Ceny za svoz odpadu se v Jablonci zvyšovat nebudou

06.11.2014 08:18:46 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ceny za svoz odpadu se v Jablonci zvyšovat nebudou

Ceny za svoz odpadu v roce 2015 zůstanou v Jablonci nad Nisou na stejné úrovni jako letos, rozhodla o tom Rada města. Ačkoli náklady účtované svozovou firmou pro rok 2015 předpokládají nárůst, občanů se to nedotkne. Rozdíl bude město doplácet z rozpočtu.

„Celkové náklady města na odpadové hospodářství v roce 2015 předpokládáme ve výši 37,4 milionu korun, což je o cca 1 milion více než vloni," řekl náměstek primátora pro ekonomiku města Miloš Vele.

Odpadovým hospodářstvím se rozumí nejen svoz a likvidace komunálního odpadu, ale také úklid města, vývoz a péče o koše na odpadky ve městě, nákup pytlů na separovaný odpad, úklid černých skládek a v neposlední řadě pravidelné svozy velkoobjemového odpadu, nebezpečných odpadů a bioodpadu. „Podíl města na odpadovém hospodářství předpokládáme pro rok 2015 ve výši 8,5 milionu a tato částka je zanesena i v návrhu rozpočtu na příští rok tak, aby se nemusely zvyšovat ceny pro občany," dodal náměstek Vele.

Klasická 120 l popelnice se svozem jednou týdně přijde v roce 2015 na 2 583 Kč, kontejner o objemu 1100 l s týdenním svozem na 21 246 Kč, stejně jako v loňském roce. O korunu si občané Jablonce připlatí za 110 litrový pytel na směsný komunální odpad. Pytle budou v příštím roce za 85 korun k dostání v informačním centru v přízemí radnice, a také ve Smetanově ulici, v sídle společnosti Severočeské komunální služby spol. s r. o.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě
Hledání pravdy učení ve zmatené době

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn