Ceny Pro Meritis 2016 byly předány Janu Strnadovi a Janu Vízkovi

03.01.2017 22:27:18 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Ceny Pro Meritis 2016 byly předány Janu Strnadovi a Janu Vízkovi

Jablonec nad Nisou vstoupil do nového roku jako tradičně Novoročním koncertem. Statutární město Jablonec nad Nisou si takto od roku 2012 připomíná výročí vzniku samostatné České republiky 1. ledna 1993. Již tradičně primátor města Petr Beitl v úvodu večera předal Ceny města Pro Meritis. Tentokrát Janu Strnadovi a Janu Vízkovi.

V úvodním projevu primátor bilancoval uplynulý rok a vyzdvihl zejména ukončení procesu revitalizace topné soustavy, čímž odstartovala nová etapa jabloneckého teplárenství. Jmenovitě také poděkoval 18 jabloneckým zastupitelům, kteří svým hlasem celý proces odkupu a následné revitalizace jablonecké teplárny umožnili.

Nominace laureátů Ceny Pro meritis za rok 2016 vzešly z loňské výzvy na zasílání návrhů na ocenění jabloneckých medailí Gratias Tibi Ago, které se udělovaly na Galavečeru vloni v září.

Mgr. Jan Strnad, galerista Městské galerie MY, cenu Pro Meritis získal za dlouhodobý a významný přínos v oblasti propagace města a Jizerských hor, za prohlubování povědomí obyvatel o zdejší historii a tradicích, za rozsáhlou publikační a výstavní činnost a systematické budování Městské galerie MY jako kulturní instituce města.

Při přebírání ceny Jan Strnad vzpomněl na své spolupracovníky a výtvarníky, kteří se spolu s ním podíleli na vzniku galerie, která právě v letošním roce oslaví 25 let své existence. „Rád bych se s nimi podělil o tuto cenu a minimálně její polovina patří mojí ženě," řekl mimo jiné.

Novoroční koncert a předávání cen Pro Meritis v jabloneckém divadle Ing. Jan Vízek, zakladatel a první ředitel České mincovny, z rukou primátora Beitla převzal cenu Pro Meritis za úspěšné uvedení první české mincovny mezi evropské a světové mincovny. Svojí existencí jablonecká mincovna obohatila spektrum jabloneckého průmyslu a přidala Jablonci přízvisko „mincovní město".

I Jan Vízek při přebírání svého ocenění poděkoval své ženě a také svým bývalým kolegům a spolupracovníkům. Přímo na jeviště mu pak jménem České mincovny přišel poděkovat výrobní ředitel Stanislav Bachtík.

Hudební program obstarala, stejně perfektně jako každý rok, Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Istvána Dénese s mezzosopranistkou Editou Adlerovou. Ta se také skvěle zhostila české státní hymny v úvodu slavnostního večera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Novoroční koncert v jabloneckém divadle proběhl ve svátečním duchu
Ceny města Jablonec Pro Meritis obdrží Jan Vízek a Jan Strnad
Na Novoročním koncertu ocenili Otokara Simma a Jaroslava Hlubůčka
Na Novoročním koncertu ocenili Václava Poláčka a Zdeňka Nerudu
Obrazem: Cena města Pro Meritis za rok 2013
Cena města Pro meritis pro Václava Vostřáka

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn