Ceny za komunální odpad se v Jablonci zvýší od dubna o 35 korun

14.12.2019 17:07:33 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ceny za komunální odpad se v Jablonci zvýší od dubna o 35 korun

Ceny za odpad se v Jablonci změní od 1. dubna příštího roku. Zvýšení úhrady o 15 % si vyžádaly stále se zvyšující výdaje za odpadové hospodářství. Naposledy město cenu za popelnice zvyšovalo v roce 2017, a to o osm procent. Měsíčně si tak čtyřčlenná domácnost za běžnou popelnici s týdenním vývozem připlatí zhruba 35 korun.

„Vlivem inflace a růstu minimální mzdy zvýšily Severočeské komunální služby ceny městu od roku 2018 o 4,5 %, od poloviny roku 2019 o 2,3 % a od dubna 2020 se zvýší o dalších 2,7 %. Proto také město musí přistoupit k vyšší platbě za odpad," vysvětlil náměstek primátora pro ekonomiku Milan Kouřil. „Pokud by ceny za popelnice zůstaly na stejné úrovni jako nyní, pak by celkový podíl města na odpadovém hospodářství v roce 2020 činil zhruba 16,2 milionu Kč, což je téměř 32 % z celkových nákladů," dodal náměstek.

Zvýšením cen od 1. dubna 2020 o 15 % bude podíl města na odpadovém hospodářství činit 25,8 %, což je 13,1 milionu korun. V roce 2019 dotovalo město odpadové hospodářství částkou 14 milionů Kč. Zvýšení ceny znamená pro čtyřčlennou rodinu zhruba 35 korun v rodinném měsíčním rozpočtu navíc, za rok je suma vyšší o 418 korun.

Ceny nejvíce používaných nádob:

 

 

120 l, vývoz 1 x týdně

 

 

1 100 l, vývoz 1 x týdně

 

nyní

 

2 788 Kč

 

 

22 935 Kč

 

Zvýšení o 15 %

 

3 206 Kč

 

 

26 375 Kč

 

Jablonec ze svého rozpočtu investuje do výstavby či rekonstrukce odpadových míst. „V tuto chvíli stavíme zcela nová kontejnerová stání v ulicích Mšenská a Josefa Hory," řekla vedoucí oddělení místního hospodářství Kamila Skřítková s tím, že investice do nové výstavby se rovná částce 1,2 milionu korun. Podle jejích slov se však Jablonec každoročně snaží zkvalitňovat služby v odpadovém hospodářství.

„V roce 2019 jsme například výrazně posílili svozy bioodpadu. V průběhu roku jich proběhlo celkem 17. Rozšířili jsme síť sběrných dvorů, snažíme se zvyšovat četnost odvozu tříděného odpadu, v prosinci přibyly po městě nové kontejnery na kovy. Letošní novinkou je možnost zdarma odevzdat jedlé oleje a tuky na všech sběrných dvorech apod.," dodala Skřítková.

Město vypoví smlouvu s SKS

Od roku 2021 by měla začít platit nová legislativa o odpadovém hospodářství. Přinese množství změn, kromě jiného zvýšení poplatku za ukládání směsného komunálního odpadu a možnost obce více motivovat občany ke třídění.

Pro Jablonec tato změna znamená také ukončení smlouvy se společností Severočeské komunální služby, s.r.o. (SKS). Ta je z roku 1995, uzavřená je na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou.

„Rada města rozhodla smlouvu vypovědět a vyhlásit výběrového řízení na nového dodavatele služeb v odpadovém hospodářství na první polovinu roku 2020," připomíná náměstek Milan Kouřil s tím, že v průběhu roku 2020 společnost SKS bude poskytovat služby beze změny. S novým dodavatelem vzešlým ze soutěže se pak od 1. 1. 2021 změní také systém plateb za komunální odpad ze strany občanů města.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předvánoční svoz velkoobjemového odpadu v Jablonci nad Nisou
Odpadového Oskara 2019 mají Dalešice, Malá Skála a Jablonec
Jablonec zavádí sběr jedlých olejů a tuků
Obyvatelé Jablonce vytřídili odpadu za první pololetí o 30 tun více
Náklady na svoz odpadu v Jablonci rostou
Odpady, nemovitosti i komunikace řeší od 1. března technický odbor
V Jablonci se poplatek za odpady v roce 2019 zdražovat nebude

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn