Český oddílový rekord juniorek LIAZU

23.06.2019 15:45:36 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Výborného úspěchu dosáhly závodnice LIAZU Jablonec na mistrovství České republiky do 22 let, které proběhlo o minulém víkendu v Praze na stadionu Slavie. O mistrovské tituly bojovalo 486 závodníků z 91 oddílů celé republiky. 

V sobotu bylo tropické vedro a v průběhu závodů foukal vítr, který znehodnotil výborné výkony obou jabloneckých sprinterek Barbory Hůlkové, která skončila na čtvrtém místě v čase 11.78 a páté Adély Novotné 11.81 - oba výkony byly dosaženy s podporou +2.3m. V rozběhu byly podmínky ještě regulérní a tak Adéla zaběhla osobní rekord 12.05.

První medaili jabloneckých děvčat, a to bronzovou, vybojovala Leona Vokálová, když se jí podařilo posledním pokusem skočit v trojskoku 12,12cm a o čtyři centimetry tak porazit Lindu Průšovou z Tábora. Ve stejné disciplíně skončila Barbora Dvořáková šestá posledním pokusem skočila 11,84.

Druhou medaili a to ve třetím nejlepším čase všech dob 47.06 dosáhla štafeta 4x 100 metrů ve složení - Štanclová, Rappová, Kadavá, Novotná - všechny dorostenky!!!

Juniorka Barbora Hůlková byla nominována do reprezentační štafety juniorek - výsledkem bylo splnění limitu pro účast na ME.

V sobotním programu si ještě vytvořila Kateřina Kadavá osobní rekord v běhu na 100 metrů překážek časem14.86 v rozběhu byla čtvrtá a Vendula Štanclová zaběhla 400 metrů překážek za 63.44 a byla rovněž čtvrtá. Na finále obě závodnice nedosáhly.

Druhý den trochu zapršelo, ale počasí se zlepšilo, jenomže vítr opět řádil. Nejvíce na to opět doplatily závodnice v běhu na 200 metrů Barbora Hůlková a Adéla Novotná, obě dosáhly shodného času 24.13 s větrem +2,1. Cílová kamera nedokázala určit, kdo skončil na druhém a třetím místě, a tak obě získaly stříbrné medaile.

V samém závěru dosáhly závodnice fantastického úspěchu když štafeta LIAZU 4x 400 mterů ve složení Šmilauerová, Štanclová, Novotná, Hůlková - dvě juniorky a dvě dorostenky suverénně zvítězila a vytvořila nový český oddílový rekord výkonem 3:44.08.

Ziskem jedné zlaté medaile dvou stříbrných a dvou bronzových se zařadil jablonecký oddíl mezi nejlepší desítku úspěšných oddílů.

Výborných výsledků dosáhli také odchovanci LIAZU Jablonec, které v současné době připravuje trenérka Dana Jandová. Dan Bárta zvítězil ve skoku o tyči výkonem 532cm, a splnil tak limit na ME 22, do výborné formy se dostává také Tereza Vokálová vítězná v běhu na 100 metrů překážek v čase 13.40 a Michaela Bičianová druhá v běhu na 400m překážek splněním limitu a časem 58.50.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí atleti LIAZU ovládli krajské přebory

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bedřichově se u parkoviště srazila dvě auta
Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn