Čeští volejbalisté zvítězili i v druhém přátelském utkání s Portugalskem

09.09.2019 16:03:07 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Čeští volejbalisté zvítězili i v druhém přátelském utkání s Portugalskem

V generálce před blížícím se mistrovstvím Evropy se česká mužská reprezentace utkala v pátek v jablonecké sportovní hale opět s Portugalci. Den před tím se hrálo rovněž, ale na obou stranách byl výkon příliš přátelský, že se přítomným divákům nelíbil. Výsledek: Česko - Portugalsko 3:0 (25:16, 25:18, 25:19), dodatečný set 25:16.

Česko - Portugalsko 3:0 (25:22, 25:23, 25:17), dodatečný set 25:15

Oproti čtvrtku se sice výkon Portugalců zlepšil, na vítězství však nestačil. Češi opět divákům v jablonecké hale předvedli koncentrovaný výkon podpořený hlavně kvalitním servisem.

Zlepšená byla hlavně bojovnost na obou stranách a tak byl začátek vyrovnaný. Češi vedli po esu Janoucha 9:6, ale hosté zlepšeným podáním srovnali na 9:9. Výborný servis měl i Džavoronok v českém dresu a strhl vedení 11:9. V této části oba týmy tvrdě a účinně útočily, jak středem (Patočka), tak z kůlů (Hadrava, Galabov). Po bodu se střídá skóre až do stavu 19:19, po chybě hostů jdou Češi do vedení 21:19, a po esu Hadravy už zvýšil stav na 22:19. Češi už set spolehlivě dohráli.

I druhé pokračování nabídlo vyrovnaný průběh, oba týmy chtěly vyhrát, akcemi Džavoronoka a pak i Zajíčka zvyšujeme na 9:5. Pak však Portugalci trefí servis, dobře sestaví obranu a korigují na 9:8. Hadrava zastavuje sérii hostů a postupně získáváme vedení 17:12. Potom následovala čtyřbodová série Portugalců a po oddechovém čase (17:16) nápor zastavujeme, výborný blok a útok Džavoronoka zvyšuje náš náskok na 20:18. Náskok už do konce neztratíme a vyhráváme 25:23.

Nadále pokračují oba týmy v nezměněných sestavách. Eso Alexe Ferreiry znamená vedení 5:3 pro Portugalce, brzy však srovnáváme a díky esu Janoucha vedeme 8:7. Na podání se našim dále daří a po esech Džavoronoka a Hadravy zvyšují na 13:10. Po obětavé hře v poli a útoku Hadravy, skvělým servisem pomáhá i Galabov a Češi jdou do vedení 19:12. Patočka nezůstává pozadu a přidává další eso. Za Hadravu přichází Finger, na hřišti je také Sedláček za Zajíčka. Ten skvělým útokem zvyšuje na 24:15, hala vytleská Džavoronoka na servisu, ale výhru to zatím nepřináší. Proměňujeme „až" druhý mečbol, nekompromisní smečí se o to postaral Galabov.

dodatečném setu trenér Michal Nekola posílá do boje i ostatní hráče, stav je opět pro nás příznivý. Spolehlivým výkonem vyhráváme i tento set, tentokrát poměrem 25:15.

Rozhodčí: Krtička, Velinov. Počet diváků: 300. Česká republika: Janouch, Džavoronok, Zajíček, Hadrava, Galabov, Patočka, libera Moník, Kunc. Střídali: Sedláček, Sobotka, P. Bartoš, A. Bartoš, Janků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
V Galerii POUZAR&OVÁ proběhne čtvrtý literární večer

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn