Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

21.07.2018 10:54:55 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

Aktualizováno: V Železném Brodě můžete celé léto putovat Po stopách skřítka Střípka. Při návštěvě muzeí, galerií, sklářských firmách a dalších institucích si můžete vyzkoušet sklářské řemeslo a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Do projektu jsou zapojena muzea, galerie, také tradičně sklářské dílny a studia. Zájem být součástí putování velmi narůstá a tak se do letošní akce připojily nové zastávky a dílny.

Na jednotlivých zastávkách si můžete vyzkoušet jak tradiční řemesla, tak se potěšit krásami historie železnobrodska a sklářského umění. Všechny zastavení spojuje hledací hra, kdy návštěvníci v prostorách jednotlivých expozic, hledají písmena do tajenky. Na vyplnění tajenky máte celé léto. Po úspěšném vyplnění tajenky vás na Infocentru odmění Skleněnou figurkou skřítka Střípka. V případě neúspěchu na vás čeká cena útěchy.

V rámci putování vás cesta zavede na městské koupaliště, kde je čtvrtečním bonusem vstup zdarma. A pokud nebude na koupání, uvítá vás oblíbený turistický okruh Trávníky se čtvrtečním programem na Bělišti.

Ve všech sedmnácti zapojených institucích na vás čeká jedno písmenko, které vám po zapsání do letáčku dá celou tajenku. Pokud nám její znění přijdete říct na TIC Železný Brod, získáte skleněnou postavičku skřítka Střípka od železnobrodské sklářky Hany Jarešové.

„Od začátku prázdnin již bezmála deset skřítků našlo nový domov v teplé dětské náruči. Věříme, že i další sklenění drobečkové se do konce prázdnin dočkají „adoptivní" rodiny. Neváhejte a přijďte si užít neopakovatelný sklářský program do Železného Brodu," dodala za Informační a kulturní středisko Železný Brod Alena Matějková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách
Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skleněného skřítka Střípka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

Turnovská knihovna a tiskárna Apromotion z Turnova znovu po roce vydaly publikaci! V sobotu 6. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení druhého ročníku literární soutěže Střípky z Ráje, kterou tyto dvě instituce pořádaly už podruhé. Akce proběhla v rámci Netradiční knihovny 2018. Více podrobností na Našem Pojizeří

Další seminář pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje

Pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje je připraven již 4. odborný seminář, tentokrát na téma Kronikářka - kronikář po volbách roku 2018. Pořádá jej Sdružení obcí Libereckého kraje pod záštitou radní Květy Vinklátové, pověřené řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, ve spolupráci s PhDr. Jiřím Bartoněm, spisovatelem, lektorem v oboru kronikářství, regionálním historikem - publicistou a kronikářem. Listopadový seminář je určen nejen pro kronikáře, ale i pro další zájemce z obcí a měst Libereckého kraje, zabývající se danou problematikou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle
Divizionáři potvrdili příslušnost do špičky tabulky
Obrazem: Podzimní slavnost v MŠ Josefův Důl
Jablonecké oslavy ve znamení úcty, vlastenectví a pokory
Kraj pomůže organizacím překlenout začátek roku 10 miliony korun

Nejčtenější články

21.10.: Obrazem: Sportovní zábava v Tanvaldě se opravdu vydařila
22.10.: Pod vlivem alkoholu řidič ve Velkých Hamrech nezvládl řízení
22.10.: Při manipulaci se sluneční clonou přejel v Josefově Dole do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT