Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

21.07.2018 10:54:55 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi

Aktualizováno: V Železném Brodě můžete celé léto putovat Po stopách skřítka Střípka. Při návštěvě muzeí, galerií, sklářských firmách a dalších institucích si můžete vyzkoušet sklářské řemeslo a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Do projektu jsou zapojena muzea, galerie, také tradičně sklářské dílny a studia. Zájem být součástí putování velmi narůstá a tak se do letošní akce připojily nové zastávky a dílny.

Na jednotlivých zastávkách si můžete vyzkoušet jak tradiční řemesla, tak se potěšit krásami historie železnobrodska a sklářského umění. Všechny zastavení spojuje hledací hra, kdy návštěvníci v prostorách jednotlivých expozic, hledají písmena do tajenky. Na vyplnění tajenky máte celé léto. Po úspěšném vyplnění tajenky vás na Infocentru odmění Skleněnou figurkou skřítka Střípka. V případě neúspěchu na vás čeká cena útěchy.

V rámci putování vás cesta zavede na městské koupaliště, kde je čtvrtečním bonusem vstup zdarma. A pokud nebude na koupání, uvítá vás oblíbený turistický okruh Trávníky se čtvrtečním programem na Bělišti.

Ve všech sedmnácti zapojených institucích na vás čeká jedno písmenko, které vám po zapsání do letáčku dá celou tajenku. Pokud nám její znění přijdete říct na TIC Železný Brod, získáte skleněnou postavičku skřítka Střípka od železnobrodské sklářky Hany Jarešové.

„Od začátku prázdnin již bezmála deset skřítků našlo nový domov v teplé dětské náruči. Věříme, že i další sklenění drobečkové se do konce prázdnin dočkají „adoptivní" rodiny. Neváhejte a přijďte si užít neopakovatelný sklářský program do Železného Brodu," dodala za Informační a kulturní středisko Železný Brod Alena Matějková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách
Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skleněného skřítka Střípka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.

Jablonečtí strážníci se vypořádali s agresívním zlodějíčkem

S fyzicky i verbálně agresivním zlodějíčkem si poradili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou ve středu odpoledne v prodejně Billa v Jehlářské ulici. Neplatícího zákazníka zajistila ostraha prodejny, zpacifikovat se ho ale podařilo až strážníkům, kteří ho předali Policii ČR k dořešení. Další krimi zprávy z Jablonecka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Konference o znalosti první pomoci se koná na krajském úřadě
Mistři tradiční rukodělné výroby na Kraji
Na jablonecké křižovatce ulic Růžová a Sokolí došlo k nehodě
Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Nejčtenější články

15.08.: Vandal přes noc poškodil ve Velkých Hamrech osmnáct aut!
16.08.: Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
15.08.: Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT