Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

08.11.2018 16:19:44 | Autor: Mimi Fronczak Rogers | Rubrika: Kultura | Obce: Loužnice,Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

Akce chicagské bluegrassové kapely Bluegrass Ambassadors a s tím spojený dar hudebních nástrojů pro mladé české hudebníky od dobročinné pobočky amerického prodejce hudebních nástrojů Reverb Gives se koná v rámci workshopů v Železném Brodě, Loužnici a Jablonci nad Nisou.

Workshop pro dětí English Through Music se koná v Železném Brodě ve dvou sezeních ve čtvrtek 8. listopadu. Workshop Bluegrass at Blue Owl se koná v pátek 9. listopadu v anglické knihovně Modrá sova v Loužnici, pořadatel oboji workshopy. Tentýž večer se koná koncert čtyř kapel Chicago Night v loužnické sokolovně. Třetí bluegrassový workshop se koná v sobotu 10. listopadu v rámci festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Když se kapela Bluegrass Ambassadors dorazí v Čechách z Chicaga, aby pořádali sérii vzdělávací hudební workshopů 8.-10. listopadu, přivezou soubor smyčcových nástroje určené pro mladé české hudebníky. Nástroje jsou věnovány českým dětem dobročinným progamem Reverb Gives od amerického hudebního prodejce Reverb.

Bluegrass Ambassadors okamžitě využije nástrojů v sérii workshopů v Železnobrodském regionu v spolupráci s neziskovou organizací Modrá sova z.s. English Through Music pro děti ve školním věku se zaměří na zpěv, rytmus i angličtinu, zatímco Bluegrass at Blue Owl naučí mladé hudebníky některé bluegrassové techniky. Třetí workshop se koná v rámci 35. ročníku bluegrassového festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Bluegrassová hudba má dlouholetou tradici v České republice. V komunistickém Československu se americkou hudbu poslouchala na krátkovlnných vysílení ze Západu, a česky bluegrass vyvinula se jako diaspora amerického bluegrassu. Pro mnohé to bylo zvuk svobody. S koncem totalitního režimu se začala ubírat popularita bluegrassu. Bluegrass Ambassadors doufají, že vzbudí zájem o bluegrassu v mladé generaci Čechů.

Spolupráce mezi Bluegrass Ambassadors a Modrá sova z.s. se předpokládá jako dlouhodobé partnerství. Hudebníci z Chicaga už mají v plánu vrátit se v roce 2019 s navazujícími workshopy a i nadále spolupracovat s mladými českými hudebníky po návratu do USA přes Skype.

O Bluegrass Ambassadors

Bluegrass Ambassadors je nezisková pobočka Chicagské bluegrassové kapely Henhouse Prowlers. Inspirovaný svými mnohými cestami a interakci s lidmi a kulturami na celém světě, kapela se snaží vzdělávat a inspirovat tím, že poskytují jedinečné vzdělávací programy, které spojuje světovou lidovou hudbní tradici s kulturním povědomím a porozuměním. Další informace naleznete na adrese www.bluegrassambassadors.org.

O organizaci Modrá sova z.s.

Modrá sova zs. je nezisková anglická knihovna, jazykové a kulturní centrum založené v roce 2015 ve vesnici Loužnici. Modrá sova nabízí zdarma kurzy angličtiny pro děti a pořádá pravidelné vzdělávací a kulturní akce. Další informace naleznete na www.modrasova.org.

O společnosti Reverb Gives

Reverb Gives je charitativní pobočka amerického hudebního prodejce Reverb. Cílem je aby se stal svět hudebnějším místem s dary nástrojů pro mládežnické hudební programy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT