Další nečekaný úspěch jabloneckých fotbalistek

28.06.2012 18:36:44 | Autor: Jan Štol | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další nečekaný úspěch jabloneckých fotbalistek

O uplynulé sobotě 23. 6. 2012 proběhlo v moravském Šumperku Mistrovství České republiky ve futsalu žen. Jako vítěz Krajského přeboru Libereckého kraje jely do brány Jeseníků reprezentovat náš region fotbalistky FK Baumit Jablonec, které se na vrcholný domácí šampionát kvalifikovaly pouhý týden před jeho konáním, neboť Liberecký kraj jako jediný z celé republiky ukončil svůj Krajský přebor závěrečným turnajem v neděli 17. června 2012. Jablonecký tým v něm za svými zády zanechal oba další aspiranty postupu - Českou Lípu a Mnichovo Hradiště.

Do Šumperka odjížděla jablonecká výprava povzbuzena pátečním slavnostním přijetím v obřadní síni radnice statutárního města Jablonec nad Nisou náměstkem primátora Petrem Tulpou za vítězství děvčat ve III. České fotbalové lize žen a z toho vyplývající postup do ligy druhé. Stejně tak však s pokorou, neboť přece jen děvčata hrají i trénují fotbal a futsal má svá jistá specifika. Již před odjezdem trenér Jan Štol říkal, že podle jeho odhadu byl jeho tým nalosován do značně těžší skupiny a následné výsledky šampionátu to pouze potvrdily. Skupina A byla složena z celků úřadujících mnohonásobných mistryň ČR Chemcomex Sokol Vysočany Praha, vítězek Olomouckého krajského přeboru a tudíž domácích AC Gamaspol Jeseník, vítězek Středočeského krajského přeboru SK Rakovník a vítězek Libereckého krajského přeboru FK Baumit Jablonec. Skupinu B tvořily týmy vítězek Jihočeského krajského přeboru Sokol Jindřichův Hradec, vítězek Ústeckého krajského přeboru ŠT ZOO Ústí nad Labem, vítězek Strahovské ligy FC Rychlá rota a vítězek Pražského přeboru SBA Expert Hummel Praha. Ze skupin postupovaly první dva celky do semifinále, zbylé dva již hrály pouze o konečná umístění.

Organizace včetně mediálního zájmu i atmosféra v útrobách šumperského zimního stadionu, na jehož ploše se turnaj odehrál, dávaly značně najevo prestiž a výjimečnost republikového šampionátu. Sjela se sem celá futsalová komise působící při FA ČR, předsedové všech krajských svazů i trenéři reprezentace ČR. Především pražské týmy pak byly doslova prošpikovány futsalovými i fotbalovými reprezentantkami naší země a známými kvalitními fotbalistkami naší nejvyšší domácí fotbalové soutěže.

Ničemu z toho však fotbalistky jabloneckého Baumitu nepodlehly. Na jejich výkonu byla sice po celou dobu znát velká nervozita, ovšem proti futsalově zkušenějším soupeřkám děvčata přidala i kvalitu a po prvních dvou duelech ve skupině se stal právě jejich tým prvním jistým postupujícím do semifinále mistrovství ČR! K tomuto výraznému úspěchu tým posunuly výhry 3:1 nad Rakovníkem a 3:0 nad Jeseníkem. V posledním duelu skupiny s úřadujícími mistryněmi ČR Chemcomex Sokol Vysočany Praha tak dostaly větší herní prostor i hráčky jablonecké lavičky, které si díky tomu připsaly na svá osobní herní konta cenné minuty na vrcholném šampionátu.

Semifinále postavilo do cesty jednu z nejtěžších překážek, doposud zcela bezkonkurenční SBA Expert Hummel Praha. Tým plný prvoligových a reprezentačních hvězd. Přesto předem odepisovaný outsider ze severu Čech řádně zazlobil a donutil poprvé v turnaji své soupeřky zabrat na plné obrátky. Ačkoli jablonecké hráčky prohrávaly v průběhu prvního poločasu již 2:0, dokázaly ještě do přestávky k údivu celé haly srovnat na 2:2 a v prvních minutách druhého poločasu dokonce dvakrát sahaly po senzačním vedení. Bohužel, v této zlomové chvíli platilo staré známé heslo NEDÁŠ - DOSTANEŠ a závěr duelu si již velezkušený soupeř pohlídal. I tak však stále pro zelenobílé žila medailová naděje, kterou před turnajem čekal skutečně málokdo. Zápas o bronzové medaile svedl proti sobě dva poražené semifinalisty - FK Baumit Jablonec a Sokol Jindřichův Hradec. Šlo o hodně a větší zodpovědnost zpočátku svazovala nohy severočeskému celku. Zvláště když po ztrátě míče v útočné fázi přišel šok v podobě obdržené branky po střele z poloviny hřiště. Jablonecký tým však nezpanikařil, naopak se probudil k větší útočné aktivitě a doslova gólovou smrští ještě do poločasu své jihočeské protivnice dokonale zaskočil. Vedení 3:1 si potom již hráčky Baumitu v poklidu hlídaly a jejich bronzový sen v úžasnou realitu navíc přetavil ještě i čtvrtý brankový úspěch. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli skóre stav 4:1 pro FK Baumit Jablonec a velká radost jeho výpravy ukázala, jak moc tento tým o nečekaný úspěch stál!

V dramatickém finále dokázaly futsalistky Chemcomex Sokol Vysočany Praha obhájit svůj titul výhrou 2:1 nad SBA Expert Hummel Praha. Druhým vicemistrem České republiky se stal FK Baumit Jablonec!

Sestava FK Baumit Jablonec: Plátková - Doležalová, Trojáková, Jarchovská, Mikásková, Veseloušová, Kšandová, Veidlová, Brogowská, Bistiaková, Horčičková, Ščuková a Holinská
Do hry byly ještě připraveny Tuhá, Srnová, Říhová, Bendová, Skalická a Kyselová.
Realizační tým FK Baumit Jablonec: trenér Jan Štol, asistent trenéra Tereza Horáková, vedoucí družstva Petr Němec, kustod Rudolf Kožený a technický poradce pro pitný režim Jaroslav Navrátil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn