Čerstvý sníh způsobil potíže na silnicích, v Příchovicích uvízl kamion

19.03.2013 10:21:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Příchovice,Tanvald,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Čerstvý sníh způsobil potíže na silnicích, v Příchovicích uvízl kamion

Nový sníh komplikoval úterní ranní dopravu na řadě míst v Libereckém kraji. U mnoha nehod museli pomáhat hasiči. V Příchovicích uvízl kamion, takže do jeho uvolnění byla do 10 hodin uzavřena pro další kamiony silnice z Tanvaldu na Harrachov.

„Hned po šesté hodině ranní zasahovaly dvě jednotky hasičů (PS Tanvald a Kořenov - Příchovice) u uvízlého plně naloženého kamionu na silnici v části obce Příchovice. Do 9 hodin vyjížděli devětkrát, z toho dvakrát odstraňovali popadané stromy na Českolipsku, při ostatních událostech šlo o nehody," potvrdila mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Už ve 2.30 byla uzavřena silnice I/10, v úseku mezi Tanvaldem a křižovatkou se silnicí I/14 Na Mýtě, pro nákladní kamionovou dopravu. „Důvodem je velice intenzivní sněžení a blokování dopravy kamiony," sdělil vedoucí dispečer KSS Libereckého kraje Pavel Pospíšil. V 10 hodin již byl tento úsek silnice mezi Tanvaldem a Harrachovem pro nákladní kamionovou dopravu opět zprůjezdněn.

Nehody se nevyhnuly ani Liberecku, těsně před sedmou hodinou vyjížděli liberečtí profesionálové na komunikaci z Dlouhého Mostu na Javorník, kde havarovala dvě osobní auta. Další jejich asistenci pak potřeboval kamion, který zatarasil sjezd z R 35 v části Liberec - Rochlice.

Bouralo se také na Českolipsku, v 7.54 hodin byla hasičům přes linku 112 ohlášena nehoda kamionu, autobusu a osobního auta v ulici Moskevská v České Lípě. „Už v oznámení hasiči dostali zprávu, že v osobním voze zůstala žena, kterou bude třeba dostat ven. Hasiči pomocí scoop rámu ženu opatrně vyprostili a předali zdravotníkům. Zranění utrpěl i řidič tohoto vozu. Hasiči se  postarali o zajištění vozidel proti případnému požáru a uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Na základnu se vrátili před 9. hodinou," uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po smyku na zledovatělém povrchu otočil auto na střechu
Další nehoda v proslulé zatáčce v Lučanech
Proč je údržba krajských silnic nejhorší za poslední roky?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn