Cyklus Jablonecké kostely otevřeny završil koncert Dechové harmonie

27.08.2014 16:33:12 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny završil  koncert Dechové harmonie

Sedmý ročník cyklu Jablonecké kostely otevřeny zakončil koncert Dechové harmonie a jejích hostů v úterý 26. srpna v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Soubor dechových nástrojů působí v Základní umělecké škole v Jablonci nad Nisou pod vedením Vladislava Krejčíka již 17 let.

Zazněly skladby od klasických i moderních hudebních skladatelů jako je např. W. A. Mozart, J. Faber, J. K. Vaňhal, G. Gerschwin, P. Desmond, J. Ježek a další. Program zpestřily sopranistky J. Klokočníková a H. Herkommerová mladší duety Ave Maria a Pur ti miro. Hostem Dechové harmonie byl také Aleš Tvrdík, bývalý žák jablonecké ZUŠ, který nyní studuje na konzervatoři v Praze.

Druhá část koncertu patřila Komorním smyčcům - Janu Ježkovi a Pavlu Kavanovi, kteří přednesli Sonátu pro dvoje housle F dur od A. Vivaldiho.

Koncert přilákal mnoho posluchačů, kteří zaplnili téměř celý kostel a vystoupení ocenili velkým potleskem. „Cyklus Jablonecké kostely otevřeny se těší stále větší oblibě, což nás jako pořadatele akce těší," řekla Regína Fučíková z Jabloneckého kulturního a informačního centra, o.p.s.

Právě návštěvníci dávají této akci smysl. „Podvečerní koncerty, které se konají v rámci doprovodného programu akce jsou hojně navštěvované, takže kostel je většinou plný. Skladba posluchačů je pestrá. Přicházejí lidé všech věkových kategorií, často se objeví i maminky s dětmi. Děkuji všem za přízeň a těším se na shledání v příští turistické sezóně," dodala Regína Fučíková.

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město plné tónů rozezní znovu molo jablonecké přehrady
Jana Havlíčková rozezněla varhany v kostele sv. Anny
Housle rozezní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Klarinety a varhany přilákaly do jabloneckého kostela přes 140 posluchačů
Smyčcový kvartet a křehké soprány dojaly posluchače v kostele sv. Anny
Cyklus Jablonecké kostely otevřeny pokračuje kytarovým recitálem
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny opět otevřou veřejnosti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj "O pojizerský štít" úspěšně skončil.
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn