Desetileté přátelství oslavili na podzimních slavnostech

22.09.2017 15:39:52 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Desetileté přátelství oslavili na podzimních slavnostech

Jablonec nad Nisou slaví 10. výročí podpisu partnerské smlouvy s Jelení Horou. Při této příležitosti se v pátek 22. září konalo slavnostní setkání zástupců partnerských měst v obřadní síni jablonecké radnice.

Setkání se za město Jablonec nad Nisou účastnil nejen primátor Petr Beitl, který všechny přivítal a ocenil dlouholetou spolupráci Jablonce a partnerských měst na všech úrovních, ale také náměstek primátora Lukáš Pleticha, vedoucí JKIC Hana Herkommerová, ředitelka Eurocentra Marta Procházková, ředitel divadla Pavel Žur nebo zástupce HZS LK Petr Bartoň. Ti všichni mají blízko k Polsku i k Německu a rádi se svými partnery v zahraničí spolupracují.

Slavnostní setkání orámovala atmosféra právě probíhajících Jabloneckých podzimních slavností, kterých se přátelé Jablonce z Jelení Hory, jelenohorského okresu, německého Zwickau a Kaufbeurenu letos účastní nejen jako návštěvníci, ale i jako účinkující.

Své zastoupení totiž partnerská města mají i mezi umělci vystupujícími v programu podzimních slavností. V rámci oslav vystoupí jelenohorská hudební skupina AGAT a dechovka Musikvereinigung Neugablonz.

„Na odpoledne jsme pro návštěvy z partnerských měst připravili prohlídku nově zrekonstruovaného památníku sklářství na Kristiánově a následně večeři na Šámalově chatě na Nové louce," prozradila Kateřina Hujerová z kanceláře primátora, která má styk s partnerskými městy na starosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaký program přinášejí Jablonecké podzimní slavnosti 2017?
Mladá dechovka a Musikevereinigung Neugablonz opět hrají v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn