Co se po reprezentační pauze na Střelnici změní?

19.03.2019 16:13:59 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Co se po reprezentační pauze na Střelnici změní?

Nechce se mi stále opakovat stále neřešený problém, kterým je produktivita mužstva. Nebudu tady opakovat, že hra na jednoho útočníka s podporou momentálně tak neproduktivních hráčů je cesta do pekel.

Nebudu opakovat, že ač má trenér Rada početně poměrně slabý kádr, tak je řada hráčů, u kterých se nedá říci, že s nimi klub pracuje, jako spíše je bojkotuje. Nikdo ze Střelnice se nevyjádřil k tomu, proč trenér Rada po skvělém jaru 2018, kdy byl jablonecký tým nejlepší v lize, kdy hrál na dva útočníky Doležala a Chramostu (a třetího Ikauniekse nechal Rada „ve fotbalovém důchodu") přišla uprostřed roku změna. A nechci opakovat, že ta změna rozhodně k lepšímu nebyla. Pokud hodnotím postavení Jablonce v lize, tak připomenu, jak vypadá tabulka po 25. kole.

1. SK Slavia Praha        25 21 1 3 63:18 64
2. FC Viktoria Plzeň      25 17 4 4 36:23 55
3. AC Sparta Praha       25 15 5 5 44:21 50
4. FK Jablonec             25 12 5 8 44:24  41
5. FC Baník Ostrava     25 11 6 8 32:27  39
6. Fastav Zlín              25 11 3 11 31:31 36

Jedním slovem na provinční klub výborné postavení, postavení velmi úspěšné. Proč tedy kritika? To, že se výsledkově momentálně až tak nedaří, tlumí polštář z podzimu. Liga se letos hraje jinak, Jablonec má našlápnuto výborně, pokud by uhrál 5. místo, bude z toho zase předkolo evropské ligy.

Vedoucí ligová trojka Slávie, Plzeň a Sparta se odtrhla, finanční zajištění těchto klubů je bezkonkurenční a podívejte se, kde je náš milovaný Jablonec! Otázka zní, zda toto umístění v kontrastu s předváděnou hrou konvenuje či nikoli. Nikoli, řekl bych.

Trenér Rada „brucknerovsky" věří svým dvanácti hráčům a ostatní se dostanou na plac pouze v případě nouze. Ten svěží vítr, který nástupem do role lodivoda jabloneckého fotbalu tak nějak vyvanul. Rada řeší ve své hlavě velké dilema, které si sám vytvořil. To dilema má tři jména: Hübschman - Považanec - Trávník. On je všechny chce v sestavě. Důsledek? Hra na jednoho útočníka, pro Chramostu prostě není místo. No dobře, ale to má určitě ne levně koupený „Chram" být takto bojkotován? Už proto, že Doležal neprodloužil a zřejmě ani neprodlouží smlouvu, takže co v létě? Navíc Trávníkovi nezbývá než hrát podhrota, což není jeho post, tam nemůže využít svých předností a v posledních zápasech navíc vypadá Michal docela otráveně. Z tribuny, dodávám, možná je to jinak a špatně vidím. O Ikaunieksovi, zřejmě nejdražším hráči jabloneckého kádru, je škoda mluvit. Kdo ho pro Jablonec vysledoval? Jak to, že tady hráč, o kterém mluvila celá republika, nemůže za Jablonec hrát?

Kde se stala chyba? Ve stejných stopách jde Fábry, slovenský reprezentant 21 kope v Jablonci za juniorku, zaplať bůh alespoň za to, ale je to normální? Prostě ofenzivní hráči nemají v Jablonci na růžích ustláno. Je jasné, že odchody zvláště Luďka Pernici či Lukáše Masopusta a zdravotní indispozice Lischky, ale ten by tu po přestupu do Sparty už stejně nebyl, tým oslabily. Navíc někteří hráči, třeba Holeš, nemají tu formu jako na podzim, třeba Považanec střídá výborné okamžiky, kterých je však také méně, s neviditelností. Já myslím, že reprepauza přišla v pravý čas. Zahodit šanci zůstat v tabulce tam, kde tým je, no to by byl fotbalový zločin. Zmínit musím ale i fakt, že tým oproti minulosti trénuje na přírodní trávě méně, než byl zvyklý. A když k tomu přidám i nekvalitní trávník na Střelnici, který už má taky svoje léta, tak ten fotbalový guláš, co trenér Rada na Střelnici tak úspěšně vařil, najednou jakoby ztratil chuť, říz a šmrnc a problémů je víc, než by se na první pohled zdálo.

Vrátím se na začátek: postavení Jablonce v lize je skvělé, co by za to mnoho jiných celků dalo. Tak se už proboha dejte dohromady a vraťte nám na tribunu i tu ofenzivní část fotbalu, koukatelnou, zajímavou a přestaňte hrát tu, promiňte mi ten výraz, „jebanou" s množstvím nepřesných přihrávek na dohled od velkého vápna soupeře. Prostě fotbal, jaký se pod Radou hrál přesně před rokem. A na to mnozí vzpomínají s nostalgií...

Pro připomenutí tabulka po 19. kole:

1. Slavia      19 16 1 2 48:16 49
2. Plzeň       19 14 3 2 29:15 45
3. Ostrava   19 10 4 5 25:15 34
4. Jablonec  19 10 3 6 38:18 33
5. Sparta     19   9 5 5 30:16 32
6. Zlín         19   9 3 7  25:22 30

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec? Nic nového pod sluncem
S Teplicemi to jednoduché nebylo
Rozhodla ukrajinsko – rumunská spolupráce
Spokojení trenéři versus nespokojení diváci
Fotbal se hraje na góly, děl trenér Rada
Třikrát a dost? Nikoliv, Jablonec už šestkrát!
Opět ten závěr, pokolikáté už?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn