 6:1 (4:0)

Do Pěnčína přijel poslední celek tabulky a na hře to bylo po celý zápas znát. Od začátku zápasu působili hosté odevzdaným dojmem a domácí hráči byli lepší ve všech fotbalových aspektech. Bylo jenom otázkou, kdy se začne měnit skóre a naštěstí pro diváky a samotné hráče to netrvalo dlouho a už ve 12. minutě Jirka Bém, v 17.minutě Roman Hušek a v 19. minutě Patrik Ferenc se postarali o třígólové vedení. Další příležitosti zůstaly nevyužity a skóre se měnilo až v 34 minutě, kdy se trefil domácí hrající trenér Luboš Pumrle, a uzavřel tak účet prvního poločasu na 4:0.

Do druhého poločasu nastoupili hráči za pořádného lijáku, a to se celkově projevilo na úrovni hry zhruba do 76. minuty, kdy po pravé straně utekl Ferenc a podruhé se zapsal do listiny střelců. Až potom se dostali ke slovu i hosté , když proměnili pokutový kop nařízený pro hraní rukou domácího beka ve vlastním pokutovém území. Penaltu však rozhodčí odpískal pro ruku ve vápně i na straně hostů, ale zde byla ruka hráče Cvikova smolně nastřelená a pískat se neměla. K exekuci se postavil v 81. minutě Luboš Pumrle a pokutový kop nekompromisně proměnil. Do konce utkání již gól nepadl, a tak na tabuli svítilo konečných 6:1.

Střelci: 34. a 81.(PK) Pumrle, 19. a 76. Ferenc, 12. Bém, 17. Hušek - 81.(PK) Kuběj. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Sestava Pěnčína: Pivrnec - Halama (20. Nemyrovskyy), J. Matějček, Bém (56. Řezníček), Lang, Pumrle, P. Matějček, Heinrich, Zapadlo (72. Čížek), Ferenc, Hušek-

Hejnice - TJ Desná 2:1 (2:0)

Utkání začalo opatrně z obou stran a bylo zpočátku vyrovnané. Hrálo se především uprostřed hřiště, první šance jsme si vypracovali hosté, nejprve unikl po levé straně V. Kořínek až do vápna, nepodařilo se mu však prostrčit balon na volného Pfeifera. Zanedlouho Desenští uzavřeli domácí v jejich vápně, střelu Sekaniny brankář kryl. V 10. minutě udeřili domácí, prošli lehce středem hřiště a ve vápně osamocený Sirůček mířil přesně - 1:0. Od tohoto okamžiku měli domácí převahu, hosté jejich útočným akcím dokázali odolávat do 30. minuty, kdy domácí prošli opět středem hřiště, Křemen ještě první střelu vyrazil, na dorážku Neumanna však již nedosáhl - 2:0. Poté hosté srovnali hru až v posledních deseti minutách první půle, ve 36. minutě se po rychlém protiútoku dostal ke střele V. Kořínek, ta ale branku netrefila. Po dvou minutách druhého poločasu hosté zahrávali dva rohy, po druhém, se dostal ve vyložené pozici ke střele P. Kořínek, dělovkou rozezvonil pouze tyč domácí branky.

Druhá půle byla ze strany hostů povedenější, měli více ze hry a vytvořili si řadu dobrých příležitostí ke skórování, ale koncovku řešili kostrbatě, místo střel chtěli balón dopravit až do prázdné branky. To se podařilo pouze jednou. Ve velképříležitosti Desenských ve druhé půli ve 49. minutě v dobré pozici se dostal ke střele Sekanina, ale gólman kryl. V 54. po rohu vytvořili v domácím vápně závar a V. Kořínek prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:1. V 74. minutě na centr V. Kořínka si naběhl J. Kořínek, ale hlavičkoval jen do břevna.

Branky: 10. Sirůček, 30. Neumann - 54. V. Kořínek. Rozhodčí: Malena. ŽK: 0:1. Diváků: 65. Desná: Křemen - Kovář, Mladonický, P. Kořínek, Šindelář - Ježek, J. Kořínek, Mejsnar
(61. Karel), Pfeifer - Sekanina, V. Kořínek.

Stráž pod Ralskem - Velké Hamry B 2:1 (0:1)

Domácí nepřerušili vítěznou sérii od 24. března, která čítá už 8 vítězných zápasů v řadě, což jim vyneslo již šesté místo v tabulce. Tentokrát se na 3 body více nadřeli, protože museli otáčet poločasové skóre 0:1. V první části byli hosté fotbalovější a měli mírnou převahu. Ve 40. minutě z akce na jeden dotek otevřel skóre hostující Vitkovič.

Po přestávce nastoupili domácí živější, herně se vyrovnali soupeři, ale do šancí se stále nedostávali. V 68. minutě se domácí dočkali, když po rohovém kopu vrátili míč do vápna a Věchet pohotově vyrovnal. Zaskočení hosté se ještě nevzpamatovali a Štětkář lovil ze sítě podruhé a střelcem byl opět Věchet. Pro hosty to byla tvrdí rána a již se do konce zápasu nevzpamatovali.

Branky: 68. a 71. Věchet - 40. Vitkovič. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 2:0. Diváků: 150. Velké Hamry B: J. Štětkář - Prousek (79. Vít), Šidlo, Kříž (46.Veselý), Jiřikovský - Bistiak, Dědek, Žitka (62. Nosek), Barcuch - Kavan, Vitkovič.

Jiskra Mšeno B - FK Krásná Studánka 2:1 (0:1)

Domácí rezerva, třetí tým tabulky, byl v domácím prostředí vysokým favoritem, ale tomu neodpovídal výsledek prvního poločasu. Při pohledu na lavičku domácích to však vypadalo, že mají určité obavy z výsledku. K boji byli připraveni dokonce dva nejlepší střelci z divizního Áčka - Rozkovec a Krejčík.

Po prohrané první části hry na posily došlo a trenér Mařas poslal v poločase do boje všechny tři náhradníky. Střelecky se sice neprosadili, ale určitě významně přispěli k obratu. Tři body ze zápasu zajistil až poslední minutě zápasu mladík David Pařík.

Branky: 70. Brož, 89. Pařík - 45. Lang. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Mšeno B: Polák - Svozil (46. Mätzelt), Regenermel, Samko, Pařík - Brož, D.Svoboda, Dresler (46. Rozkovec), O. Svoboda (46. Krejčík) - Pešat, Krámský.