České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci

15.05.2019 15:03:28 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci

Netradičně tradiční, tak by se dalo označit zaměření letošní Muzejní noci, která se koná v Jablonci, Liberci a Vratislavicích v pátek 17. května. Společným tématem je Návrat do budoucnosti a v Jablonci představí, jak moderní doba pracuje s tradicí.

K Muzejní noci pod Ještědem se připojuje také Dům národopisců Scheybalových spolu s přilehlým kostelem svaté Anny, které má v programové péči Jablonecké kulturní a informační centrum. „Nejzajímavější částí večera bude koncert Bohemian Cristal Instrument Lenky Morávkové. Předvede, že sklo může posloužit i jako skvělý hudební nástroj. Nejprve umělkyně prakticky návštěvníky seznámí se svým nástrojem Bohemian Cristal Instrument. Ten sama navrhla podle nástroje bratrů Baschetových Cristal Baschet a čeští řemeslníci a skláři ho vyrobili v roce 2010 v Novém Boru. S tímto unikátním ryze českým nástrojem a celou zvukovou a světelnou show Lenka již absolvovala zahraniční turné. Nová koncepce koncertu s unikátními světelnými efekty tvořenými hologramy a odrazy skla z lokálních zdrojů bude mít světovou premiéru v kostele sv. Anny v rámci Muzejní noci ve 22.30 hodin," zve Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Výstava Josef Jíra - malíř srdcem<br />Autor: AZ fotky K Domu Scheybalových do Kostelní ulice však můžete vyrazit už mnohem dřív. „Program zahájí v 18 hodin jablonecké divadlo Veselé loutky se svou autorskou pohádkou Gulliver a chybět nebude ani tanec v podání místní skupiny Angel breakers. Pauzy mezi vystoupeními mohou návštěvníci strávit výrobou netradiční ozdoby či šperku z tradičních korálků nebo prohlídkou obrazů maloskalského Chagalla - Josefa Jíry," dodává Petra Handlířová.

Všechna místa Muzejní noci pod Ještědem opět propojí historický autobus. V Jablonci bude mít zastávku na Dolním náměstí. Jezdit bude v pravidelných intervalech až do konce akce a jízdné je dobrovolné. Každý může v průběhu večera navštívit až osm zajímavých míst s bohatým programem a zasloužit si tak i novinku letošního roku - absolventskou turistickou známku. Tu budou zúčastněné instituce vydávat zdarma do vyčerpání zásob.

Program 17. 5. - Dům národopisců Scheybalových + Kostel sv. Anny , Kostelní ⅙, Jablonec nad Nisou
18 h Gulliver - autorská pohádka divadla Veselé loutky
19 h Lenka Morávková a Bohemian Cristal Instrument - workshop
20.45 h Angel breakers
22.30 h Bohemian Cristal Instrument - koncert a světelná show
18-24 h otevřené výstavy "Josef Jíra - malíř srdcem" a "Viktor
Vorlíček" (Městská galerie MY, komentovaná prohlídka), výroba moderní ozdoby či šperku, stylové občerstvení, Létající pivo, otevřeno turistické infocentrum

Výstava Bohemian Cristal Instrument – Lenka Morávková<br />Autor: archiv Bohemian Cristal Instrument Bohemian Cristal Instrument - Lenka Morávková
Pochází ze Železného Brodu ze sklářské rodiny a do podvědomí veřejnosti se zapsala projektem Sklo vyteklo z prasklé vany, kterým umělecky reagovala na krizi sklářského průmyslu. Ve své kariéře i studiu pak pokračovala v USA a nyní pracuje na přípravě nové show. A právě ta bude mít v rámci Muzejní noci pod Ještědem premiéru. Se svým unikátním nástrojem, který sama navrhla podle nástroje bratrů Baschetových Cristal Baschet a čeští řemeslníci a skláři ho vyrobili v roce 2010 v Novém Boru, již absolvovala zahraniční turné, vloni koncert v rámci festivalu Colours of Ostrava a letos v lednu otevřela největší showcaseový festival v Evropě, Eurosonic v nizozemském Groningenu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem
Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea
Maloskalský Chagall Josef Jíra by letos oslavil 90
Obrazem: Muzejní noc 2018
Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn