Čerstvý sníh způsobil potíže na silnicích, v Příchovicích uvízl kamion

19.03.2013 10:21:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Příchovice,Tanvald,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Čerstvý sníh způsobil potíže na silnicích, v Příchovicích uvízl kamion

Nový sníh komplikoval úterní ranní dopravu na řadě míst v Libereckém kraji. U mnoha nehod museli pomáhat hasiči. V Příchovicích uvízl kamion, takže do jeho uvolnění byla do 10 hodin uzavřena pro další kamiony silnice z Tanvaldu na Harrachov.

„Hned po šesté hodině ranní zasahovaly dvě jednotky hasičů (PS Tanvald a Kořenov - Příchovice) u uvízlého plně naloženého kamionu na silnici v části obce Příchovice. Do 9 hodin vyjížděli devětkrát, z toho dvakrát odstraňovali popadané stromy na Českolipsku, při ostatních událostech šlo o nehody," potvrdila mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Už ve 2.30 byla uzavřena silnice I/10, v úseku mezi Tanvaldem a křižovatkou se silnicí I/14 Na Mýtě, pro nákladní kamionovou dopravu. „Důvodem je velice intenzivní sněžení a blokování dopravy kamiony," sdělil vedoucí dispečer KSS Libereckého kraje Pavel Pospíšil. V 10 hodin již byl tento úsek silnice mezi Tanvaldem a Harrachovem pro nákladní kamionovou dopravu opět zprůjezdněn.

Nehody se nevyhnuly ani Liberecku, těsně před sedmou hodinou vyjížděli liberečtí profesionálové na komunikaci z Dlouhého Mostu na Javorník, kde havarovala dvě osobní auta. Další jejich asistenci pak potřeboval kamion, který zatarasil sjezd z R 35 v části Liberec - Rochlice.

Bouralo se také na Českolipsku, v 7.54 hodin byla hasičům přes linku 112 ohlášena nehoda kamionu, autobusu a osobního auta v ulici Moskevská v České Lípě. „Už v oznámení hasiči dostali zprávu, že v osobním voze zůstala žena, kterou bude třeba dostat ven. Hasiči pomocí scoop rámu ženu opatrně vyprostili a předali zdravotníkům. Zranění utrpěl i řidič tohoto vozu. Hasiči se  postarali o zajištění vozidel proti případnému požáru a uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Na základnu se vrátili před 9. hodinou," uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po smyku na zledovatělém povrchu otočil auto na střechu
Další nehoda v proslulé zatáčce v Lučanech
Proč je údržba krajských silnic nejhorší za poslední roky?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn