Co s nevyužívanými objekty v kraji ukáže seminář o brownfields

08.11.2015 09:18:23 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Co s nevyužívanými objekty v kraji ukáže seminář o brownfields

Seminář Brownfields a greenfields Libereckého kraje pořádá pod záštitou Víta Příkaského, člena rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, Liberecký kraj. Akce se uskuteční ve čtvrtek 19. listopadu od 9 hodin v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje. Seminář vznikl ve spolupráci s ARR - Agenturou regionálního rozvoje a Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Účast na semináři je bezplatná.

„Tento seminář pořádá Liberecký kraj pravidelně s cílem podpořit myšlenku revitalizace nevyužívaných objektů v kraji, které z mého pohledu představují velký rozvojový potenciál. Je zřejmé, že pro investory je z časového i finančního hlediska výstavba na tzv. zelené louce příznivější. Na druhou stranu revitalizace těchto objektů může mít velkou podporu veřejnosti, dané obce, situování lokality může být velmi zajímavé a pravdou je, že stavební řešení historického objektu má mnohdy své osobité kouzlo," uvedl Vít Příkaský.

Seminář bude rozdělen na dva bloky. První blok bude věnován databázi brownfields a greenfields Libereckého kraje. Budou představeny úspěšné projekty revitalizace lokalit brownfields a připravované projekty.

„Liberecký kraj také přistoupil k revitalizaci jednoho nevyužívaného historického objektu, a to bývalého sirotčince v Liberci, který bude počátkem roku 2016 využíván pro hospicovou péči. Prezentace k tomuto objektu nebude na semináři chybět," doplnil Příkaský. Další zajímavostí je představení metodiky Agentury CzechInvest k postupu a návrhu relevantních vztahů, potřebných pro realizaci typu spolupráce na úrovni municipalita - investor - PPP projekty pro regeneraci brownfieldů. „Tato metodika bude zcela jistě přínosná pro obce, které vlastní zajímavou lokalitu, mají zájem o investice, ale jejich cílem je možnost ovlivnění podnikatelského záměru. Řešením je cesta dlouhodobého pronájmu, který umožňuje nový občanský zákoník a tomuto tématu bude věnována prezentace pana Reichla z CzechInvestu," vysvětlil Vít Příkaský.

Druhý blok bude věnován dotačním titulům, které jsou určeny pro lokality brownfields a greenfields (OPPIK, OPŽP a další). „Nové programové období přináší nové možnosti, které chceme souhrnně představit na semináři. Věřím, že si toto jedno velké téma najde své posluchače," doplnil Vít Příkaský.

Na seminář se můžou zájemci přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky na adrese: http://www.arr-nisa.cz/brownfields/, nebo na e-mail: brownfields@arr-nisa.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn