Červencové střípky z Městské policie Jablonec

08.07.2015 08:32:45 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Červencové střípky z Městské policie Jablonec

Několik nových případů řešili jablonečtí strážníci na začátku července. Bylo mezi nimi například stíhání vandalů, kteří se snažili odtáhnout kontejner, vyslechnutí okradené ženy, zajištění hořící lampy a převezení vysíleného srnečka zpátky do lesa.

Kamery pomohly chytit muže

V neděli 5. 7. krátce po půlnoci volal na linku 156 městské policie muž, který strážníky upozornil, že po Palackého ulici dva muži tlačí kontejner. „Asi ho chtějí pustit s kopce," dodal volající. Na místo se okamžitě vypravila hlídka a z dispečinku byly nasměrovány kamery. Ty zachytily, že mladíci kontejner nechali stát kousek za lávkou v Palackého ulici a vydali se mezi domy do sídliště a k přehradě. Strážníci oba muže dostihli a přiměli je vrátit kontejner zpátky na místo.

Okradená alkoholička

V pondělí ve dvě hodiny odpoledne strážníci přijali telefonické oznámení, že v ulici V Nivách byla okradena žena. Okradená žena byla opilá a strážníkům řekla, že jí neznámý muž strhl z krku dva zlaté řetízky, Řekla hlídce, jak se jmenuje a přiznala se, že je alkoholička. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu strážníci přivolali hlídku Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Hořící lampa

V pondělí krátce před půlnocí volali městští strážníci hasiče k hořící lampě v Riegrově ulici. Vinou zkratu elektrického vedení shořelo svítidlo. Během pondělka bylo technickými službami nahrazeno novým.

Vedro zmohlo i srnče

Jablonečtí strážníci v úterý 7. 7. kolem osmé hodiny večer v Pražské ulici odchytávali ztracené srnčí mládě. Bylo unavené, dehydrované a zmatené. Nebylo zraněné a strážníkům se jej podařilo odchytit odchytovou tyčí a odvézt k blízkému lesu, kde se srneček ihned rozběhl k vodě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Střípky z jablonecké městské policie na konci června
Zvířecí střípky z jablonecké městské policie
Městská policie v Jablonci se zaměřila na dětské kuřáky
Muž chtěl skočit z hráze přehrady, zachránili ho svědci a policisté
Jablonecký strážník Michal Křemen zachránil lidský život

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn