Co všechno se dá vyčíst z map? Dozvíte se v liberecké knihovně

12.10.2021 13:31:05 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Co všechno se dá vyčíst z map? Dozvíte se v liberecké knihovně

Krajská vědecká knihovna v Liberci bude hostit akci pro školy a veřejnost, jejíž hlavní náplní budou mapy a geografické systémy. Událost se koná od 12. do 14. října pod záštitou radního Libereckého kraje Václava Židka. Na programu se podílí dvanáct organizací. Vypomáhají také dvě střední školy.

„Velice rád jsem převzal nad touto událostí záštitu. Osobně se o geografické informační systémy a zpracování dat do uspořádaných celků zajímám. Je až překvapivé, v kolika oblastech lidské činnosti můžeme mapy, plánky a různé nákresy využít," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Přehlídka map v liberecké knihovně bude tematicky rozdělená na několik částí, a to Mapy a hry, Mapy a technologie, Mapy a vzdělávání a Mapy a umění. Hravou a zábavnou formou si lidé mohou osvojit používání různých druhů map v praxi. Účastníci si budou moci prohlédnout a vyzkoušet nové technologie - virtuální realitu, rozšířenou realitu, 3D tisky a 3D skenování. Mohou také symbolicky zavítat až do vesmíru v rámci programu Vesmír na dlani v Mobilním Planetáriu.

Součástí programu budou odpolední přednášky. V přednášce „Dokážu to! Ke sportovním výkonům se správnou mapou v mysli" (12. října od 17:30) zájemcům Abhejali Bernardová, sportovkyně a motivační řečnice, povypráví o některých ze svých extrémních sportovních výkonů, jako jsou dálkové přeplavby mořských úžin, triatlon či několik stovek kilometrů dlouhý běh.

Druhý den přehlídky, 13. října od 17:30 hodin, bude patřit trekařům z firmy Nalehko.com. V přednášce „S mapou (a lehce vybaveni) na trek" představí Miroslav Hřeben možnosti dálkových tras v Česku, ukáže své vybavení a poradí, jak si správně zabalit na cestu. Prozradí také, jak pátral ve starých mapách po trase Modré hřebenovky.

Během festivalu si mohou návštěvníci namalovat komponované Mapy příběhů, letos s podtitulem Živá planeta. Předchozí takto vytvořené mapy - Země malého čaroděje, Ztracené světy, Cesta časem - jsou již digitálně zpracované a je možné je stáhnout na webu akce https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas a využívat ve formě her.

Součástí akce je také výstava fotografií JizerkyLove. Další informace lze najít na: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas či https://www.facebook.com/mapykolemnas/

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
18.10.: Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn