Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče

13.05.2018 08:02:24 | Autor: Lenka Klimentová a Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald,Železný Brod

Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče

Na Mezinárodní den rodiny, který si lidé na celém světě připomínají každý rok 15. května, chystá Liberecký kraj spolu s ostatními realizátory kampaně Mít domov a rodinu - Samozřejmost nebo vzácnost? několik akcí, jejichž cílem je vzbudit u veřejnosti zájem o pěstounskou péči. Debaty o náhradním rodičovství se v tento den uskuteční v Turnově, Železném Brodě, České Lípě a Tanvaldu.

Zájemci se na setkáních dozvědí všechny potřebné informace o této formě náhradní rodinné péče. „Mezinárodní den rodiny se přímo nabízí k tomu, abychom upozornili na smutný fakt, že stále mnoho dětí nevyrůstá ve své biologické rodině, a abychom se pokusili oslovit potenciální pěstouny," vysvětlil náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Lidé budou na všech setkáních v úterý 15. května informování o specifických oblastech pěstounské péče. Mini kampaň je zaměřena především na otázky, kdo a za jakých podmínek se může stát pěstounem a co pěstounská péče obnáší.

V Turnově bude pěstounské péči patřit Centrum pro rodinu Náruč, které sídlí na adrese Skálova 540. Sem mohou přijít lidé od 10 do 15 hodin.

V Železném Brodě se setkání uskuteční na Městském úřadě Železný Brod od 13 do 16 hodin. Pracovnice městského úřadu lidem poskytnou podrobné informace o pěstounské péči a představí aktivity a nabídku služeb, určených pěstounským rodinám.

V České Lípě připravila Farní charita Česká Lípa akci Den pro rodiny, spojenou s filmovými ukázkami a diskusí. Koná se od 16 hodin v Centru pro pěstounské rodiny, na adrese Masná 88.

V Tanvaldu se v sídle Mateřského a dětského centra Maják, na adrese U Školky 579, uskuteční od 16 hodin Setkání rodin. Vedle tematické diskuse s návštěvníky a zájemci o pěstounskou péči budou v prostorách centra a přilehlé zahradě připraveny pro rodiny s dětmi hry, soutěže a grilování.

Zhodnocení kampaně Mít domov a rodinu za rok 2017

Od roku 2015 probíhá v Libereckém kraji kampaň, která se zabývá vyhledáváním pěstounů, s názvem Mít domov a rodinu -  Samozřejmost nebo vzácnost? Na kampani se podílí kromě Krajského úřadu Libereckého kraje také osm organizací, které mají pověření k vyhledávání náhradních rodičů: Centrum pro rodinu Náruč, z. ú.; Centrum Protěž, o.p.s.; Farní charita Česká Lípa; Mateřské a dětské centrum Maják z. s. Tanvald; Městský úřad Železný Brod; Most ke vzdělání – Bridge to education, z. s., Rodina v centru, z. ú., Společnost pro podporu náhradní rodinné péče Amina, o. p. s.

Počet zrealizovaných akcí v rámci kampaně: 28

Akce byly většinou informačního charakteru (besedy, informační články), 35 % akcí bylo určeno široké veřejnosti, konaly se také dva dny otevřených dveří. Celkově bylo na kampaň v loňském roce vynaloženo téměř 220 000 Kč. Kraj se podílel částkou 95 135 Kč (43 % z celkových nákladů), organizace 124 800 Kč (57 % z celkových nákladů). Kampaní bylo osloveno přibližně 13 000 lidí, jedna třetina z nich se akcí přímo účastnila, zbytek byl osloven propagačními materiály, články v tisku apod.

Z celkového počtu akcí bylo realizováno v Týdnu náhradního rodičovství (TNR): 10

Náklady za kraj na TNR : cca 25 000
Náklady za organizace na TNR: 90 600
Tyto akce byly především určeny široké veřejnosti a měly osvětový charakter. Farní charita Česká Lípa zorganizovala celodenní akci, v rámci které kraj uspořádal tiskovou konferenci. Kraj dále zajistil mediální tvář celého týdne, vydal 5 tiskových zpráv a tři rozhovory a zajistil jeho propagaci.

„Za rok 2017 bylo na krajském úřadě přijato 50 žádostí od lidí, kteří se chtějí stát náhradními rodiči – ať už osvojiteli, dlouhodobými pěstouny nebo pěstouny na přechodnou dobu.  Průměrné náklady na získání jednoho žadatele z pohledu kampaně jsou 4 400 korun,“ upřesnil náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Ačkoliv není možné zjistit, kde se vzal první impulz, který zájemce motivoval k podání žádosti, je tento ukazatel cenným výchozím bodem, podle něhož budeme moci určit, jak se zlepšuje efektivita kampaně v průběhu následujících let,“ dodal. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn