Co se po reprezentační pauze na Střelnici změní?

19.03.2019 16:13:59 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Co se po reprezentační pauze na Střelnici změní?

Nechce se mi stále opakovat stále neřešený problém, kterým je produktivita mužstva. Nebudu tady opakovat, že hra na jednoho útočníka s podporou momentálně tak neproduktivních hráčů je cesta do pekel.

Nebudu opakovat, že ač má trenér Rada početně poměrně slabý kádr, tak je řada hráčů, u kterých se nedá říci, že s nimi klub pracuje, jako spíše je bojkotuje. Nikdo ze Střelnice se nevyjádřil k tomu, proč trenér Rada po skvělém jaru 2018, kdy byl jablonecký tým nejlepší v lize, kdy hrál na dva útočníky Doležala a Chramostu (a třetího Ikauniekse nechal Rada „ve fotbalovém důchodu") přišla uprostřed roku změna. A nechci opakovat, že ta změna rozhodně k lepšímu nebyla. Pokud hodnotím postavení Jablonce v lize, tak připomenu, jak vypadá tabulka po 25. kole.

1. SK Slavia Praha        25 21 1 3 63:18 64
2. FC Viktoria Plzeň      25 17 4 4 36:23 55
3. AC Sparta Praha       25 15 5 5 44:21 50
4. FK Jablonec             25 12 5 8 44:24  41
5. FC Baník Ostrava     25 11 6 8 32:27  39
6. Fastav Zlín              25 11 3 11 31:31 36

Jedním slovem na provinční klub výborné postavení, postavení velmi úspěšné. Proč tedy kritika? To, že se výsledkově momentálně až tak nedaří, tlumí polštář z podzimu. Liga se letos hraje jinak, Jablonec má našlápnuto výborně, pokud by uhrál 5. místo, bude z toho zase předkolo evropské ligy.

Vedoucí ligová trojka Slávie, Plzeň a Sparta se odtrhla, finanční zajištění těchto klubů je bezkonkurenční a podívejte se, kde je náš milovaný Jablonec! Otázka zní, zda toto umístění v kontrastu s předváděnou hrou konvenuje či nikoli. Nikoli, řekl bych.

Trenér Rada „brucknerovsky" věří svým dvanácti hráčům a ostatní se dostanou na plac pouze v případě nouze. Ten svěží vítr, který nástupem do role lodivoda jabloneckého fotbalu tak nějak vyvanul. Rada řeší ve své hlavě velké dilema, které si sám vytvořil. To dilema má tři jména: Hübschman - Považanec - Trávník. On je všechny chce v sestavě. Důsledek? Hra na jednoho útočníka, pro Chramostu prostě není místo. No dobře, ale to má určitě ne levně koupený „Chram" být takto bojkotován? Už proto, že Doležal neprodloužil a zřejmě ani neprodlouží smlouvu, takže co v létě? Navíc Trávníkovi nezbývá než hrát podhrota, což není jeho post, tam nemůže využít svých předností a v posledních zápasech navíc vypadá Michal docela otráveně. Z tribuny, dodávám, možná je to jinak a špatně vidím. O Ikaunieksovi, zřejmě nejdražším hráči jabloneckého kádru, je škoda mluvit. Kdo ho pro Jablonec vysledoval? Jak to, že tady hráč, o kterém mluvila celá republika, nemůže za Jablonec hrát?

Kde se stala chyba? Ve stejných stopách jde Fábry, slovenský reprezentant 21 kope v Jablonci za juniorku, zaplať bůh alespoň za to, ale je to normální? Prostě ofenzivní hráči nemají v Jablonci na růžích ustláno. Je jasné, že odchody zvláště Luďka Pernici či Lukáše Masopusta a zdravotní indispozice Lischky, ale ten by tu po přestupu do Sparty už stejně nebyl, tým oslabily. Navíc někteří hráči, třeba Holeš, nemají tu formu jako na podzim, třeba Považanec střídá výborné okamžiky, kterých je však také méně, s neviditelností. Já myslím, že reprepauza přišla v pravý čas. Zahodit šanci zůstat v tabulce tam, kde tým je, no to by byl fotbalový zločin. Zmínit musím ale i fakt, že tým oproti minulosti trénuje na přírodní trávě méně, než byl zvyklý. A když k tomu přidám i nekvalitní trávník na Střelnici, který už má taky svoje léta, tak ten fotbalový guláš, co trenér Rada na Střelnici tak úspěšně vařil, najednou jakoby ztratil chuť, říz a šmrnc a problémů je víc, než by se na první pohled zdálo.

Vrátím se na začátek: postavení Jablonce v lize je skvělé, co by za to mnoho jiných celků dalo. Tak se už proboha dejte dohromady a vraťte nám na tribunu i tu ofenzivní část fotbalu, koukatelnou, zajímavou a přestaňte hrát tu, promiňte mi ten výraz, „jebanou" s množstvím nepřesných přihrávek na dohled od velkého vápna soupeře. Prostě fotbal, jaký se pod Radou hrál přesně před rokem. A na to mnozí vzpomínají s nostalgií...

Pro připomenutí tabulka po 19. kole:

1. Slavia      19 16 1 2 48:16 49
2. Plzeň       19 14 3 2 29:15 45
3. Ostrava   19 10 4 5 25:15 34
4. Jablonec  19 10 3 6 38:18 33
5. Sparta     19   9 5 5 30:16 32
6. Zlín         19   9 3 7  25:22 30

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec? Nic nového pod sluncem
S Teplicemi to jednoduché nebylo
Rozhodla ukrajinsko – rumunská spolupráce
Spokojení trenéři versus nespokojení diváci
Fotbal se hraje na góly, děl trenér Rada
Třikrát a dost? Nikoliv, Jablonec už šestkrát!
Opět ten závěr, pokolikáté už?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn