Cesty Jablonečanů k informacím z magistrátu jsou různé

25.01.2019 11:06:03 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Cesty Jablonečanů k informacím z magistrátu jsou různé

V roce 2018 zaevidoval magistrát města Jablonec nad Nisou 33 žádostí o informace podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. Nejvíce žádostí, celkem devět, vyřizovala kancelář tajemníka. Šesti žádostmi se zabýval odbor správní a také odbor stavební a životního prostředí.

Zákonná lhůta pro odpověď je 15 dní, jablonecký magistrát odpovídal v průměru za 5-10 dní. Evidenci žádostí o informace podle zákona 106 vede jablonecký úřad do roku 2000. „Nejvíce podaných žádostí, a to 102, jsme zaznamenali v roce 2005, nejméně bylo 8 žádostí v roce 2010. Průměr v posledních čtyřech letech je 40,75 žádostí za rok," shrnul statistiku tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Lidé využívají možnost ptát se anonymně

Kromě podání žádosti o informaci podle zákona 106/1999 Sb. se mohou lidé ptát písemně běžným dopisem, e-mailem na obecných magistrátních adresách nebo na konkrétních adresách jednotlivých úředníků. Své žádosti mohou také už devět let zasílat datovou schránkou.

E-mailové adresy magistrátu jsou: dotazy@mestojablonec.cz, mujablonec@mestojablonec.cz, epodatelna@mestojablonec.cz

Možnost podat dotaz anonymně nabízí Jablonečanům webová aplikace Otázky odpovědi na www.mestojablonec.cz, která je u jablonecké veřejnosti oblíbená. V roce 2018 kancelář primátora ve spolupráci s odpovědnými úředníky vyřídila 373 dotazů. Otázky se týkají širokého spektra zájmu od běžných záležitostí jako jsou osobní doklady, přes žádosti o vyjádření k úklidu města až po témata strategického rozvoje. Nejvíce, bezmála 500 odpovědí v této aplikaci obdrželi občané v roce 2014.

Lepší Jablonec a Zelená linka

Se svými postřehy, stížnostmi nebo podněty se mohou lidé na magistrát obracet také telefonicky přímo na konkrétního úředníka nebo na tzv. Zelenou linku - bezplatné volání na číslo 800 155 151, kde je 24 hodin k dispozici záznamník. V roce 2018 využilo Zelenou linku 31 volajících.

Pro hlášení nedostatků, nepořádku ve městě nebo poruch na veřejném osvětlení slouží mobilní aplikace Lepší Jablonec, kterou si zájemci mohou zdarma stáhnout do svého chytrého telefonu. Lepší Jablonec je součástí aplikace Jablonec v mobilu, která je v podstatě mobilní verzí webových stránek.

Někdo chodí na web a jiný k vývěsce

Webové stránky města mestojablonec.cz navštívilo během roku 2018 téměř půl milionu uživatelů internetu. „Mezi nejnavštěvovanější stránky webu patří aplikace pro online rezervaci času návštěvy přepážkových pracovišť a také přehled stavu vyřízení žádostí, kterou jsme vloni upgradovali," řekl webmaster Petr Vitvar. Možnost objednání se na úřad využilo v loňském roce 4 415 lidí.

Objednávání na úřad šetří čas

Jablonec nad Nisou přináší svým občanům informace samozřejmě na úřední desce, která je od roku 2006 také v elektronické verzi. Informace z magistrátu, ale i společenské dění ve městě přináší Jablonecký měsíčník, který se v celkovém nákladu 21 450 ks zdarma roznáší do všech jabloneckých domácností. Vedle úřední desky, webu a měsíčníku disponuje město Jablonec nad Nisou v různých částech města také dvanácti vývěskami. O jejich obsah na základě smlouvy s městem pečují dobrovolnice Sboru pro občanské záležitosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozeschlé varhany přinutily organizátory koncert přesunout
Oprava lávky Rádlo omezí dopravu z Jablonce na Prahu
Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Nejčtenější články

19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
20.07.: Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
20.07.: Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn