Český oddílový rekord juniorek LIAZU

23.06.2019 15:45:36 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Výborného úspěchu dosáhly závodnice LIAZU Jablonec na mistrovství České republiky do 22 let, které proběhlo o minulém víkendu v Praze na stadionu Slavie. O mistrovské tituly bojovalo 486 závodníků z 91 oddílů celé republiky. 

V sobotu bylo tropické vedro a v průběhu závodů foukal vítr, který znehodnotil výborné výkony obou jabloneckých sprinterek Barbory Hůlkové, která skončila na čtvrtém místě v čase 11.78 a páté Adély Novotné 11.81 - oba výkony byly dosaženy s podporou +2.3m. V rozběhu byly podmínky ještě regulérní a tak Adéla zaběhla osobní rekord 12.05.

První medaili jabloneckých děvčat, a to bronzovou, vybojovala Leona Vokálová, když se jí podařilo posledním pokusem skočit v trojskoku 12,12cm a o čtyři centimetry tak porazit Lindu Průšovou z Tábora. Ve stejné disciplíně skončila Barbora Dvořáková šestá posledním pokusem skočila 11,84.

Druhou medaili a to ve třetím nejlepším čase všech dob 47.06 dosáhla štafeta 4x 100 metrů ve složení - Štanclová, Rappová, Kadavá, Novotná - všechny dorostenky!!!

Juniorka Barbora Hůlková byla nominována do reprezentační štafety juniorek - výsledkem bylo splnění limitu pro účast na ME.

V sobotním programu si ještě vytvořila Kateřina Kadavá osobní rekord v běhu na 100 metrů překážek časem14.86 v rozběhu byla čtvrtá a Vendula Štanclová zaběhla 400 metrů překážek za 63.44 a byla rovněž čtvrtá. Na finále obě závodnice nedosáhly.

Druhý den trochu zapršelo, ale počasí se zlepšilo, jenomže vítr opět řádil. Nejvíce na to opět doplatily závodnice v běhu na 200 metrů Barbora Hůlková a Adéla Novotná, obě dosáhly shodného času 24.13 s větrem +2,1. Cílová kamera nedokázala určit, kdo skončil na druhém a třetím místě, a tak obě získaly stříbrné medaile.

V samém závěru dosáhly závodnice fantastického úspěchu když štafeta LIAZU 4x 400 mterů ve složení Šmilauerová, Štanclová, Novotná, Hůlková - dvě juniorky a dvě dorostenky suverénně zvítězila a vytvořila nový český oddílový rekord výkonem 3:44.08.

Ziskem jedné zlaté medaile dvou stříbrných a dvou bronzových se zařadil jablonecký oddíl mezi nejlepší desítku úspěšných oddílů.

Výborných výsledků dosáhli také odchovanci LIAZU Jablonec, které v současné době připravuje trenérka Dana Jandová. Dan Bárta zvítězil ve skoku o tyči výkonem 532cm, a splnil tak limit na ME 22, do výborné formy se dostává také Tereza Vokálová vítězná v běhu na 100 metrů překážek v čase 13.40 a Michaela Bičianová druhá v běhu na 400m překážek splněním limitu a časem 58.50.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí atleti LIAZU ovládli krajské přebory

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci
Agroturistika funguje v Libereckém kraji na farmě Vysoká u Chrastavy

Nejčtenější články

18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn