Další úsek cyklotrasy Kolem Jizerek začnou v Jablonci stavět v dubnu

14.04.2019 20:45:09 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Další úsek cyklotrasy Kolem Jizerek začnou v Jablonci stavět v dubnu

Statutární město Jablonec nad Nisou získalo z Dotačního fondu Libereckého kraje přes půl milionu korun na realizaci projektu Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek, úsek ulice Za Říčkou - křižovatka Prosečská x Zlatá ulička v Jablonci nad Nisou. Pracovat se začne v polovině dubna, hotovo by mělo být v červnu.

Cílem projektu je zvýšit atraktivitu lokality a bezpečnost účastníků silničního provozu, zejména cyklistů. „Předmětem této veřejné zakázky je stavba cyklotrasy Kolem kolem Jizerek vedené ulicemi Za Říčkou přes křižovatku ulic Prosečská a Zlatá ulička o celkové délce 439 metrů. Součástí projektu je posunutí a úprava chodníku i přechodu pro chodce přes silnici I/14 v ulici Prosečská," popsala Zuzana Bencová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Požadavek na nasvícení a posun přechodu vzešel i z pravidelných setkání vedení města s obyvateli.

Realizace části cyklostezky začne 15. dubna, hotovo by mělo být do konce června, předpokládaná cena je 1,15 milionu korun. „Projekt je spolufinancovaný z Dotačního fondu Libereckého kraje, dotace činí 530 tisíc korun, zbytek zaplatí město ze své pokladny," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová s tím, že o dotaci z krajského Programu 6.1 - Rozvoj cyklistické dopravy požádalo město loni v březnu, její přidělení krajské zastupitelstvo schválilo koncem května 2018.

Na základě lednového výběrového řízení bude zhotovitelem stavby 1. jizerskohorská stavební společnost, s. r. o. Projekt je spolufinancován z Dotačního fondu Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cyklistům slouží další propojení tras mezi obcemi Rádlo a Milíře
Cyklojízda Greenway Jizera 2018 vedla z Líšného do Železného Brodu
V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo
Jablonec podpoří téměř milionem korun cyklotrasy kolem Jizerek
V Jizerkách vzniká okruh cyklostezek, připravují žádost na dotaci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT