David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

25.01.2020 17:28:28 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Tyršův park by mohl být zelenou oázou uprostřed města. Není tomu tak, přesto ojediněle dobře slouží k pořádání kulturních a zábavných akcí. A právě tato úspěšná činnost přivedla náměstka pro oblast humanitní a sociální Davida Mánka na myšlenku, že by bylo dobré Tyršův park znovu oživit a zbavit ji nálepky nebezpečného území plného kriminálních živlů.

„Můžeme jít různými cestami, např. do parku posílat hlídky městské policie a na noc jej zamykat. Zlepšíme však jeho povědomí a vrátíme do něj život?" zamýšlí se náměstek Mánek, který je přesvědčený o tom, že pouze tudy cesta nevede.

„Myslím, že oživení parku nespočívá jen ve velké finanční injekci, ale v zapojení komunity lidí. Tím, že se v něm bude stále něco dít, že se v něm bude pohybovat množství lidí, nebude v něm dobře těm, kteří chtějí zůstat skrytí. Líbí se mi přímé propojení se sokolovnou a parkem v Nové Pasířské. Oživení vidím nejen v měsíčních akcích, které by do parku přilákaly veřejnost, ale i pravidelných aktivitách spolků, popř. některých sportovních klubů. Vedle toho si jsme vědomi, že bez drobných zásahů do podoby parku to nepůjde. Ty je však třeba provést velmi citlivě a odborně," vysvětlil David Mánek a dodal: „V tomto okamžiku bych však rád oslovil také veřejnost. Zkuste se zamyslet nad tím, co by podle vás vedlo k oživení Tyršova parku. Nehledáme návrhy na změny za velké peníze, to už tady bylo a neosvědčilo se. Hledáme nápady, jež se v podstatě dají udělat za pár korun, ale je k tomu třeba vaší aktivity. Podělte se s námi o své tipy. Pomozte nám udělat z pocitově nebezpečného území krásné místo v centru města vhodné k relaxaci," vyzval Jablonečany náměstek David Mánek.

Jakékoliv tipy a náměty je možné zasílat na e-mailovou adresu ozivenityrsaku@mestojablonec.cz, která bude otevřená do konce března. „Společně vytvoříme burzu dobrých nápadů, nad kterými se pak sejdeme a zkusíme je postupně uvádět v život. Všichni máme stejný zájem - chceme město, ve kterém se nám bude dobře žít, ve kterém chceme vychovávat své děti a pracovat," uzavřel David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Pohádkový Tyršův park aneb Den dětí a Vikýřakademie
Proměnu Tyršových sadů projedná jablonecká radnice s občany
Napadený jírovec bude v jabloneckém parku nahrazen javorem
Jablonecké Tyršovy sady osvětlují nové lampy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn