Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

08.11.2018 16:19:44 | Autor: Mimi Fronczak Rogers | Rubrika: Kultura | Obce: Loužnice,Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

Akce chicagské bluegrassové kapely Bluegrass Ambassadors a s tím spojený dar hudebních nástrojů pro mladé české hudebníky od dobročinné pobočky amerického prodejce hudebních nástrojů Reverb Gives se koná v rámci workshopů v Železném Brodě, Loužnici a Jablonci nad Nisou.

Workshop pro dětí English Through Music se koná v Železném Brodě ve dvou sezeních ve čtvrtek 8. listopadu. Workshop Bluegrass at Blue Owl se koná v pátek 9. listopadu v anglické knihovně Modrá sova v Loužnici, pořadatel oboji workshopy. Tentýž večer se koná koncert čtyř kapel Chicago Night v loužnické sokolovně. Třetí bluegrassový workshop se koná v sobotu 10. listopadu v rámci festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Když se kapela Bluegrass Ambassadors dorazí v Čechách z Chicaga, aby pořádali sérii vzdělávací hudební workshopů 8.-10. listopadu, přivezou soubor smyčcových nástroje určené pro mladé české hudebníky. Nástroje jsou věnovány českým dětem dobročinným progamem Reverb Gives od amerického hudebního prodejce Reverb.

Bluegrass Ambassadors okamžitě využije nástrojů v sérii workshopů v Železnobrodském regionu v spolupráci s neziskovou organizací Modrá sova z.s. English Through Music pro děti ve školním věku se zaměří na zpěv, rytmus i angličtinu, zatímco Bluegrass at Blue Owl naučí mladé hudebníky některé bluegrassové techniky. Třetí workshop se koná v rámci 35. ročníku bluegrassového festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Bluegrassová hudba má dlouholetou tradici v České republice. V komunistickém Československu se americkou hudbu poslouchala na krátkovlnných vysílení ze Západu, a česky bluegrass vyvinula se jako diaspora amerického bluegrassu. Pro mnohé to bylo zvuk svobody. S koncem totalitního režimu se začala ubírat popularita bluegrassu. Bluegrass Ambassadors doufají, že vzbudí zájem o bluegrassu v mladé generaci Čechů.

Spolupráce mezi Bluegrass Ambassadors a Modrá sova z.s. se předpokládá jako dlouhodobé partnerství. Hudebníci z Chicaga už mají v plánu vrátit se v roce 2019 s navazujícími workshopy a i nadále spolupracovat s mladými českými hudebníky po návratu do USA přes Skype.

O Bluegrass Ambassadors

Bluegrass Ambassadors je nezisková pobočka Chicagské bluegrassové kapely Henhouse Prowlers. Inspirovaný svými mnohými cestami a interakci s lidmi a kulturami na celém světě, kapela se snaží vzdělávat a inspirovat tím, že poskytují jedinečné vzdělávací programy, které spojuje světovou lidovou hudbní tradici s kulturním povědomím a porozuměním. Další informace naleznete na adrese www.bluegrassambassadors.org.

O organizaci Modrá sova z.s.

Modrá sova zs. je nezisková anglická knihovna, jazykové a kulturní centrum založené v roce 2015 ve vesnici Loužnici. Modrá sova nabízí zdarma kurzy angličtiny pro děti a pořádá pravidelné vzdělávací a kulturní akce. Další informace naleznete na www.modrasova.org.

O společnosti Reverb Gives

Reverb Gives je charitativní pobočka amerického hudebního prodejce Reverb. Cílem je aby se stal svět hudebnějším místem s dary nástrojů pro mládežnické hudební programy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
V maršovické roubence vystavují 52 betlémů
Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
19.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT