Další úsek cyklotrasy Kolem Jizerek začnou v Jablonci stavět v dubnu

14.04.2019 20:45:09 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Další úsek cyklotrasy Kolem Jizerek začnou v Jablonci stavět v dubnu

Statutární město Jablonec nad Nisou získalo z Dotačního fondu Libereckého kraje přes půl milionu korun na realizaci projektu Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek, úsek ulice Za Říčkou - křižovatka Prosečská x Zlatá ulička v Jablonci nad Nisou. Pracovat se začne v polovině dubna, hotovo by mělo být v červnu.

Cílem projektu je zvýšit atraktivitu lokality a bezpečnost účastníků silničního provozu, zejména cyklistů. „Předmětem této veřejné zakázky je stavba cyklotrasy Kolem kolem Jizerek vedené ulicemi Za Říčkou přes křižovatku ulic Prosečská a Zlatá ulička o celkové délce 439 metrů. Součástí projektu je posunutí a úprava chodníku i přechodu pro chodce přes silnici I/14 v ulici Prosečská," popsala Zuzana Bencová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Požadavek na nasvícení a posun přechodu vzešel i z pravidelných setkání vedení města s obyvateli.

Realizace části cyklostezky začne 15. dubna, hotovo by mělo být do konce června, předpokládaná cena je 1,15 milionu korun. „Projekt je spolufinancovaný z Dotačního fondu Libereckého kraje, dotace činí 530 tisíc korun, zbytek zaplatí město ze své pokladny," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová s tím, že o dotaci z krajského Programu 6.1 - Rozvoj cyklistické dopravy požádalo město loni v březnu, její přidělení krajské zastupitelstvo schválilo koncem května 2018.

Na základě lednového výběrového řízení bude zhotovitelem stavby 1. jizerskohorská stavební společnost, s. r. o. Projekt je spolufinancován z Dotačního fondu Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cyklistům slouží další propojení tras mezi obcemi Rádlo a Milíře
Cyklojízda Greenway Jizera 2018 vedla z Líšného do Železného Brodu
V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo
Jablonec podpoří téměř milionem korun cyklotrasy kolem Jizerek
V Jizerkách vzniká okruh cyklostezek, připravují žádost na dotaci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Obrazem: První den soutěží v atletice na ODM v Jablonci

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn