Daňové příjmy kraje půjdou i do cestovního ruchu

29.01.2019 07:56:06 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Daňové příjmy kraje půjdou i do cestovního ruchu

Z vyšších daňových příjmů letos Liberecký kraj investuje půl milionu korun do monitoringu cestovního ruchu, konkrétně na mapování návštěvnosti Libereckého kraje.

„Čím dál tím více se ukazuje potřeba, mít k dispozici údaje o cestovním ruchu," říká Květa Vinklátová, radní pro rezort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Jde zejména o data z ubytovacích zařízení, návštěvnosti jednotlivých turistických cílů, využívání stezek a dalších údajů," doplňuje Vinklátová. Potřeba zjišťování dat navíc plyne z Koncepce státní politiky cestovního ruchu stejně jako ze Strategie rozvoje kraje.

Pět set tisíc korun bude použito na zjištění návštěvnosti kraje a jeho turistických oblastí na základě využití zbytkových dat mobilních operátorů. „Kromě ´statických´ dat získáme i přehled o pohybu a rozložení návštěvníků v čase a místě, takže bude jednodušší a lepší, plánovat marketingové kampaně či pozorovat využívání potenciálu cestovního ruchu v kraji," udává Eva Hornová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje.

Poskytovatelé mobilních sítí monitorují data na základě připojení mobilního telefonu k vysílačům, na nichž probíhá ověření telefonu. K přihlédnutí k potřebě cestovního ruchu je pak možné zjistit informace také o počtu návštěvníků z jiných zemí, celkovém počtu přenocování, frekvenci návštěv na území ČR a další.

Vedle tohoto měření bude navíc proveden marketingový průzkum na vnímání značky a destinace Liberecký kraj. Již v polovině letošního roku by mohl mít kraj první výsledky o směřování návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že v posledních letech žádné takové větší měření provedeno nebylo, jsme velmi zvědavi, jak se poměnilo rozložení a struktura návštěvníků v kraji," doplňuje Květa Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity
Trénujeme a ladíme …
V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn