Celky z Jablonecka vedou fotbalovou divizi

21.08.2018 10:29:34 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

Oba týmy, jak Mšeno, tak Hamry, hrály oba zápasy na hřištích soupeřů a oba s přehledem zvítězily. Pro fanoušky to je potěšitelné při pohledu na tabulku: 1. Jiskra Mšeno skóre 10:2, 2. TJ Velké Hamry skóre 7:1.

FK Kolín - FK Jiskra Mšeno 1:4 (0:1)

Vítězství Jiskry Mšeno se na kolínském hřišti se nerodilo lehce. Domácí v prvním poločase dobře bránili, ale jejich šance branku Masaříka příliš neohrozily a situace se hřišti se srovnala až ve druhé části prvního poločasu. Dopomáhaly tomu hlavně standardní situace, a z jedné z nich - po kopu z rohu, se ujaly vedení. V posledních vteřinách první části se spíš ramenem než hlavou trefil Houser - 0:1.

Po přestávce už byla Jiskra lepší než domácí celek a brzy to vedlo i ke gólům v síti domácího mužstva. Nejprve Munzarův centr z pravé strany nenašel před brankou svého zakončovatele, z opačné strany hřiště ale zacentroval zpět přesně na hlavu nevysokého Daníčka Štajner a Jiskra se radovala z dvoubrankového vedení. V 74. minutě Jablonečtí vybojovali míč ve středu hřiště, míč poté potáhl Štěpánek až k brankové čáře, kde zpětnou přihrávkou našel volného Štajnera a ten lehce zvýšil už na 3:0. Za další dvě minuty předvedli hosté nejlepší akci zápasu. Daníček udržel ve hře u autové čáry zdánlivě ztracený balon, Štajner poté načasoval výbornou přihrávku mezi kolínské obránce na Nulíčka a ten prostřelil brankáře Kohoutka počtvrté.

Domácí se přeci jen dočkali kosmetického snížení vysoké porážky tři minuty před závěrečným hvizdem, když po centr a sérii trochu smolných odrazů skóroval z blízka kolínský Novák a připravil tak našeho mšenského Masaříka o čisté konto.

Branky: 87. Novák - 45. Houser, 63. Daníček, 74. Štajner, 76. Nulíček. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:0. Diváků: 150. Sestava Mšena: Masařík - Helm (82. Hrnčíř), Váňa, Houser, Skuhravý - Štemberk (21. Munzar), Koblížek, Štajner, Daníček, Pelta (61. Štěpánek) - Čížek (33. Nulíček).

FK Přepeře - TJ Velké Hamry 0:3 (0:1)

Na hřiště ambiciózního týmu Přepeř neodjížděl tým nováčka Velkých Hamrů jako favorit. V domácím celku působí hned několik zkušených bývalých jabloneckých hráčů v čele s kapitánem Nesvadbou, takže to bylo něco jako derby.

Do utkání vstoupili lépe domácí a vytvořili si úvodní tlak, ze kterého se hosté vymanili v 10. minutě a hned první střelou skórovali Rudolfem, který zaskočil domácího brankáře krásnou křižnou střelou do šibenice. V dalším průběhu první půle se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Za zmínku stojí krásná střela Barcucha, která jen o centimetry minula domácí branku, ale i domácí byli nebezpeční a několikrát jen těsně minuli hamerskou branku.

Začátek druhé půle patřil hostů a dvěma rychlými brankami Linky utkání rozhodli. Při první využil zmatku před domácí brankou, kdy míč „vyplaval" z chumlu a pak už to nebyl problém. Asi deset minut poté využil přihrávky na velké vápno, odkud s přehledem ránou k tyči překonal domácího brankáře.
Zbytek utkání si už Hamry hlídaly náskok a překvapivě zvítězily.

Branky: 50. a 61. Linka, 9. Rudolf. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 2:4. Diváků: 250. Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch, Macháček, Černý, Šidlo - Kováčik (90. Žitka), Šedý, Linka, Dorničák (88. Mihálik) - Rudolf (84. Vitkovič), Radzinevičius (79. Vencbauer).