Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

21.07.2018 10:54:55 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

Aktualizováno: V Železném Brodě můžete celé léto putovat Po stopách skřítka Střípka. Při návštěvě muzeí, galerií, sklářských firmách a dalších institucích si můžete vyzkoušet sklářské řemeslo a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Do projektu jsou zapojena muzea, galerie, také tradičně sklářské dílny a studia. Zájem být součástí putování velmi narůstá a tak se do letošní akce připojily nové zastávky a dílny.

Na jednotlivých zastávkách si můžete vyzkoušet jak tradiční řemesla, tak se potěšit krásami historie železnobrodska a sklářského umění. Všechny zastavení spojuje hledací hra, kdy návštěvníci v prostorách jednotlivých expozic, hledají písmena do tajenky. Na vyplnění tajenky máte celé léto. Po úspěšném vyplnění tajenky vás na Infocentru odmění Skleněnou figurkou skřítka Střípka. V případě neúspěchu na vás čeká cena útěchy.

V rámci putování vás cesta zavede na městské koupaliště, kde je čtvrtečním bonusem vstup zdarma. A pokud nebude na koupání, uvítá vás oblíbený turistický okruh Trávníky se čtvrtečním programem na Bělišti.

Ve všech sedmnácti zapojených institucích na vás čeká jedno písmenko, které vám po zapsání do letáčku dá celou tajenku. Pokud nám její znění přijdete říct na TIC Železný Brod, získáte skleněnou postavičku skřítka Střípka od železnobrodské sklářky Hany Jarešové.

„Od začátku prázdnin již bezmála deset skřítků našlo nový domov v teplé dětské náruči. Věříme, že i další sklenění drobečkové se do konce prázdnin dočkají „adoptivní" rodiny. Neváhejte a přijďte si užít neopakovatelný sklářský program do Železného Brodu," dodala za Informační a kulturní středisko Železný Brod Alena Matějková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách
Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skleněného skřítka Střípka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
Jablonec pokračuje v úklidu sněhu
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka
Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství na Karlovarsku
Příspěvek na obnovu památek v Jablonci získáte z městského rozpočtu

Nejčtenější články

15.01.: Jak viděli sněhovou kalamitu naši čtenáři
14.01.: VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
13.01.: Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT