Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

08.11.2018 16:19:44 | Autor: Mimi Fronczak Rogers | Rubrika: Kultura | Obce: Loužnice,Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Chicagská kapela ukáže bluegrass nastupující české generaci

Akce chicagské bluegrassové kapely Bluegrass Ambassadors a s tím spojený dar hudebních nástrojů pro mladé české hudebníky od dobročinné pobočky amerického prodejce hudebních nástrojů Reverb Gives se koná v rámci workshopů v Železném Brodě, Loužnici a Jablonci nad Nisou.

Workshop pro dětí English Through Music se koná v Železném Brodě ve dvou sezeních ve čtvrtek 8. listopadu. Workshop Bluegrass at Blue Owl se koná v pátek 9. listopadu v anglické knihovně Modrá sova v Loužnici, pořadatel oboji workshopy. Tentýž večer se koná koncert čtyř kapel Chicago Night v loužnické sokolovně. Třetí bluegrassový workshop se koná v sobotu 10. listopadu v rámci festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Když se kapela Bluegrass Ambassadors dorazí v Čechách z Chicaga, aby pořádali sérii vzdělávací hudební workshopů 8.-10. listopadu, přivezou soubor smyčcových nástroje určené pro mladé české hudebníky. Nástroje jsou věnovány českým dětem dobročinným progamem Reverb Gives od amerického hudebního prodejce Reverb.

Bluegrass Ambassadors okamžitě využije nástrojů v sérii workshopů v Železnobrodském regionu v spolupráci s neziskovou organizací Modrá sova z.s. English Through Music pro děti ve školním věku se zaměří na zpěv, rytmus i angličtinu, zatímco Bluegrass at Blue Owl naučí mladé hudebníky některé bluegrassové techniky. Třetí workshop se koná v rámci 35. ročníku bluegrassového festivalu Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou.

Bluegrassová hudba má dlouholetou tradici v České republice. V komunistickém Československu se americkou hudbu poslouchala na krátkovlnných vysílení ze Západu, a česky bluegrass vyvinula se jako diaspora amerického bluegrassu. Pro mnohé to bylo zvuk svobody. S koncem totalitního režimu se začala ubírat popularita bluegrassu. Bluegrass Ambassadors doufají, že vzbudí zájem o bluegrassu v mladé generaci Čechů.

Spolupráce mezi Bluegrass Ambassadors a Modrá sova z.s. se předpokládá jako dlouhodobé partnerství. Hudebníci z Chicaga už mají v plánu vrátit se v roce 2019 s navazujícími workshopy a i nadále spolupracovat s mladými českými hudebníky po návratu do USA přes Skype.

O Bluegrass Ambassadors

Bluegrass Ambassadors je nezisková pobočka Chicagské bluegrassové kapely Henhouse Prowlers. Inspirovaný svými mnohými cestami a interakci s lidmi a kulturami na celém světě, kapela se snaží vzdělávat a inspirovat tím, že poskytují jedinečné vzdělávací programy, které spojuje světovou lidovou hudbní tradici s kulturním povědomím a porozuměním. Další informace naleznete na adrese www.bluegrassambassadors.org.

O organizaci Modrá sova z.s.

Modrá sova zs. je nezisková anglická knihovna, jazykové a kulturní centrum založené v roce 2015 ve vesnici Loužnici. Modrá sova nabízí zdarma kurzy angličtiny pro děti a pořádá pravidelné vzdělávací a kulturní akce. Další informace naleznete na www.modrasova.org.

O společnosti Reverb Gives

Reverb Gives je charitativní pobočka amerického hudebního prodejce Reverb. Cílem je aby se stal svět hudebnějším místem s dary nástrojů pro mládežnické hudební programy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 21. do 23. listopadu omezí provoz živnostenského úřadu v Jablonci

Od středy 21. 11. 2018 do pátku 23. 11. 2018 bude z technických důvodů částečně omezen běžný provoz živnostenského úřadu v budově magistrátu v ulici Komenského 8.

V Jablonci oslaví 17. listopad o den dřív

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Jablonečtí hokejisté si v Nymburce připsali další body
Ján Ďurica: tři zápasy natvrdo!
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa
KAM A KDY ZA SPORTEM: od 16. 11. do 18. 11. 2018

Nejčtenější články

13.11.: Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta
14.11.: V Jablonci ocenili dárce krve medailemi Dr. Janského
15.11.: Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT