Co s nevyužívanými objekty v kraji ukáže seminář o brownfields

08.11.2015 09:18:23 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Co s nevyužívanými objekty v kraji ukáže seminář o brownfields

Seminář Brownfields a greenfields Libereckého kraje pořádá pod záštitou Víta Příkaského, člena rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, Liberecký kraj. Akce se uskuteční ve čtvrtek 19. listopadu od 9 hodin v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje. Seminář vznikl ve spolupráci s ARR - Agenturou regionálního rozvoje a Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Účast na semináři je bezplatná.

„Tento seminář pořádá Liberecký kraj pravidelně s cílem podpořit myšlenku revitalizace nevyužívaných objektů v kraji, které z mého pohledu představují velký rozvojový potenciál. Je zřejmé, že pro investory je z časového i finančního hlediska výstavba na tzv. zelené louce příznivější. Na druhou stranu revitalizace těchto objektů může mít velkou podporu veřejnosti, dané obce, situování lokality může být velmi zajímavé a pravdou je, že stavební řešení historického objektu má mnohdy své osobité kouzlo," uvedl Vít Příkaský.

Seminář bude rozdělen na dva bloky. První blok bude věnován databázi brownfields a greenfields Libereckého kraje. Budou představeny úspěšné projekty revitalizace lokalit brownfields a připravované projekty.

„Liberecký kraj také přistoupil k revitalizaci jednoho nevyužívaného historického objektu, a to bývalého sirotčince v Liberci, který bude počátkem roku 2016 využíván pro hospicovou péči. Prezentace k tomuto objektu nebude na semináři chybět," doplnil Příkaský. Další zajímavostí je představení metodiky Agentury CzechInvest k postupu a návrhu relevantních vztahů, potřebných pro realizaci typu spolupráce na úrovni municipalita - investor - PPP projekty pro regeneraci brownfieldů. „Tato metodika bude zcela jistě přínosná pro obce, které vlastní zajímavou lokalitu, mají zájem o investice, ale jejich cílem je možnost ovlivnění podnikatelského záměru. Řešením je cesta dlouhodobého pronájmu, který umožňuje nový občanský zákoník a tomuto tématu bude věnována prezentace pana Reichla z CzechInvestu," vysvětlil Vít Příkaský.

Druhý blok bude věnován dotačním titulům, které jsou určeny pro lokality brownfields a greenfields (OPPIK, OPŽP a další). „Nové programové období přináší nové možnosti, které chceme souhrnně představit na semináři. Věřím, že si toto jedno velké téma najde své posluchače," doplnil Vít Příkaský.

Na seminář se můžou zájemci přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky na adrese: http://www.arr-nisa.cz/brownfields/, nebo na e-mail: brownfields@arr-nisa.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Prosincová úřední sobota v Jablonci nebude

Nouzový stav trvá do 12. prosince. Proto vzhledem k omezujícím opatřením jablonecký magistrát ruší prosincovou úřední sobotu na pracovišti správních agend v Komenského ulici. „Úřední sobota je plánovaná vždy na první sobotu v měsíci, v tomto případě na 5. prosince. Vzhledem ke stále platným opatřením jsme tuto úřední sobotu na odboru správním zrušili. V souvislostí s ní se ruší také obvyklý sanitární den, který jí vždy předchází, a tak je možné si i na pátek 4. prosince sjednat telefonicky na správním odboru úřední schůzku," řekl vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Opraví propojku v Rýnovicích

Do konce listopadu ještě oddělení správy komunikací provede velkoplošnou opravu spojky pro pěší i cyklisty v Rýnovicích. Cena prací je zhruba 300 tisíc korun. „Technické služby ještě do konce listopadu stihnou opravit zhruba stometrovou spojovací cestu pro pěší a cyklisty v Rýnovicích, která vede od kruhové křižovatky Ostrý roh směrem k řeznictví U Brožů. Oprava přijde město na necelých 300 tisíc korun," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že povrch komunikace už byl dožilý. „Opravou tak systematicky navazujeme na rekonstrukci okolních komunikací," dodal Kouřil. Další informace o rekonstrukcích silnic


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní pátrače v Libereckém kraji nejvíce zaměstnává mládež
Brathův altán získal nový háv
Město Jablonec předalo vitamíny a roušky do mateřských škol
Jak se vyvíjí kauza Crystalex a osud bytů na Klondajku v Harrachově
Horská služba Jizerské hory má nového náčelníka

Nejčtenější články

28.11.: Video: Semafor v Jablonci svítil zeleně před průjezdem tramvaje
29.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020
29.11.: Ohlédnutí za sezonou atletů TJ LIAZ Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn